as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Sony Dsc R1 2. Bölüm. Yorumlar.

Arkadaşlar Sony DSC-R1 Test İlk İzlenimler topiği sayfa okunma sayısının 51000 e mesaj sayısınında 3500 e yaklaşmasından dolayı kullanımı zorlaşmış sayfalar çok yavaş açılmaya başlamıştı.Son sayfada yaşanan sayfa yapısındaki bozulmadan sonra topiğe 2 bölüm yorumlar adı altında devam etme zorunluluğumuz doğdu.Bundan sonra mesaj ve örnek fotoğraflarımız bu başlık altında devam edecek.

Kamuoyuna duyurulur.

Sony DSC-R1

#as' tarafından 18.08.2006 00:15:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Temmuz 2006, 22:56 - İp: 85.***.**3.16
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

demek apachi lideri ayni zamanda..

Tarih: 14 Temmuz 2006, 22:58 - İp: 62.***.**2.10
stacker
stacker (üye)
Adana / Amatör

sayın osmanlı;
hatırlarsanız ben size günümüzde fujinin s3 modeli dışındaki modellerin KÖTÜ olduğunu söylemiştim.S9500 modelide aynen böyledir.Sebeplerine gelince:
1-Makine yeni nesil ccdye sahip falan diyerekten şişiriliyor...9mpde yoğun ışıkta ve düşük isoda çekilen fotoları inceledim.BÜTÜN fotolarda objelerin kenarlarında ve derinliğe sahip yerlerde bozulma söz konusu.Bunun sebebi ccd kalitesi,mercek kalitesi veya interpolasyondur ki;bu son saydığım fujiye hiç yabancı değildir!!!
2-Fujinin kendi sitesindeki 9500 fotolarını inceledim;exif bilgilerinde fotoşopla oynandığı görünüyor ve ben YUH bu kadar olmaz diyorum...
3-Herkesin ağzına sakız gibi dolanan yüksek iso başarısınıda ben söyleyim...Makine yüksek isoda gürültüyü yok edicem diye fotoya BLUR efekti basıyor ve bu sayede fotoda keskinlikten eser kalmıyor.
bu yazdıklarımı herhangi bir art niyetle size karşı yazmadın yanlış anlamayın;tavsiyem bir an önce o makineden kurtulun,inanın çok mutlu olacaksınız
saygılar...

#stacker' tarafyndan 15.07.2006 00:08:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Temmuz 2006, 23:03 - İp: 85.***.**0.9
stacker
stacker (üye)
Adana / Amatör

bir şey daha söylemek istiyorum...
bu forumda aradığım kaliteyi buldum,çok güzel bir forum

#stacker' tarafyndan 14.07.2006 23:08:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Temmuz 2006, 23:07 - İp: 85.***.**8.173
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

stacker keske bu hemen soylemeseydin kıvanc a, alıstıra alıstıra soyleseydin. adam zaten biliyor ve pek te memnun degil forumun yarısı soyledi bu makineyi at diye

Tarih: 14 Temmuz 2006, 23:30 - İp: 85.***.**7.45
stacker
stacker (üye)
Adana / Amatör

kendisine ilk söyleyişimde haklı olarak efelendi biraz ama ben anlayışla karşıladım;çünkü bende dahil olmak üzere kimse malını kötülemek istemez
benim anlamadığım olay şu;
fuji nasıl kendi adını böyle öne çıkarabildi???analog makineleri hakkında hiç bir fikrim yok fakat dijitalleri berbat durumda
sinema-tv okuyan arkadaşımlada uzunca sohbet ettim;film işindede fujinin kötü olduğunu belirtti...
hala aklım almıyor millet birbirine fuji dijital makine tavsiye ediyor???neyi çözemiyorsunuz??foto kalitesinin kötü olduğunu anlayamıyor musunuz??keşke biraraya gelebilsekte fotoların kusurlarını bizzat gösterebilsem;çünkü aramızda göremeyenler mevcut ve fujiyi övüyorlar!!!

Tarih: 14 Temmuz 2006, 23:42 - İp: 85.***.**4.214
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

valla fujinin filmlerine kim kotu diyebilir anlamadım fuji velvia diye bir gercek var

Tarih: 14 Temmuz 2006, 23:51 - İp: 88.***.**1.111
stacker
stacker (üye)
Adana / Amatör

benim filmden kastım sinema sektöründe kullanılan Arri makinelerde kullanılan makara filmler;35mm analog slr makineleri kastetmedi kendisi

#stacker' tarafyndan 15.07.2006 00:05:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Temmuz 2006, 00:02 - İp: 81.***.**3.233
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

kıvanc zaten en bastan beri makinesinde tarafsızdı. zannedersem maddi imkanları olmus olsaydı sanmıyorum ki s9500 alsın. bu tur seylerde birazda maddi imkanlar devreye giriyor. son r1 s9500 karsılastırmasından sonra adam iyice sogudu makinesinden. ama eminim ki kıvanc yakın bi zamanda onu tatmin edecek bir makine sahibi olacaktır. yoksa fotografa bu kadar hevesi olan bi adamı kaybetmek kotu olur.

Tarih: 15 Temmuz 2006, 00:36 - İp: 85.***.**9.195
stacker
stacker (üye)
Adana / Amatör

#stacker' tarafyndan 15.07.2006 00:53:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Temmuz 2006, 00:51 - İp: 81.***.**2.17
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Stacker ve aber selamlar.
Stacker benimki efelenmek değildi de buna biraz yazdıklarının zan altında bırakması diyelim.Tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım fuji makinaları çöplük ve niye üretim yapıyor gibi bir cümle kullanmıştın başka bir başlıkta.Yanılıyorsam lütfen uyar.Bende fuji firmasını kötülediğin için uyarı yapmıştım ki bende sert bir dil kullandığımı kabul ediyorum.Neyse olmuş bitmiş şeyler.Söylediklerinde haklı olabilirsin stacker ancak söyleyiş biçimin çok direkt ve ani.Yani ister buna açıksözlülük de,ister dobracılık.Evet belkide(sanırım öyle) senin üslubun doğru olanı ve ben bu kadar doğrudan doğruya fikirlerini dile getiren insanları karşımda nadir gördüğüm için ilk etapta bu gerçekliği redettim.Birde yorum sayını az bulunca herhalde bilmeden atıp tutuyor(gerçektende tutuyor) dedim.

Aber herhalde sana devamlı teşekkür ederek geçecek yazım.
Beni bu kadar översen kendimi birşey sanmaktan korkuyorum.

Arkadaşlar değinmek istemiyorum bu konuya duygu sömürüsü gibi algılanmasın ama ben ilk etapta bırakın S9500'ü,S5600 bile alacağımdan emin değildim.Annemin büyük fedakarlığı sayesinde bu makinayı bana zorla alabildi.Yoksa bende çok isterdim R1 almayı.Dün akşam üstüne kadar birkaç ay içinde R1 almayı kafaya koymuştum.Ancak hiç beklenmedik olaylar bir anda hayatın yönünü değiştiriyor insanın elinde olmadan.

Malcom nede güzel özetlemişsin düşüncelerimi.

Bu kadar felsefe yeter,çok konuştum yine

Tarih: 15 Temmuz 2006, 00:53 - İp: 85.***.**1.171