dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

Bu Manzara İnsanın Canını Acıtıyor.

ÇOCUKLARININ YEMİN TÖRENİNE ALMADILAR

8 Kasım 2008 22:10
Manisa'daki 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen yemin törenine, 40 yaşın altındaki başörtülü asker yakınlarının alınmadığı iddia edildi
Türkiye'nin dört bir yanından çocuklarının mutluluğunu paylaşmak için gelen aileler, yemin törenini tel örgünün arkasından seyretmek zorunda kaldı. Kendilerine çifte standart uygulandığını belirten asker yakınları, "Bizi başörtülü olarak içeriye almıyorlarsa, o zaman evlatlarımızı da askere almasınlar." diyerek uygulamaya tepki gösterdi.

Türkiye'nin dört bir yanından Manisa'da vatani görevini yapan çocuklarının yemin törenine gelen aileler, günlerce yemin törenini bekledikten sonra sabahın erken saatlerinde geldikleri nizamiye önünde kuyruğa girdi. Ancak asker yakınları içeriye alınırken yapılan kimlik kontrolü sırasında ilginç bir olay yaşandı. Asker yakınlarının iddiasına göre kimlik kontrolünda, 40 yaşın altında olan başörtülü bayanlar içeriye alınmadı. Uygulama karşısında şaşkınlığını gizlemeyen asker yakınları yakınlarının yemin törenini tel örgülerin ardından izlemek zorunda kaldı. Maruz kaldıkları uygulamanın büyük bir haksızlık olduğunu ifade eden aileler, bu muameleyi haketmediklerini söylediler.

57 YAŞINDAKİ HALAMI ALDILAR, BENİ ALMADILAR

Kardeşinin yemin töreni için geldiğini söyleyen Rabia K., yaşadıklarını şöyle anlattı: "Nizamiyede görevli askerler, 40 yaşından küçük başörtülü hanımların, başını açmadan içeriye giremeyeceğini söyledi. Yanımda 57 yaşındaki halam vardı, onu aldılar. Biz de diğer mağdurlarla birlikte az ileride, tel örgü arkasından töreni seyretmek zorunda kaldık. İçim burkuldu."

amacım sitede ortalığı karıştırmak değil....lütfen yanlış anlamayın....

nasipse bende aralıkta vatani görevimi yapmak için askere gideceğim.....hemde seve seve....

aynı şeyleri bende mi yaşayacağım.....düşünün kahramanca vatani börevinizi yapıyorsunuz....anneniz yemin törenine alınmıyor...ablanız yemin törenine alınmıyor....eşiniz yemin törenine alınmıyor.....bu durum sizin canınızı acıtmaz mı....

Tarih: 9 Kasım 2008, 00:08 - İp: 85.***.**0.172
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Partiyi martiyi bırakın da Sabah yazdığı yazıyı tam 3 saat boyunca editleyen arkadaşım t_yaman. ''Google çocuğur'' demişsin okyanusa da çok güldüm buna Editlemeden önce ve şimdiki yazdıklarından anladığım kadarıyla ümmetçi dediğin Türkiye sınırlarında yaşayan halka, ergenakon,bozkurt vs. gibi masallar ile milli benlik verilmeye çalışılmış öyle mi? Kitap kurduyum demişsin ama bunların Türkiye coğrafyasını aşan bir değer olduğunu bilmeyecek kadar da cahil kalmışsın..Hz. Peygamberimizin güzel bir sözü var.Bence sen de kendi suretini okyanusda görmüşsün Google çocuğu seni

Tarih: 20 Kasım 2008, 14:42 - İp: 88.***.**5.41
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Sıkışınca demogoji, kelişme oyunları tam da senin gibi cahillerin işi.

Rus Ayısı meselesinde çamura yattın, İngilizce dersi filan veriyordun fos çıktı

Atatürk ün Türkiye Komunist Partisi ni kurduğunu da ilk defa senden duyuyorum
Benden ilk defa duyduğunu yazıyorsun ama şimdi "Aaa parti değil Fırka yoksa ben biliyordum ayakları"

Fırka = Parti

Nedir yani Atatürk ün dava arkadaşları, Atatürk istemeden kendi kendilerine Komünist Parti mi kuracaklar? Yahu beni kandırıyorsan mesele yok da kendini kandırıyorsan durum vahim. Dooğru doktora. İşine gelmeyen yerde kelime oyunlarıyla konuyu saptırdın da saptırdın.

