biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

70 Milyon Darbeye Hayır!!!

Fotografcilarimiz boylesi olayi umarim kacirmazlar
http://www.70milyonadim.org/

Farklı kesimlerden oluşan binlerce insan dün İstanbul'da bir araya gelip Tünel'den Taksim'e yürüyerek özgürlük çağrısında bulundu.

'Darbeye Karşı 70 Milyon Adım' sloganıyla yola çıkan insanlar demokrasi talebiyle yürüdü. Adalet Ağaoğlu, Lale Mansur, Nazlı Ilıcak, Yücel Sayman gibi isimlerin de katıldığı yürüyüş büyük bir coşkuyla geçti. 'Hukukun Darbesi Olmaz-Darbenin Hukuku Olmaz' pankartı taşıyan binlerce kişi tek yürek halinde yürüdü. 70 yaşındaki insanların, çocuğunu alan ailelerin katıldığı yürüyüş olaysız bitti. 'Darbeye Karşı 70 Milyon Adım' adına yapılan basın açıklamasında şunlara değinildi: "Bir askerî darbe mi yaşıyoruz? İlk bakışta böyle bir darbeden söz etmek mümkün değil gibi görünüyor. Ama özellikle 27 Nisan e-muhtırasından beri yaşanan gelişmeler ağır çekim bir darbe sürecinde olduğumuzu, demokrasinin bir tür müdahaleye maruz kaldığını gösteriyor. Kapatma davalarının ne olacağı düşünülürken, 5 Haziran'da Anayasa Mahkemesi 411 milletvekilinin oyuyla kabul edilen başörtüsünü üniversitelerde serbest bırakan yasayı iptal etti. Türkiye'de süregelen müdahale geleneğinin bir perdesiyle karşı karşıyayız. Demokrasiden yana tüm güçlerin özellikle 22 Temmuz seçimlerinden sonra sık sık dile getirdiği demokratik anayasa talebi bu süreçte gündemin dışına çıkmış. Özgürlük, adalet, vicdan, eşitlik kavramları geri plana atılmıştır. Ve işte Darbeye Karşı 70 Milyon Adım ilk kez darbeye karşı birleştiğimizi gösteriyor." Yürüyüşe en önde katılarak destek veren gazeteci yazar Nazlı Ilıcak, "Sessizlikten daima içim yandı. Bu ülkede Menderes asıldı. Birçok darbe ve zulüm gördük. Ancak, yıllar sonra ilk kez bugün toplumun birçok kesiminden insan bir araya gelerek bu yanlışa dur diyoruz." diye konuştu.

http://www.70milyonadim.org/

Tarih: 22 Haziran 2008, 07:40 - İp: 76.***.**7.133
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Okyanus tan ukalalik dalgalari vuruyor karaya
lakin karaya vururken kucuk olu veriyorlar

Cahilligini burada herkese duyuracagina bence vakit kaybetmeden bir bilene sor.

Sakalimiz yok ki soz dinletemiyoruz. Bari buralardan cahilligini haykirma. Edepli ol.

Konu bambaska bir konu iken, kalkip "sen sunu bilmiyorsan akil verme" edebsizligini bir daha yapmamaniz dilegiyle.

Cok bilmis arkadaslara sevgiler

Tarih: 24 Haziran 2008, 16:10 - İp: 192.***.**9.70
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

biologus,

Daha evvel açtığınız topikte de aynı saygı çerçevesini aşan yazılarınız olmuştu.Eğer birşey yazacaksanız lütfen hakaret etmeden ve saygı çerçevesinde yazınız..

Tarih: 24 Haziran 2008, 16:40 - İp: 88.***.**5.145
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Biologus sana belge getireyim en iyisi.

"Osmanlıca, yazı dilidir ve Türkçe’den ayrı bir dildir. Bir dilin ötekinden ayrı olup olmadığına da, dillerin kökenine ya da hangi dil öbeğine girdiklerine bakarak karar verilemez elbet. Osmanlı’nın yazı dili olan Osmanlıca, Prof. Dr. Faruk K. Timurtaş’ın da ‘Osmanlıca Grameri’nde belirttiği gibi, ‘Türkçe esas olmak üzere Arapça ve Farsça birçok kelime, şekil ve kaideleri içine alan ayrı (vurgu benim, H. Y.) bir dil’dir."

