biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

70 Milyon Darbeye Hayır!!!

Fotografcilarimiz boylesi olayi umarim kacirmazlar
http://www.70milyonadim.org/

Farklı kesimlerden oluşan binlerce insan dün İstanbul'da bir araya gelip Tünel'den Taksim'e yürüyerek özgürlük çağrısında bulundu.

'Darbeye Karşı 70 Milyon Adım' sloganıyla yola çıkan insanlar demokrasi talebiyle yürüdü. Adalet Ağaoğlu, Lale Mansur, Nazlı Ilıcak, Yücel Sayman gibi isimlerin de katıldığı yürüyüş büyük bir coşkuyla geçti. 'Hukukun Darbesi Olmaz-Darbenin Hukuku Olmaz' pankartı taşıyan binlerce kişi tek yürek halinde yürüdü. 70 yaşındaki insanların, çocuğunu alan ailelerin katıldığı yürüyüş olaysız bitti. 'Darbeye Karşı 70 Milyon Adım' adına yapılan basın açıklamasında şunlara değinildi: "Bir askerî darbe mi yaşıyoruz? İlk bakışta böyle bir darbeden söz etmek mümkün değil gibi görünüyor. Ama özellikle 27 Nisan e-muhtırasından beri yaşanan gelişmeler ağır çekim bir darbe sürecinde olduğumuzu, demokrasinin bir tür müdahaleye maruz kaldığını gösteriyor. Kapatma davalarının ne olacağı düşünülürken, 5 Haziran'da Anayasa Mahkemesi 411 milletvekilinin oyuyla kabul edilen başörtüsünü üniversitelerde serbest bırakan yasayı iptal etti. Türkiye'de süregelen müdahale geleneğinin bir perdesiyle karşı karşıyayız. Demokrasiden yana tüm güçlerin özellikle 22 Temmuz seçimlerinden sonra sık sık dile getirdiği demokratik anayasa talebi bu süreçte gündemin dışına çıkmış. Özgürlük, adalet, vicdan, eşitlik kavramları geri plana atılmıştır. Ve işte Darbeye Karşı 70 Milyon Adım ilk kez darbeye karşı birleştiğimizi gösteriyor." Yürüyüşe en önde katılarak destek veren gazeteci yazar Nazlı Ilıcak, "Sessizlikten daima içim yandı. Bu ülkede Menderes asıldı. Birçok darbe ve zulüm gördük. Ancak, yıllar sonra ilk kez bugün toplumun birçok kesiminden insan bir araya gelerek bu yanlışa dur diyoruz." diye konuştu.

http://www.70milyonadim.org/

Tarih: 22 Haziran 2008, 07:40 - İp: 76.***.**7.133
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Pazarbeyim için rahat olsun bizde halk çocuğuyuz. Ama haftalığı 26 bin dolara tatil yapan halk çocuklarından değil. Normal bildiğin halk çocuğu.

Taraf gazetesine birşey dememişsin de. Bizim dayıoğlu diyorki bu Soros un parası hormonluymuş. Aşırı miktarda östrojen hormonu var diyor. Yiyen bir hoş oluyormuş.

Tarih: 23 Haziran 2008, 15:02 - İp: 85.***.**2.9
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Hic mi Fotograf ceken olmadi

Hani biz kac kisiydik? gerci gecen sene gorduk cok kisi olmadigimizi lakin fotograf cekemeyecek kadar da mi aziz
Okyanus gibi sanmistim, ola ola kucuk bir gol olduk.

Basbug TSK nin basina gecsin ondan ozel rica mektubu gonderecegim ona, bazi askerleri sadece fotograf cekmek icin egitsin diye. O da coktandir ortalikta gorunmuyor bugunlerde , hala agliyor mu duvarin onunde? Aglatmayin su adami ya yazik.

Tarih: 23 Haziran 2008, 16:14 - İp: 192.***.**9.70
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Okyanus nerden çıkardın ayolll.
Magarayada katılıyorum. Bütün partilere aynısı olmalı.
Biyologus sanırım kimsecikler çekmemiş.

Tarih: 23 Haziran 2008, 18:23 - İp: 88.***.**5.133
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

paşanın mescid i aksa da dua ederken fotoğrafları da birilerine kapak oldu sanırım...

medya bu halkı keriz zannediyor, istediği gibi kandıracak güya...

bu ülkede eğer medya, büyük şirketlerin altına girdiyse, arkadaşlar en az 4 farklı cepheden gazete okumalısnız ; yoksa ağzına şeker verilmiş 5 yaşındaki çocuk gibi saf saf gezersiniz ortalıkta...

