anfetamin
anfetamin (üye)
Diyarbakır / Meraklı

Bütün Fotoğrafcılar Kıskanctır

BEN ASLINDA...

Birkaçgündür kendimle ilgili korkunç bir gerçekle yüzleştim.
Ne Yalan söyleyim, Ben hayatta yalan söylemem diyen adam bana göre yalancının ta kendisidir. Yalan; bana söyleyen adamı hiç sevmem, (sevmedigini ifade ederken yüz ifadesi düşünmeyin) Bamya mı igyy hiç sevmem, ama HAYATIMDA YALANCILARI SEVİYORUM. Annemi, babama cocugun bi suçu yok bütün suç bende diyip yalan söylediğine tanık oldum. Babam beraber gitmemek için adama yalan söyleylemeden önce abim ögretmenine elektirikler kesikti, ögretmenin, müfettise biliyorlar efendim, eniştemin ablama bilmiyorum, işcinin patrona, dayının amcaya, kardesin kardese yalan söyledigine tanık oldum.

Sürekli yalan söyleyen, arada bir söyleyen tek tük söyleyen, şifaen söyleyen yırtmak için söyleyen, Zorda Kaldıgında (en tehlikelileri) söyleyen diye parçalasan felsefeyi her insan mutlaka hayatının bazı anlarında yalan söylemiştir. Dolayısıyla aslında sevdigim kişilerin yalancı oldukları gerçegini anladım.

Ben yalancının tekiyim. yalancıları yalan söyledikleri için değil başka kimlikleriyle seviyorum.

Yalan Sadece BANA söylendiginde SEVİLMEZ. Yalan söylemeyen vrmı FORUMUN KULLANICILARI Bayramınız Mübarek olsun yeniden Merhaba

Fotoğraf çekmeye yeni başladım. Fotoğraf çeken insanlar bulup sorular sordum. Zamanla öğrenirsin dediler, istediğimi alamadım. En iyisi bir foruma üye olup, bol bol fotoğraf izleyip, çektiğim fotoğrafları gösterip, eleştirilerle kendimi geliştirmeyi denedim, kimse fotoğraflarıma bakmadı bile. Daha önceden de duymuştum, Fotoğrafcılar çektikleri fotoğrafların yerlerini söylemezlermiş. başka fotoğrafcıların gidip aynı yeri daha güzel çekebileceği kaygısından dolayı kıskanırlarmış. Bu gün fotoğrafcının birininin çektiği bir kerenin yerini sorduğumda pis pis sırıtıp, söylemedi. Dolayısıyla Karar Verdim Bütün Fotoğrafcılar KISKANÇTIR!

#anfetamin' tarafından 23.12.2007 08:48:21 tarihinde düzenlendi.

#anfetamin' tarafından 23.12.2007 08:53:07 tarihinde düzenlendi.

#anfetamin' tarafından 02.02.2008 13:22:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Kasım 2007, 20:26 - İp: 81.***.**4.113
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

yanlış bir geneleme arkadasım.şimdi eline hermakina alan fotografcı diye bişi yok.gercek fotografcı sanaatkardır.ve paylaşımı sever.bence genelleme yapma.bizler iyi insanlarız kii net foto tam yeri.bir sorun varsa sorabilirsin cok fazla bilir kişi var sitede.gercek kişiler net aleminin sahte silahşörleri degiller.neyse zamanla siteye daha fazla gir zaman ayır cok faydasını göreceksin...esen kal..ben kıskanc degilim buarada.

Tarih: 28 Kasım 2007, 20:57 - İp: 88.***.**6.102
anfetamin
anfetamin (üye)
Diyarbakır / Meraklı

Belkide Ben kıskancım... Bu yüzden böyle duşunuyorumdur. iddamın arkasındayım seninde kıskanç oldugunu ispatlayabilirim. Hiç kimse çıkıp ben kıskanç değilim diyemez. Seven Kıskanır.

Tarih: 28 Kasım 2007, 21:05 - İp: 81.***.**4.113
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

güzel bir başlık bulmuşsun...yeni bir akımda başlar böylece...kim daha dikkat çekici başlık atacak diye...belki "atlatma" mücadelesi bile verilir...bütün bu gayretlerin en ufak bir faydası olsa yinde gam yemem...benim kafama takılan bir şey var:bir şey ancak öğrenilir,"öğretmek"bir yardımcı araçtır...baka baka kediler kasap olurdu derler ama...birinci şartta budur gelişmek için...