"Osmanlıca, bir kere daha belirteyim, yazı dili olarak, 15. yy’dan 20. yy’ın başlarına kadar, edebiyat, bilim ve resmi yazışma dili’dir. Çok değerli bir dil bilgini olan Prof. Dr. Tahsin Yücel’in de ‘Dil Devrimi’nde belirttiği gibi, süslü düzyazı (‘inşa’ dilinin ‘yalnızca günümüzde değil, yazıldıkları dönemlerde de geniş kitlelerce anlaşılması söz konusu olmadığına göre, Osmanlıca’nın Türkçe’nin değişik bir biçimi değil, Türkçe’den ayrı bir dil (vurgu benim. H. Y.) olduğunu kesinlemek gerekir. Nitekim Prof. Dr. Faruk K. Timurtaş da, değil sadece Türkçe’yi, ‘Türkçe ile birlikte, Arapça ve Farsça’yı bilen bir kimsenin, Osmanlıca’yı rahatça anlayamayacağı’ kanısındadır."

Bu yukarıdakileri yazan Hilmi Yavuz. Kim olduğunu bilirsin. Bu yazı Zaman Gazetesinden alıntıdır.

Şimdi bunları ben yazdım diye inanmazsın belki. Ama özellikle ZAMAN GAZETESİNDEN yaptım bu alıntıyı. Linkini de aşağıda veriyorum :

ZAMAN GAZETESİ TIKLA

Tarih: 24 Haziran 2008, 17:23 - İp: 85.***.**3.8
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

adebsiz okyanus edebsizligine devam etmis

buna birde Mgirgin katilmis

cocuklar 11 i tamamlayalim bi futbol takimi olur

Haa Mgirgin, dosyami cikarsana epey biriktirmis gibi yazmissin bende merak ettim saygisiz yazilarimi

Ayna gibiyim kim bana baksa kendini goruyor demekki

hadi kuzum isinize bakin topigimi rahatsiz etmeyin gidin baska yerleri karistirin

Tarih: 24 Haziran 2008, 18:01 - İp: 192.***.**9.70
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

"topiğimden gidin "

işte arkadaşlar, demokrasi anlayışları... demokrasi adına konu açıp, sonra üyelere edepsiz diyen biri... %47 oy aldık bize ram olun deyip, anayasayı değiştirmeye kalkanlar gibi...

bence noktayı koyalım, karşımızda tartışamayan biri var.

nokta.

Tarih: 24 Haziran 2008, 18:25 - İp: 78.***.**8.226
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

fujisever

Seninde digerleri gibi okuma yazman yok herhalde

Ekip 3 olduuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Once bi yazilanlari okuyun kim tartisamiyor gorun

Durup dururken Osmanlicayla-turkceyi ayirtedemeyen deyip, konumuzla hic bir iliskisi yok iken hakaret eden EDEBSIZ okyanus degilmiydi.

Sonra arkadasi diger edebsiz ona hemen yaltaklik etmedi mi

Sonra biz oyun bozan oluyoruz dimi

yemezler fujisever bu numaralari

hadi kardesim hadi nas nas

bu konu basligi altinda soyleceklerin varsa konus
yoksa
ortaligi karistirmayin

Soyleyeceiniz yoksa

ugurlar ola size

Tarih: 24 Haziran 2008, 18:29 - İp: 192.***.**9.70
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

nokta

Tarih: 24 Haziran 2008, 18:29 - İp: 88.***.**5.145
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tahammulsuzlugun ve edepsizligin bukadarı gercekten sasırtıyor insanı.
birde cocukca jestlerle kucuk gorme telası fazla irite edici heleki bu yasta.
varsa verilecek cevap dogru durust verilir,yoksa işte boyle cevap veriliyor demekki.
yapmayın,gerek yok.
bu tavırla devam edecekseniz, o 11e benıde yazın.
mitinge kimsenin gitmemesimi ofkenizin nedeni?
korku ne peki mitinge kimse gitmedi eyvah demekki darbe geliyormu????

---

buarada topicim diye birsey yok,heleki bu topici acıpta,cevaplara bozulup,cocukca ignelemeler yapıp,millete cahil,yaygaracı edepsiz diyip,baskalarına ortalıgı karıstırıyorsunuz demenin anlamı yok..
bunu buraya actıysanız yazılan yazılara tahammul gostereceksiniz,tahammulsuzluk en belirgin ozelliginiz olsada..blog degil burası,butun uyelere acık bir forum sayfası..
yok ben yazayım herkes sussun diyorsanız tramvalarınızı alında gidin demekten baska care yok..
onada sen kimsinki beni kovuyorsun diye konuyu carpıtarak cevap vereceginizi bildigimden 11 içinde on libero yaparsanız sevinirim.

ataturk devrimleriyle sorunlu takiyeci bir anlayıs karsısında mevkimizi secelim enazında...

hadi kuzum hadi....

Tarih: 24 Haziran 2008, 18:32 - İp: 78.***.**6.226
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Uc nokta ...

Ugurlar olsun

Tarih: 24 Haziran 2008, 18:33 - İp: 192.***.**9.70
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

gaijin