Tarih: 23 Haziran 2008, 19:36 - İp: 78.***.**9.63
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

''yoksa ağzına şeker verilmiş 5 yaşındaki çocuk gibi saf saf gezersiniz ortalıkta...''

Tarih: 23 Haziran 2008, 20:07 - İp: 88.***.**6.102
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Ben artık gazete almıyorum.
Sorosçuları;
Atatürk devrimlerini 'travma' diye nitelendiren mercimek tanesi beyinlileri;
Kendisini dünyanın en büyük 100 ''entelektüeli'' anketlerinde birinci seçtirenleri (anket düzenleyen adamlar şaşırmış kalmış);
Daha dün elinde silahla kan döküp şimdilerde dokunulmazlık zırhına bürünüp demokrasi havarisi kesilenleri;
Eğitim sorunlarının üstüne gitmek yerine ayağındaki çoraba adını yazdıran şovenleri;
Vatandaşı 'Taraf' olmaya zorlayan kalemşörleri...

Saya saya bitmeyecek bu zavallıları gördükçe mide spazmı geçirmektense gazete almıyorum.

Alırsam da sadece Posta alırım bundan sonra,malum ülkenin en çok okunan gazetesi!
...

Tarih: 23 Haziran 2008, 20:18 - İp: 78.***.**0.0
kayseri
kayseri (üye)
Konya / Amatör

yurt dışından yurt içinden ordumuzu halıkın gözünden düşürmek için yapılmayan şey yok (soros da da amma para varmış be),ama hala tüm araştırmalar en güvenilir kurum olarak ordumuz diyor,ben de darbe yapacaklar diye bas bas bağıranlar adına üzülüyorum,bu kadar güvene karşı korkuları bitmiyor.halka tepeden bakmak bu TARAFlarda böyle olsa gerek.
sahi bazıları niye askerimizi düşman görüyorlar ki?
yoksa manda hayali ile mi?

Tarih: 23 Haziran 2008, 21:17 - İp: 212.***.**0.42
ulucz
ulucz (üye)
İstanbul / Amatör

vay be daha neler göreceğiz,

vatanın bölünmez bütünlüğüne karşı tEhdit olusturan, dağda askere kurşun sıkan, özerklik le baslayıp toprak isteyen parti kapatılmak isteniyor, ve bu "demokrasi katliamı" olarak adlandırılıyor.

ha birde yeni bir söylem türedi, "iktidar ki parti nasıl kapatılırmıs"

beyler, HİTLER de secimle başa geldi unutmayın..

KERVAN TERS DÖNÜNCE, TOPAL EŞEK BAŞ OLUR

#ulucz' tarafından 23.06.2008 23:31:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Haziran 2008, 23:29 - İp: 88.***.**5.80
ulucz
ulucz (üye)
İstanbul / Amatör

ilker başbuğ ya neden bu kadar takılıyorsunuz anlamadım, papa da cami de islami usullere göre dua etmedi mi? ilker başbuğ konumu gereği bir çok yerde bulunablir, negatif olacaksanız, en azından başbakanımızın taliban önünden diz çökmüş fotografıyla kıyaslayın.. hangisi daha masum? ya da terörist başına "sayın" demekten çok daha bir vahim tablo mu?

siz kimi kandırıyorsunuz?

Tarih: 23 Haziran 2008, 23:38 - İp: 88.***.**5.80
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hakkaten başbuğun ağlama duvarındaki resmini yayınlamak eşşekliktir.
Tıpki diğer eşşeklerin Cübbeli Ahmet hocanın mahrem hayatını yayınladıkları gibi.
Veya mescidde namaz kılan çocukların fotoğraflarını yayınladıkları gibi.
Başbuğun ağlama duvarı önünde dua etmesinde nasıl bir terslik var veya bu neden kullanılır anlamış değilim.
Ancak Asker düşmanlığından söz etmekte ayrı bir garabet. Asker işi olmayan yerlere el atmışsa, gözde tabiri ile toplum mühendisliği yapmaya kalkışmışsa, orada da dur denir.
HErkes haddini ve yerini bilecek.

Tarih: 23 Haziran 2008, 23:46 - İp: 88.***.**2.204