by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

En Sevdiğiniz Film Hangisi?

Arkadaşlar en sevdiğiniz film yada filmleri ve nedenini,türünü yazarsanız izlemeyen arkadaşlarda bu filmleri öğrenip izlerler mesela benim önereceğim birkaç film var;
1-Ben daha seyretmedim ama seven(Brad pitt oynuyomuş)(gerilim-macera-polisiye) ve memento(gerilim)yu çok övüyorlar en yakın zamanda izleyeceğim.
2-Dövüş klubünü(Aksiyon)öneririm muhteşemdir
3-Esaretin bedeli(dram) vb.
Lotr,Karayip korsanları,... gibi filmleri zaten herkes biliyor

Tarih: 28 Mart 2006, 18:32 - İp: yok
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

spielberg/ the color purple, "mor yıllar" diye çevrildi dilimize makara, bu filmi izledin mi?

Tarih: 21 Mart 2009, 15:09 - İp: 88.***.**8.75
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

1985 yapımı olduğu yazıyo
değermi izlemeye ? güzelmi ? nası bişi ? siyah beyaz mı ?
citizen kane içinde süper diyolardı tam bir fiyaskoydu yane... yapıldığı dönem hayatta olsaydım aynı şeyi derdim.

Tarih: 21 Mart 2009, 17:14 - İp: 85.***.**5.226
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

filmi sevip sevmeyeceğin konusunda bir şey söyleyemem. hani, zevk meselesi. aksiyon filmlerini seven biri bunu sevmeyebilir... hayatımda izlediğim en iyi dramlardan biri olduğunu söyleyebilirim... halen unutamadım, arşivime eklemek için aramaktayım.

FRAGMAN
minik bir fikr verir bu. dram, toplumsal, türdeki filmleri seven herkese tavsiye ederim....

Tarih: 21 Mart 2009, 18:41 - İp: 88.***.**8.75
mavrikyos
mavrikyos (üye)
İzmir / Amatör

Pek film sevmem. Ama bir tarihçi olarak en sevdiğim film "Cennetin Krallığı"dır.
Batılı gözüyle çekildiği için biraz saptırmalar var ancak elde olanın en objektifi.
Ayrıca filmin tamamen tarihi bir gerçekliğe dayanması ile filmin sahnelerinin ve oyuncularının mükemmelliğine diyecek yoktur. Savaş sahnelerinde coşuyorum.
Bugüne kadar abartısız 15-16 kere izlemişimdir heralde...

Tarih: 21 Mart 2009, 18:58 - İp: 88.***.**0.64
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

en güzel filim henüz çekilmemiş olandır.
en güzel dslr henüz almamış olduğumdur.

Tarih: 21 Mart 2009, 20:32 - İp: 85.***.**5.50
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Eşkiya beğenerek izlediğim son Türk filmiydi..

artık Türk sineması yerine komedi dükkanını izliyorum..

Tarih: 21 Mart 2009, 21:17 - İp: 88.***.**2.124
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

"vertical limit" ses ve görüntü sistemi çok iyi ve max 100 kişilik küçük bir salonda izlemiştim bu filmi. başından sonuna kadar nefes alıp almadığımı hissetmedim

FRAGMAN

Tarih: 22 Mart 2009, 11:12 - İp: 88.***.**3.157
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

hatırladım bu filmi. bizde beğenerek izlemiştik te böyle karların suların altında adamlarda hiç titreme üşüme olmuyo ya sinir oluyorum. bu vesile ile burdan sinema yapımcılarına seslenmek istiyorum lütfen biraz daha gerçekçi olun. biz kartopu oynarken bile yarım saati geçsek heryanımız titriyor.

lanetli topraklar :
klasik amerikan gerilim filmlerinin farklı bir versiyonu. herzaman bir grup genç yoldan saparda abidik kubidik yerlere giderlerde başlarına türlü işler gelir ya
bu sefer grubumuz güney amerikada tarihi bir piramiti incelemeye giderler. kimsenin bilmediği gizemli ve akustik bir yerdir. yerliler ispanyolca yerine mahalli bir dil konuştuklarından gençler onlarla iletişim sağlayamazlar ve tıpış tıpış ölüme giderler. piramiti sarmalayan sarmaşıklar aslında hiçte masum birer ot değildir. duydukları sesi taklit edebilen ve insan eti ile beslenen canavardır onlar! her zamanki gibi grubun içinden sadece bir kız kurtulur.

Tarih: 23 Mart 2009, 09:09 - İp: 85.***.**1.232
nertoxian
nertoxian (üye)
İstanbul / Amatör

v for vandeta, vanilla sky, karayip korsanları, yüzüklerin efendisi serisi ohoo daha çokk var ..

Tarih: 24 Mart 2009, 12:45 - İp: 88.***.**2.198
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Sütçü, Yadigar Ejder..
Bunlar türk sinemasının dünyaca ünlü ve bir o kadar da ulaşılmaz simalarıdır.

Tarih: 24 Mart 2009, 13:34 - İp: 88.***.**9.156