Tarih: 20 Kasım 2008, 14:46 - İp: 78.***.**5.148
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Partiyi martiyi bırakın da Sabah yazdığı yazıyı tam 3 saat boyunca editleyen arkadaşım t_yaman. ''Google çocuğur'' demişsin okyanusa da çok güldüm buna Editlemeden önce ve şimdiki yazdıklarından anladığım kadarıyla ümmetçi dediğin Türkiye sınırlarında yaşayan halka, ergenakon,bozkurt vs. gibi masallar ile milli benlik verilmeye çalışılmış öyle mi? Kitap kurduyum demişsin ama bunların Türkiye coğrafyasını aşan bir değer olduğunu bilmeyecek kadar da cahil kalmışsın..Hz. Peygamberimizin güzel bir sözü var.Bence sen de kendi suretini okyanusda görmüşsün Google çocuğu seni

Savaş bitti anlaşılan baksana meydanı çakallar bastığına göre

Tarih: 20 Kasım 2008, 14:49 - İp: 78.***.**5.148
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Çakal? Kendi suretini bir de bende mi görmeye başladın?

Tarih: 20 Kasım 2008, 14:51 - İp: 88.***.**5.41
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Girgin git işine seni daha önce de ciddiye almadım yine ciddiye alacak değilim, meydana senin gibi geç gelen çakalın hikayesini biliyorsundur umarım, bilmiyorsan geçmiş olsun.

Ama olsun komedyenimiz de gelmiş madem, topik şenlensin biraz. Senin komik provokasyonlarına gelecek kadar cahil değilim.

Tarih: 20 Kasım 2008, 14:55 - İp: 78.***.**5.148
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

İşinizi gücünüz düz mantık. Atatürk elbette turancı değildi. Atatürk Komünist de değildi ama Türkiye Komünist Partisini kurdu

Türkiye Komunist Partisi ni Atatürk kurmamıştır. Kurucusu Mustafa Suphi dir.

Anladın mı ?

Neyse fazla atıp uzatma. Kendi yanlışlarının peşinde helak oluyorsun sonra.

Bir de yazdıklarına dikkat et. Fikrin yoksa küfrün de olmasın.

Tarih: 20 Kasım 2008, 15:02 - İp: 85.***.**5.248
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Hadi hadi kıvırma şimdi.Sabahtan beri 3 saat editledin yazını.Öyle yazdın olmadı, böyle yazdın olmadı şimdi foyan ve bu konudaki cehaletin ortaya çıktı diye demogoji yapma bana.Sen daha ergenakon destanını türkiye coğrafyasındaki ümmetçi dediğn halkın millileştirilmesi için uydurulduğunu sanıyorsun. Bu konu çok geniş bir coğrafyayı kapsayan bir konudur.Bir daha söylüyorum Türkiye coğrafyasını da aşan çok geniş bir coğrafyayı kapsar.Neyse sayemde bunu da öğrenmiş oldun.Aslında teşekkür etmen lazım banaya hadi neyse..

Tarih: 20 Kasım 2008, 15:06 - İp: 88.***.**5.41
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Okyanus;
Sıkışınca tehdit ve kelime oyunlarıyla bir yere varamazsın. Özelden mesaj yollamana gerek yok açık açık yaz burda çekinme en nihayetince ben de senin kahvehane arkadaşın değilim. Bir de sana nerde küfür etmişim onu da bir belirtirsen sevinirim. Neyse daha da uzatacak değilim, anlamsız. Uzlaşma imkansız.

Tarih: 20 Kasım 2008, 15:17 - İp: 78.***.**5.148
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

t_yaman sen ALLAH bilir Nasrettin Hocayı da sadece Türkiye nin sanırsın Hani Ergenakonu bile bu yaşına kadar gelip de Türkiyeye özgü sandığına göre... O da aynı ergenakon gibi diğer Türk devletleri ile ortak kültürümüzdür.Taa.. kırgızıstan sokaklarında bile heykeli vardır nasrettin hocanın..

Tarih: 20 Kasım 2008, 15:27 - İp: 88.***.**5.41
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Tehdit ettim. Bir gece ansızın gelebiliriz dedim sana.

Ya ne yaygaracı adamsın valla. Sana özelden bir uyarı gönderdik. Biraz kontrolünü kaybetmiş gibiydin de. Küfür hakaret içeren mesaj yazma dedim.

Burda da söylüyorum öyle hakaret vs. içeren mesajlar yazma. Varmı başka bir dert sıkıntı

Sana bir iyilik yapıyım da. Doğan Avcıoğlu nun Türklerin Tarihi kitabı var. 4-5 cilt. onu okursan sevinirim. Gerçi sen gider kapağını okur sonra da kitabı okudum diye diklenirsin bize.

Neyse vazgeçtim. Okuma sen. Böyle çok daha iyisin.

Tarih: 20 Kasım 2008, 15:28 - İp: 85.***.**5.248