biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

70 Milyon Darbeye Hayır!!!

Fotografcilarimiz boylesi olayi umarim kacirmazlar
http://www.70milyonadim.org/

Farklı kesimlerden oluşan binlerce insan dün İstanbul'da bir araya gelip Tünel'den Taksim'e yürüyerek özgürlük çağrısında bulundu.

'Darbeye Karşı 70 Milyon Adım' sloganıyla yola çıkan insanlar demokrasi talebiyle yürüdü. Adalet Ağaoğlu, Lale Mansur, Nazlı Ilıcak, Yücel Sayman gibi isimlerin de katıldığı yürüyüş büyük bir coşkuyla geçti. 'Hukukun Darbesi Olmaz-Darbenin Hukuku Olmaz' pankartı taşıyan binlerce kişi tek yürek halinde yürüdü. 70 yaşındaki insanların, çocuğunu alan ailelerin katıldığı yürüyüş olaysız bitti. 'Darbeye Karşı 70 Milyon Adım' adına yapılan basın açıklamasında şunlara değinildi: "Bir askerî darbe mi yaşıyoruz? İlk bakışta böyle bir darbeden söz etmek mümkün değil gibi görünüyor. Ama özellikle 27 Nisan e-muhtırasından beri yaşanan gelişmeler ağır çekim bir darbe sürecinde olduğumuzu, demokrasinin bir tür müdahaleye maruz kaldığını gösteriyor. Kapatma davalarının ne olacağı düşünülürken, 5 Haziran'da Anayasa Mahkemesi 411 milletvekilinin oyuyla kabul edilen başörtüsünü üniversitelerde serbest bırakan yasayı iptal etti. Türkiye'de süregelen müdahale geleneğinin bir perdesiyle karşı karşıyayız. Demokrasiden yana tüm güçlerin özellikle 22 Temmuz seçimlerinden sonra sık sık dile getirdiği demokratik anayasa talebi bu süreçte gündemin dışına çıkmış. Özgürlük, adalet, vicdan, eşitlik kavramları geri plana atılmıştır. Ve işte Darbeye Karşı 70 Milyon Adım ilk kez darbeye karşı birleştiğimizi gösteriyor." Yürüyüşe en önde katılarak destek veren gazeteci yazar Nazlı Ilıcak, "Sessizlikten daima içim yandı. Bu ülkede Menderes asıldı. Birçok darbe ve zulüm gördük. Ancak, yıllar sonra ilk kez bugün toplumun birçok kesiminden insan bir araya gelerek bu yanlışa dur diyoruz." diye konuştu.

http://www.70milyonadim.org/

Tarih: 22 Haziran 2008, 07:40 - İp: 76.***.**7.133
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

diktatörlükle yönetilen ancak dünya kamuoyuna bunu belli etmemek için meclis seçim vekil gibi oluşumlaırda bünyesinde barındıran ülkelerde bu gibi darbeler olağandır.
ben size bürokrasi adına cevap vereyim
'değil 70 milyon 170 milyon da olsanız biz ne dersek o olur'

Tarih: 22 Haziran 2008, 14:48 - İp: 78.***.**4.228
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

3 yıllık kar'ına telekom'un yarısı satılırken de halk yürüseydi keşke Demokrasi deyince aklıma Sn. Unakıtan'ın yök başkanına ''isterse yapmasın'' gibisinden ettiği laflar geldi. Her neyse, her türlü darbeye hayır!!

