anfetamin
anfetamin (üye)
Diyarbakır / Meraklı

Bütün Fotoğrafcılar Kıskanctır

BEN ASLINDA...

Birkaçgündür kendimle ilgili korkunç bir gerçekle yüzleştim.
Ne Yalan söyleyim, Ben hayatta yalan söylemem diyen adam bana göre yalancının ta kendisidir. Yalan; bana söyleyen adamı hiç sevmem, (sevmedigini ifade ederken yüz ifadesi düşünmeyin) Bamya mı igyy hiç sevmem, ama HAYATIMDA YALANCILARI SEVİYORUM. Annemi, babama cocugun bi suçu yok bütün suç bende diyip yalan söylediğine tanık oldum. Babam beraber gitmemek için adama yalan söyleylemeden önce abim ögretmenine elektirikler kesikti, ögretmenin, müfettise biliyorlar efendim, eniştemin ablama bilmiyorum, işcinin patrona, dayının amcaya, kardesin kardese yalan söyledigine tanık oldum.

Sürekli yalan söyleyen, arada bir söyleyen tek tük söyleyen, şifaen söyleyen yırtmak için söyleyen, Zorda Kaldıgında (en tehlikelileri) söyleyen diye parçalasan felsefeyi her insan mutlaka hayatının bazı anlarında yalan söylemiştir. Dolayısıyla aslında sevdigim kişilerin yalancı oldukları gerçegini anladım.

Ben yalancının tekiyim. yalancıları yalan söyledikleri için değil başka kimlikleriyle seviyorum.

Yalan Sadece BANA söylendiginde SEVİLMEZ. Yalan söylemeyen vrmı FORUMUN KULLANICILARI Bayramınız Mübarek olsun yeniden Merhaba

Fotoğraf çekmeye yeni başladım. Fotoğraf çeken insanlar bulup sorular sordum. Zamanla öğrenirsin dediler, istediğimi alamadım. En iyisi bir foruma üye olup, bol bol fotoğraf izleyip, çektiğim fotoğrafları gösterip, eleştirilerle kendimi geliştirmeyi denedim, kimse fotoğraflarıma bakmadı bile. Daha önceden de duymuştum, Fotoğrafcılar çektikleri fotoğrafların yerlerini söylemezlermiş. başka fotoğrafcıların gidip aynı yeri daha güzel çekebileceği kaygısından dolayı kıskanırlarmış. Bu gün fotoğrafcının birininin çektiği bir kerenin yerini sorduğumda pis pis sırıtıp, söylemedi. Dolayısıyla Karar Verdim Bütün Fotoğrafcılar KISKANÇTIR!

#anfetamin' tarafından 23.12.2007 08:48:21 tarihinde düzenlendi.

#anfetamin' tarafından 23.12.2007 08:53:07 tarihinde düzenlendi.

#anfetamin' tarafından 02.02.2008 13:22:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Kasım 2007, 20:26 - İp: 81.***.**4.113
alikeser
alikeser (Objektif)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

studyocular bırakın bıraz kıskanc olsun bızım bır sıteden 10 dk ındırdımız sop programını adamlar ne kadar para verıp lısanslı alıyor ve onlar bu ısten ekmek kazanıyor senınde dedıgın gıbı kıskanclık deıl aslında sadece meslek sırrı bu bencede kotu bıse deıl ama paylasımcı studyocularda var...

Tarih: 29 Kasım 2007, 00:45 - İp: 85.***.**0.88
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

aslında bir amatörün bilmesi gerekenleri bütün meslekdaşlarımız veriyor anlatıyor ögretiyor. ama fazlasını isteyenlerde oluyor anlatıyorsun anlamıyor

sizin bilmeniz gerekenleri anlatırız ama daha fazlası müsade ederseniz bizde kalsın.

Tarih: 29 Kasım 2007, 00:46 - İp: 85.***.**0.130
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

benim kanka kıskançtır,geçen barış akarsu montajımı kıskandı mesleği bıraktı

Tarih: 29 Kasım 2007, 00:51 - İp: 88.***.**8.123
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Ben bu tespitinize kısmen katılmaktayım.Belki adına kıskançlık denemez,başka bir şey....

Birkaç yıl önce fotoğrafçı bir dostum,projesinden bahsetmişti.Çalışmalarını sürdürdüğü mekanda çekimler yaparken birlikteydik.Ben de birkaç kare aldım.Sonra bu karelerden birini yayınladığımda epeyce sert bir tepkiyle karşılaştım.Ve bağlantınımız koptu.Önce pek anlam veremedim tepkiye fakat etraflıca düşünüp taşındığımda pek de haksız olmadığının farkına vardım.Çünkü bu iş biraz da görmekten geçiyor ya da herkes gibi görmemekten...
Özgünlük...

Teknik anlamda bilgi paylaşımı başka bir şeydir.
Başkasının çektiği bir fotoğrafı gidip aynı mekanda aynı halde,ama daha iyi ama daha kötü çekmek başka bir şeydir.

Örneklemek gerekirse;
Hüseyin Avni Dede'nin aynı çınar ağacı altında aynı açılardan çekilen onlarca fotoğrafını gördüm.Ve hiçbir şey ifade etmiyor artık.Birbirinin kopyası olan işler...
Bu anlamda biri gelip de içime çok sinen bir fotoğrafımı nerde çektiğimi sorsa ben de söyleyeceğimi sanmam.Fakat bunun adı kıskançlık olur mu?
Hayır,başka bir şey...

Tarih: 29 Kasım 2007, 00:52 - İp: 85.***.**7.79
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

kanka gercekten bir amatöre göre harika bi iş çıkarmıştın şımarmaman icin söylemmemiştim.tebrik ediyorum sitede seni bjk yıda..

Tarih: 29 Kasım 2007, 00:55 - İp: 88.***.**6.102
alikeser
alikeser (Objektif)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

kim kimin kankası yaau

Tarih: 29 Kasım 2007, 01:10 - İp: 85.***.**0.88
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

bak hala amatör diyo eziyor beni,fenerli değil misiniz alayınız aynı. Hem şımarsam nolcak mesleğini elinden mi alcam

Tarih: 29 Kasım 2007, 01:22 - İp: 88.***.**8.123
traxxas
traxxas (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

anfetamin sana bir öneride benden fotografın teknık altyapısı ögrendikten sonra al eline makinayı her dk bir yerlere git çekim yap her begendıgın seyı degıl her gordugun seyı çek sürrekli çek cok fazla geliştigini 1 sene sonunda anlarsın

birak sen birine bir sey sorma herkez kendı bilgini söyler sen kendı bilmek istedigini ögren gerisi boş

Tarih: 29 Kasım 2007, 01:35 - İp: 88.***.**0.136
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

alis biz bisguitle kanka olyoruzda..o carşılarda sürünüyo ben misyonerim hehehe

Tarih: 29 Kasım 2007, 01:47 - İp: 88.***.**6.102
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

ruhumuz yeter eziklere seni gidi kirli para misyoneri seni,hespa verilir bir gün halkın önünde,gelmicem mi ben oralara ha

Tarih: 29 Kasım 2007, 01:53 - İp: 88.***.**8.123