fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

Bir Yıldız Daha Kaydı...

arkadaşlar, sitemizden yavaş yavaş kopmalar oluyor sanırım.. usta diyebileceğimiz, demesek bile , bizim için değerli diyebileceğimiz, fotoğrafçı arkadaşlar, büyüklerimiz, belki de yüzünü bile görmediğimiz ama saygı ve sevgi beslediğimiz üyeler siteyi terk ettiler, ediyorlar..

mesala" bettyblue "vardı, gülhan hocam, bir zamanlar.. onu izleyerek çok şey öğrenmiştim... şimdi nerelerde acaba ?

bugün girdim ki siteye, "harmancı" hocam da ben ayrılıyorum demiş... çok üzüldüm...

yarın "kagemusha" abi, "savaşım" gibi usta dediğim, değer verdiğim diğer isimler de ayrılır giderse, tadı tuzu kalmaz bu sitenin...

tamam çok klasik bir konu, şakşakçı tayfasından muzdarip olma.. panctom abi de çok uğraştı bu konu üzerine ama hala , bu yüzden çekip gidenler var ve bu çok can sıkıcı bir durum...

kaliteyi desteklemeli ve daha çok emek vermeliyiz, gerek fotoğraflarımızda, gerek yorumlarımızda, kendi adıma acı bir ders oldu, ben de bugünden itibaren daha dikkatli ve daha da sert biçimde kalite arayışı içinde olacağım... herkesten rica ve arz ederim...

Tarih: 4 Ağustos 2008, 17:54 - İp: 78.***.**0.132
acemkızı
acemkızı (üye)
İstanbul / Amatör

gitmek onlarin kişisel karalari değilmi zorlami gönderiliyorlar yada atiliyorlarmi yada site içinde yaşnan olumsuzluklar gitmeye bir bahanemidir yoksa zamanla sıkılıp gidince bunlari birşeylere yada kişilere sebep yüklemek doğrumu

Tarih: 4 Ağustos 2008, 18:01 - İp: 85.***.**1.2
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Bir süredir sitede kopmalar var zaten. Üyeler bu siteyle birlikte başkaca sitelere üye oluyorlar ve bir süre sonra başka sitelere kayarak bu siteyi bırakıyorlar.

Bakın Pazarbey bile ortalıklarda görünmüyor.

Tarih: 4 Ağustos 2008, 18:03 - İp: 81.***.**2.148
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

daha önce ben de bu sebeblerden ayrıldım gittim.. sonra yeni makine alınca, yeni bir hevesle siteye tekrar dahil oldum yeni bir nickle , yani fujisever olarak.. tabi tekrar hevesim kırıldı, site yerlerdeydi.. tam bu anda panctom abi yetişti, çeşitli aktivitelerle, önerilerle, siteyi toparlamaya çalıştı, tabi adminler ve site sahibi de çokca emek verdi, değişiklikler yapıldı...

fakat, tas ve hamam döngüsü devam ediyor sanırım...

insanları def etmek kolay, bir de gidenlerin psikolojisini irdelemek lazım derim...

Tarih: 4 Ağustos 2008, 18:05 - İp: 78.***.**0.132
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

yakındır bende gidicem. Benim gibi degerli bir ustayı da kaybedecek bu site.. aynı zamanda beyfendi.. birde yakışıklı..

Tarih: 4 Ağustos 2008, 18:21 - İp: 212.***.**9.195
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Her ne kadar çok tanımasam da Harmancı nın ayrılmasına ben de çok üzülürüm . Zira fotoğrafları kadar yorumlarını ve ifade tarzını çok beğendiğim biri. Umarım Harmancı Usta bu fikrinden vazgeçer. Fakat anlamadığım öyle çok kolay kırılacak biri gibi değildi sanki, sebep nedir acaba? Bir de öyle yıpratıcı bir polemiğe girdiğini de görmedim hiç.

Tarih: 4 Ağustos 2008, 18:24 - İp: 88.***.**8.232
acemkızı
acemkızı (üye)
İstanbul / Amatör

insanları def etmek kolay, bir de gidenlerin psikolojisini irdelemek lazım derim...

burasi evmi yahu burasi fotoğraf sitesi burda herkezde yaşını başını almış insalar onlar kendileri için doğru olan kararı verebilcek kadar olgun insanlar

gidene dur dememek lazım

Tarih: 4 Ağustos 2008, 18:26 - İp: 85.***.**1.2
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

şimdi ben 'giderim haa' falan die trip atsam kimse umursamıcak
etme yapma nolursun gitme, demicek beni şımartmıcak mı ?

kelebek gibin uçar yıldız gibin kayarım !

Tarih: 4 Ağustos 2008, 19:05 - İp: 88.***.**0.27
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Sıkıldığımız yok hanımefendi,gayet iyi hatta çoğu kez eğlenceli de geçiyor zaman.
Sadece bir süre fotoğrafları burada paylaşmayağımı belirttim bir fotoğraf altında.En azından şu fotoğraf hediye etme,çalma çırpma curcunası sona erene dek nadasa alalım dedik.
'Gidiyorum' diye davul çalmak değil işimiz,tepki desek yeridir...
Zaten diğer sitelerden de fotoğraf alanında kontak halindeyiz arkadaşlarla.
Selamlar...

Tarih: 4 Ağustos 2008, 21:01 - İp: 78.***.**9.165
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

ben de bir kayıp gelecem ama etrafta buz kalmadı kış gelsin öyle kayayım

Tarih: 5 Ağustos 2008, 09:30 - İp: 81.***.**7.150
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Evet ustalar bir bir gidiyor...

Benim için can sıkıcıbir durum..

Fotoğraf adına ne biliyorsam bu siteden öğrndim..

Ustalar giderse biz kimden öğreneceğiz..

offff...

Tarih: 5 Ağustos 2008, 12:11 - İp: 85.***.**8.1