biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

70 Milyon Darbeye Hayır!!!

Fotografcilarimiz boylesi olayi umarim kacirmazlar
http://www.70milyonadim.org/

Farklı kesimlerden oluşan binlerce insan dün İstanbul'da bir araya gelip Tünel'den Taksim'e yürüyerek özgürlük çağrısında bulundu.

'Darbeye Karşı 70 Milyon Adım' sloganıyla yola çıkan insanlar demokrasi talebiyle yürüdü. Adalet Ağaoğlu, Lale Mansur, Nazlı Ilıcak, Yücel Sayman gibi isimlerin de katıldığı yürüyüş büyük bir coşkuyla geçti. 'Hukukun Darbesi Olmaz-Darbenin Hukuku Olmaz' pankartı taşıyan binlerce kişi tek yürek halinde yürüdü. 70 yaşındaki insanların, çocuğunu alan ailelerin katıldığı yürüyüş olaysız bitti. 'Darbeye Karşı 70 Milyon Adım' adına yapılan basın açıklamasında şunlara değinildi: "Bir askerî darbe mi yaşıyoruz? İlk bakışta böyle bir darbeden söz etmek mümkün değil gibi görünüyor. Ama özellikle 27 Nisan e-muhtırasından beri yaşanan gelişmeler ağır çekim bir darbe sürecinde olduğumuzu, demokrasinin bir tür müdahaleye maruz kaldığını gösteriyor. Kapatma davalarının ne olacağı düşünülürken, 5 Haziran'da Anayasa Mahkemesi 411 milletvekilinin oyuyla kabul edilen başörtüsünü üniversitelerde serbest bırakan yasayı iptal etti. Türkiye'de süregelen müdahale geleneğinin bir perdesiyle karşı karşıyayız. Demokrasiden yana tüm güçlerin özellikle 22 Temmuz seçimlerinden sonra sık sık dile getirdiği demokratik anayasa talebi bu süreçte gündemin dışına çıkmış. Özgürlük, adalet, vicdan, eşitlik kavramları geri plana atılmıştır. Ve işte Darbeye Karşı 70 Milyon Adım ilk kez darbeye karşı birleştiğimizi gösteriyor." Yürüyüşe en önde katılarak destek veren gazeteci yazar Nazlı Ilıcak, "Sessizlikten daima içim yandı. Bu ülkede Menderes asıldı. Birçok darbe ve zulüm gördük. Ancak, yıllar sonra ilk kez bugün toplumun birçok kesiminden insan bir araya gelerek bu yanlışa dur diyoruz." diye konuştu.

http://www.70milyonadim.org/

Tarih: 22 Haziran 2008, 07:40 - İp: 76.***.**7.133
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ukala
cahil
edepsiz
cok bilmiş
yaltaklık
naşnaş
zıpır

alkış
din kulturu ve ahlak bilgisi dersi zorunlu olsun, ama cocuklara degil. uc kelimeyı baskasına satasmadan hakaret etmeden biraraya getiremeyenlere.

#gaijin' tarafından 24.06.2008 19:45:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Haziran 2008, 19:44 - İp: 78.***.**6.226
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

edebsiz insana ne diyecektim?
onun sifati artik o
edebsiz okyanus kalip edebsizlik yapmasaydi, sizlerde onun edebsizligine ortak olup birde bunlara DINi karitsirmasaydiniz cok guzel olurdu ama ne yapayim sizede kabul etmek gerek

3 cesit cehalet var

1-bilmez
2-bilmez, bilmeigini bilmez
3- bilmez, kendini bildi zanneder

kendini biliyor zannedenler HEP SATASMA ICERSINDEDIR.

ELINI (varsa) vijdanina koy ve bu konu altindaki yazilari tek tek oku.

Gozuk KOR degilse ILK kimin satastigini ve EDEBSIZLIK yaptigini gorursun.

KOR isen hala yazmaya devam edersin.

Tarih: 24 Haziran 2008, 19:52 - İp: 192.***.**9.70
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Konuyu baştan sona okudum inceledim...

Üslup deyince baktım konunun başında da yoktum kimseye bir tarafımda yok nitekim objektif yazacağım ve rahatlayacağım...

Ne demiştim üslüp o zaman biologus

Bilemem anlatabildim mi?

nedense açtığınız topiklerde hep böyle ve kusura bakmayın pekte haklı değilsiniz...

Oh be....

Tarih: 24 Haziran 2008, 20:11 - İp: 78.***.**1.15
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yok boyle yagma artik

Bu adamlara kendi dilinden konusmadikca anlamiyorlardi

Bak hepsi anliyorlar simdi

Edebizligin bile bir siniri var

Fazla siniri asamamak lazim

Birde SEN KIMSIN KI
HAKLI HAKSIZ karar veriyorsun.