Tarih: 28 Kasım 2007, 21:27 - İp: 88.***.**9.211
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

zamanla ogrenirsin diyen adam kıskancmıs,kıskancta degil bencilmiş.ogretmek istememiş acıkcası.ama kendisi kim bilir kimlerin peşinden kosmustur birşeyler ogrenmek için..

fotografın cekildigi yerı soylemeyende kıskancmıs,bencilmiş ,belkide sadece ben gittim cektim diyebilmek için oyle yapmıstır,hem kim bilir belki kendiside baskasından ogrenmiştir o yerı??????
---
genellemek dogru degil,bu sitede her tur soruya cevap verenlerde var,
kaale bile almayıp zamanla ogrenirsin diyenler,soylemek zorunda istemiyorum diyenlerde.
----
ama sunu dıyebilirizki her ftografcının kendisinden buyuk bir egosu vardır.bazısı tasmasından tutar egosu peşinden gelir,bazısı atsmasından tutar egosunun peşinden gider.

Tarih: 28 Kasım 2007, 22:13 - İp: 88.***.**6.201
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

kıskançlık varsa paylaşım olmaz.. yanlış bir genelleme

Tarih: 28 Kasım 2007, 22:42 - İp: 88.***.**8.243
-olimpos-
-olimpos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşım bak gaijin arkadaş 3170 cevap yazmış,site böyle paylaşan arkadaşlarla dolu, kıskançlık bunun neresinde.?

Tarih: 28 Kasım 2007, 22:48 - İp: 78.***.**9.197
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

anfetamin ispatlarsan sevinirim.nasıl kıskanc oldugumu bende ögreneyim..

Tarih: 28 Kasım 2007, 23:54 - İp: 88.***.**6.102
alikeser
alikeser (Objektif)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

liebster guzel solemız her elıne makına alan fotografcı olsaydı
aman dur sen sımdı sen sanatcımısın dersın
ama haklılar bence burda ole kıskanc bırısı yok belkı sıtede en cok yardım ısteyen benımdır ve buradakı abılerımden ablalarımdan cok sey ogrendım yerı geldı bende bı kac sey gosterdım belkı hattım olmadan ama oldu ıste...
ha su yer soyleme konusuna gelınce napcan solemesın saten solese ne ıse yarar sende cektıkten sonra o fotonun bı anlamı kalmaz ama senınkının orj yıne degerı vardır senınkı kopya olur fıkır calmak mekan calmak olur ( calmak kotu anlamda deıl ) bı anlamı kalmaz
o yuzden sen bu sıtede dur bıraz gezın bak sor sorustur ve cok sey ogrendının farkına bıle varmadan sende yardımcı bırısı olucaksın ama solemıssın ben kıskancım dıye bastan ısın zor

Tarih: 29 Kasım 2007, 00:02 - İp: 85.***.**0.88
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

özünde bencilliktir aslında haklısın, her vizöre bir göz sığar çünkü...

ama insan faktörü fotoğrafı bencillikten kurtarır...

geçen sene bu zamanlar bu siteye üyeydim(başka bir adla), fotoğraf makinamı yeni almıştım, hiç bir şey bilmiyordum, abuk subuk fotolar çekiyordum, bir gün bir mesaj geldi, "ttekoglu" adlı kullanıcıdan, yani Taylan amcamdan, bir sürü öğüt ve bir sürü eleştiri... kulağımı öyle çekti ki, ben bu zamana kadar hep araştırıyorum, izliyorum ve öğreniyorum, yeni bir makina ve yeni bir üyelik açtım, çok yol kat ettim paylaşımlar sonucu, halen de kulağımı çeker kendisi...

bir de "nctenk" yani Necat amcadan yardım istemiştim geçen sene, bana programlar önermişti, kullanmasını da öğretirim demişti ben onu yormadım kendi kendime öğrendim, bu programları kullanmakta öncülük eden oydu bana, onu da unutamam...

ne ben onu gördüm ne o beni, sadece isimlerimizi biliyoruz aramızda 1000 km...

eee

nerede şimdi o senin genellemen, hani fotoğrafçılar kıskanç, bencildi?

üstelik, Taylan amcam, amatör de olsa, iyi fotoğrafçıdır...

bu hikaye eğer tezini çürütmemişse hala, senin niyetinden kuşku duyarım, selamlar...

Tarih: 29 Kasım 2007, 00:27 - İp: 78.***.**5.9
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Stüdyo fotoğrafçıları kıskanç biraz. Ya da kıskanç yerine ''meslek sırlarını gizleyen'' mi desek?

Forumda stüdyo fotoğrafçılığıyla ilgili bir konu açtım, kimse cevap vermedi. Ümidi kestim, bir iki fotoğraf stüdyosuna gittim, sormak istediklerimi sordum, pek kayda değer bir şey söylemediler. Evet, karar verdim: ''Stüdyo fotoğrafçıları bencildir(!)''

(Bu dahil, tüm genellemeler yanlıştır.)

Tarih: 29 Kasım 2007, 00:34 - İp: 85.***.**0.213