Tarih: 22 Haziran 2008, 23:08 - İp: 78.***.**7.80
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ya evet bende mgirginle aynı fikirdeyim. Halk nerede idi bir önceki iktidar döneminde bankaların içi boşaltılırken. Gitti milyaryarca dolar. Nİye yürümedi haklımız o zaman Anıtkabire. Yoksa bankaların yönetim kurullarında emekli generaller olduğu içinmi. Haklılar ama korkmuş olabilirler.
YAda bir anayasa fırlatıldı diye kriz çıkınca.
Evet haklısın m girgin.
BEnde darbelere karşıyım. Aynı zamanda asker sözcüsü gibi hareket eden parti başkanlarına, enkırmennnnnlere, sırça plazalarda oturan gazetecilere. Bazılarının köşe yazılarını okurken gerçekten zor tutuyorum kendimi kusmamak için. BÖylesine utanç verici bir hale neden gelir bu insanlar anlamak gerçekten zor.
Sadece postal darbesine değil, yargı darbesinede karşıyım ben. Yade Beyaz Türklerin (Türkseler tabi) darbesine...
Ayrdıca biz iktidarız diye herşeyi yapabileceğini sanan zihniyetede karşıyım.

Tarih: 22 Haziran 2008, 23:57 - İp: 88.***.**1.230
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Vakit gazetesi netfotograf şubesi iyi geceler diler

Pardon taraf gazetesi şubesi mi yoksa

Demokrasicilik güzel oyun ama uzun. Oyna oyna bitmiyor. Yersen tabi.

Tarih: 23 Haziran 2008, 00:46 - İp: 85.***.**2.9
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Vakit mi ıyyyk. Tarafa birşey diyemem.
Adamlar avam tabiri ile ........lı. Ama siz bilmezsiniz okyanus bey. BÖyle tabirler bizler gibi düşük sınıf insanların kullandığı kelimat cinsindendir.
Ayrıca belirteyim ki Oligarşiden se demokrasicilik oynamayı yeğ tutarım.
İyi akşamlar söz cumhuriyet gazetesinde.

Tarih: 23 Haziran 2008, 01:38 - İp: 88.***.**1.230
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

kaç kişi "gerçek gelecek" programını seyretti acaba..
hepiniz o medyanın ucuz dizilerini seyredin gerçek diye, önünüzde yaşananları da dizi gibi ...

mgirgin

iyi vakit geçirmek, stres atmak için siteye giriyorum burada da siyaset var.. her yerde...

bekleyin darbeyi gençler yapacak...

bizlere berbat bir ülke bıraktınız, ama bizim yetiştireceğimiz çocuklar sizin gibi iki poşet kömüre de , özgürlüğük adı altında gündemi gereksiz dini konularla gerenlere de, ekonomiyi mahvedenlere de , diğer taraftan kendini muhalefet sanan işi cahilce bağırmaktan başka olmayan, Atatürkçülük adı altında hamaset siyaseti yapanlara da oy vermeyecek !

Tarih: 23 Haziran 2008, 01:59 - İp: 78.***.**7.87
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Yaşşa fujisever. Bıktırdılar gali. Yetivesin bu gıda. HErkes kabahatli bu durumda.
İktidarda muhaflefette.
Ancak meseleyi bu bağlamda bakmamalı. MEsele demokrasi olmalı. Şu anda sol bir iktidarda başta olabilirdi. BEn o anda bile darbe teşebbüsü olsa karşı çıkardım. Evet öyle valla. CHP , olmazya veya olamazya velevki iktidar olsa, birileri darbe yapmaya kalksa, falan fıstık diyerek yetkilerini kısıtlasa gene karşı çıkardım.

Tarih: 23 Haziran 2008, 02:14 - İp: 88.***.**1.230
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

halkın darbesi = demokrasi...

demokrasi = eğitim

eğitim = ekonomi

ekonomi = iktidar

iktidar = ?

Tarih: 23 Haziran 2008, 02:21 - İp: 78.***.**8.25
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BU seneki nobel matemetik ödülü (İnşallah vardır ) fujisevere.

Tarih: 23 Haziran 2008, 02:55 - İp: 88.***.**1.230
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

sarı kırmızı partisine kapatma davası açıldığında hiç sesini çıkarmayan ama kendi partisine açıldığında ise 'parti kapatma demokrasiye yakışmaz' naraları atanlara da hayır !

Tarih: 23 Haziran 2008, 11:21 - İp: 88.***.**9.244