as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Sony Dsc R1 2. Bölüm. Yorumlar.

Arkadaşlar Sony DSC-R1 Test İlk İzlenimler topiği sayfa okunma sayısının 51000 e mesaj sayısınında 3500 e yaklaşmasından dolayı kullanımı zorlaşmış sayfalar çok yavaş açılmaya başlamıştı.Son sayfada yaşanan sayfa yapısındaki bozulmadan sonra topiğe 2 bölüm yorumlar adı altında devam etme zorunluluğumuz doğdu.Bundan sonra mesaj ve örnek fotoğraflarımız bu başlık altında devam edecek.

Kamuoyuna duyurulur.

Sony DSC-R1

#as' tarafından 18.08.2006 00:15:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Temmuz 2006, 22:56 - İp: 85.***.**3.16
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

22kbit upload mi? cok kotu birsey dogrusu.. yani birkac kilobyte upload edebiliyorsunuz saniyede.. benimkisi saniyede 110 kb'ye cikiyor..
bir de biz sanssisiz biraz, mesela londrada oturuyor olsaydik, en azindan 20'li mbit baglantim olurdu.. su anda 24mbit'lik baglanti var buyuk sehirlerde.. ama upload hizlari sadece 1.3 mbit.. yani benimkinden pek de farksiz degil..

gantry tabii ki bedava degil..

buradaki kablolu yayinlari kullananlarin buyuk cogunlugu ya telewest'i kullaniyor ya da ntl'i.. bizde ntl var..
http://www.ntlworld.com/toolsservices/tiermigration/
telewest ise;
http://www.telewest.co.uk/websales/service.do?id=2

yani 2, 4 veya 10 mbit secebiliyorsun.. ben 2-3 ay once 2mbit'den 10mbit'e gectim.. su anda eski 2mbit'leri otomatikman 4mbit yaptilar ntl'de..
gecen senenin baslarinda bende de 512kbit vardi.. ama oyle bir hizlandi ki bu kim daha hizli broadband saglayacak rekabeti anlatamam.. cok yakinda 24mbit'e gececekler sanirim..

.............

neyse.. ama su anda mooload'dan fotograflari indirmeye calisiyorum, gel gor ki biri 4 kb ile digeri de 8 kb ile geliyor.. mooload da bayagi yavasmis..

can ve adnan sizlere birer mail attim..

Tarih: 13 Temmuz 2006, 13:14 - İp: 62.***.**2.10
as
as (Üye)

Can merhaba
Hocam bende P/S CS2 var onu kullanıyorum.Elements i hiç kullanmadım.Benim aldığım P/S kitabı CS ile ilgili olduğu için onu edindim.

Kıvanç evet mimarca nın makinasını keşke alsaydın.O olmadı ama sen makinene müşteri ara uygun fiyatı bulduğunda elden çıkar,bir şekilde R1 i bulursun.
Sende gördün iki makina arasında dağlar kadar fark var.

Bakalım İlker senin ve benim gönderdiğim raw ları nasıl işliyecek.

Tarih: 13 Temmuz 2006, 16:56 - İp: 81.***.**8.50
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

yaw ilker baglantılarımız arasında ne kadar fark var anlatamam ya. İran dan sonraki en pahalı internet bizde. herhalde birileri hala interneti luks zannediyor. hem 24 mbit kullanıyosunuz hem bizden ucuz oduyorsunuz. adelet nerde

Tarih: 13 Temmuz 2006, 18:44 - İp: 88.***.**3.152
as
as (Üye)

İlker selam sana bir mail attım bilgin olsun.

Tarih: 13 Temmuz 2006, 22:24 - İp: 85.***.**3.16
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

adnan ve kivanc, raw'larinizi isledim..
adnan, gordugum kadariyla r1'in fotografi gercekten cok cok kaliteli.. bir canon 17-40 L kadar degil ama cok yakin diyebilirim.. kontrast, renkler, keskinlik oyle bir ayarlanmis ki makineden cikar cikmaz kullanabilmek mumkun gercekten de.. zaten bilgisayarda fazla birsey yapmani da istemiyor fotograf.. al beni print et sadece..
kivanc senin fotograf ise, hic de fena degil dogrusu.. ama iso 80'de bile asiri noise olmasi dusundurucu.. sozde yuksek isoda bile noise olmuyor diye geciniyor fuji, ama dunya kadar noise var fotografda.. en azindan dslr ile karsilastirinca.. diger yandan keskinlik gayet iyi..
fotograflari yarin sabaha falan gonderirim.. (laptop'da isledim, su anda esim bir yazi yaziyor, sanirim epey uzun surecek isi..)

sonuc olarak diyebilirim ki, r1'i ben su anda acaba 350d'yi satip da alsam mi diye dusunuyorum.. bir 17-40 L parasi ve cok yakin sonuc veriyor.. ilginc ama gercek.. bakalim zaman ne gosterecek..
kivanc, her ne kadar s9500'in sonucu r1 ile yarisamasa da bence senin makinen de hic fena degil.. a3 boyutunda bile harika printler alabilirsin gibime geliyor.. bence bekle simdilik, r2 cikinca ondan alirsin.. ben de alirim hatta.. sonra ikimiz adnan'lara hava atariz..

........

arkadaslar capture one pro sorununuzu cozecegim merak etmeyin..

can bosver photoshop elements'i.. ayrica elements'i kullanacaksan su anda versiyon 4'u cikti, onu kullan..

bulent, millet japonyada 100mbit'e yakin baglaniyormus, bunun adaleti nerede?.. eminim turkiyede de baglanti hizi artacaktir yakin bir tarihte, merak etmeyin..

Tarih: 14 Temmuz 2006, 00:26 - İp: 62.***.**2.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Tarih: 14 Temmuz 2006, 01:18 - İp: 62.***.**2.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Tarih: 14 Temmuz 2006, 01:20 - İp: 62.***.**2.10
as
as (Üye)

İlker R1 in fotoğraflarının kalitesi hakkında tarafsız yorumların için teşekkür ederim.R1 ile çekilmiş fotoğrafların hiç bir işlemden geçirilmeden bile çok yüksek kalitede olmasını ben anlatmakta zorluk çekiyordum .senin bu yorumların ışığında fazla da söze gerek kalmadığı ortada.

İlker sen yukarıdaki gemiyi hangi yazılımda işledin.
Ben Raw fotoğraflar için Sony nin kendi yazılımının daha iyi sonuç verdiğini düşünüyorum.Benim aşağıda yüklediklerim Sony nin orijinal raw işleme programı SR de işlendiler.
Sanki sonuçlar sen eğer P/S kullandı isen ondan daha iyi gibi duruyor.SR yazılımının sonuçları hakkındaki düşüncelerin neler.

Sony DSC-R1

Sony DSC-R1

#as' tarafyndan 14.07.2006 02:07:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Temmuz 2006, 01:51 - İp: 85.***.**3.16
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

adnan abi senin yolladıgın resimler sanki daha keskin renkler daha canlıymıs gibi geldi bana! İlker sen hangi programda isledin bunları? bize tavsiye ettigin programda mı?

Tarih: 14 Temmuz 2006, 07:03 - İp: 85.***.**3.173
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

İlkercim sana çok zahmet oldu,Allah razı olsun senden [>:D

Tarih: 14 Temmuz 2006, 09:16 - İp: 85.***.**9.4