BENCEDE SENHAKSIZSIN, hadi al burdan yak.

geciniz bu ayaklari artik geciniz.

hadi herkes yoluna

Tarih: 24 Haziran 2008, 21:03 - İp: 192.***.**9.70
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Kesinlikle sen Haklısın...

Kesinlikle...

#arifuzumcu' tarafından 24.06.2008 21:10:58 tarihinde düzenlendi.

#arifuzumcu' tarafından 24.06.2008 21:12:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Haziran 2008, 21:09 - İp: 78.***.**1.15
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Biologus senden başka senin üslubunla konuşan yok.

Senin Osmanlıca ve Türkçe hakkındaki büyük bir yanılgıdan kurtulmana aracı olduğum için aslında teşekkür bile etmen lazım.

Şimdi Osmanlıcayı hatmettin, anayasa ve demokrasi dersine başladın galiba.

Asker demokrasi ilişkisini merak ediyorsan işe 1876 anayasasının nasıl kabul edildiğini, daha doğrusu nasıl kabul ettirildiğini öğrenerek başlayabilirsin. Osmanlıda ve Türkiye de demokrasi fikrini etkili olarak ilk savunan ve hayata geçirmeye çalışan kesim askerlerdir. Ayrıca bu ülkenin Osmanlı dahil gördüğü en özgürlükçü Anayasa da yine askeri müdahale sonrası hazırlanan 1961 anayasasıdır.

Şu kahve ağızlarını bırak da birşeyleri merak et, oku, araştır. Açtığın topicin konusuna fikren vakıf değilsen, söyleyecek fazla fikrin yoksa da konu açma bence. Bildiğin dalda oyna sen.

Tarih: 24 Haziran 2008, 21:10 - İp: 85.***.**3.8
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Biologus senden başka senin üslubunla konuşan yok.

SEN VARSIN YAAA

Senin Osmanlıca ve Türkçe hakkındaki büyük bir yanılgıdan kurtulmana aracı olduğum için aslında teşekkür bile etmen lazım.

TESEKKURLER YARDIMIN ICIN
LAKIN BU KONU HAKKINDA SENINLE TARTISMIS OYLE YADA BOYLE KONU KAPANMIS IDI.

PEKI NEDEN, SEN BU KONU ALTINDA " DAHA BUNLARI BILMIYORSUN AKIL VERME BIZI" gibi bIR USLUP KULLANDIN ILK MESAJINDA.

AYIP DEGIL MI BU YAPTIGIN?

Şu kahve ağızlarını bırak da birşeyleri merak et, oku, araştır. Açtığın topicin konusuna fikren vakıf değilsen, söyleyecek fazla fikrin yoksa da konu açma bence. Bildiğin dalda oyna sen.

ARASTIRMA KONUSUNDA BISEY DEME BARE. ARASTIRIYORUM KI KONU ACIYORUM. AMA SIZLER HAKARETLE SOZE BASLAYIP SONRA BEN CEVAP VERICE SUCLU DURUMA DUSURMEK ISTIYORSUNUZ BENI

ARIK YEMIYORUM BU NUMARALARINIZI.
HAKARET EDENDE SIZSNIZ.
BEN SADECE BOYLE HAKARET EDENLERE KONULAN LAKABI SIZE YAKISTIRDIM O KADAR.

#biologus' tarafından 24.06.2008 22:13:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Haziran 2008, 21:17 - İp: 192.***.**9.70
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

biologus bence boşuna ugraşıyorsunuz.
sizin asla fikir beyan etme yetkiniz ve hakkınız yoktur.
sizin ve sizin gibi düşünenlerin demokrasi isteme hakkıda yoktur.
sizin haklı olmak gibi bir hakkınızda yoktur.zira bu sitede haklı birkaç kişinin dışında kimse olamaz.
sizin birilerine ukela demek gibi bir hakkınızda yoktur.
bu sitede hakaret etmek istedigi kelimeleri yazmak ( kolum girsin )gibi sadece bir kişiye hak kılınmıştır.

biologus sizin hatanız büyük. kendince çagdaş fikirleri savunup her fırsatta atatürkün arkasına saklanıp ayak takımını ezmek türklügünle gurur duymak varken
onlara göre kendileri gibi düşünmeyen gerici, yobaz,haksızlıga tahammülü olmayan, herkes için demokrasi isteyen birisi olmak senin neyine be kardeşim.

Tarih: 25 Haziran 2008, 02:21 - İp: 88.***.**2.84
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

eller marsa gitti, siz hala demokrasi güdümlü mü olsun, yoksa tam mı olsun tartışıyorsunuz. "Halka rağmen halk için" mantığını hala savunabilenlere inanamıyorum.

"EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR" Kemal Atatürk

Tarih: 25 Haziran 2008, 02:36 - İp: 84.***.**6.21
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tesekkurler arkadaslar

BU Tipler her zaman ayni senar yoyu oynuyor bundan sonra sadece alay edecem cunku kale almaya degmiyor.

Tarih: 25 Haziran 2008, 04:28 - İp: 76.***.**8.37