panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Sony Alpha Kulübü

Kulübümüz tüm Sony DSLR modellerini kullanan arkadaşlara açıktır. Tüm Sony DSLR modellerini, örnek fotoğraflarla ve teknik detaylarla tanıtalım.

Sony A100 - A200 - A300 - A330 - A350 - A380- A500 - A550 - A700 - A800 - A900.. Ve yeni çıkan sony modelleri.. Herkesi bekliyoruz.

*İlk ricamız, bu topiğe ekleyeceğimiz Sony fotoğraflarında özenli olalım arkadaşlarım.. Özensiz çekilmiş, hatalı pozlanmış, kullanıcı hatası olup ta netliği bozuk fotoğrafları lütfen eklemeyelim.

*Yaşanan bazı mağduriyetler nedeniyle, SPOT alışverişi tasvip etmiyorum şahsen..
Türkiye garantili ürünleri öneririm mümkünse..

*Amacımız, bir zamanlar bu sitedeki Sony topicleri altındaki havayı tekrar yakalayabilmek ve teknik paylaşımlar yapmaktır. Ve forumumuza biraz hareket, renk katmaktır.

*LÜTFEN, yazacağınız her cevap başına en fazla 3 fotoğraf ekleyiniz. fotoğrafların uzun kenarı en fazla 1024 piksel olsun. Yoksa sayfamız bozuluyor.

*Fotoğraflarınızı bilgisayarda küçültünce MUTLAKA bir detay ve netlik kaybı oluyor. Bu yüzden küçülttükten sonra çok az ve tadında bir keskinlik ilavesi yapmanızı öneririm.

*Fotoğraflarımıza kontrast, renk tonlama gibi müdaheleler yapabiliriz. Ancak bunu belirtirsek çok iyi olur. Ayrıca fotoğrafınızı HANGİ MAKİNE ve HANGİ LENS ile çektiğinizi mutlaka her fotoğraf için yazınız.

*Sony markasını her ne kadar sevsek te, yazılarımızda OBJEKTİF olmalı, bizi okuyan arkadaşlara doğru fikir vermeliyiz. asla yanıltıcı olmadan.. Memnun olmadığınız birşeyler olursa, paylaşmaktan çekinmeyin, beraber tartışalım burada..

*Sadece fotoğraf değil, zaman zaman teknik bilgiler paylaşacağız ve sorularımıza cevap arayacağız.

Ayrıca, bu topicteki fotoğrafları büyütmek için tıkladığınızda, ikinci bir kez daha tıklayıp, tekrar büyütünüz. Yoksa fotoğraf net görünmeyecektir.

Markamı seviyorum, Sony dostluğunu canlandıralım tekrar.. kulübümüz hayırlı olsun

---------------------------------------------

Bir sony A300 fotoğrafı..

12 yıllık canyoldaşım Panç.. bir yarışmada ona 1.lik onurunun verildiği fotoğrafı:

Tarih: 6 Mayıs 2009, 03:26 - İp: 88.***.**2.91
08ankara37
08ankara37 (üye)
Artvin / Amatör

Arkadaşlar kızmayın, buyrun gelin yeşil Artvini'mize hem o muhteşem doğanın tadını çıkartın, hemide çağ kebabın, ben gelen arkadaşım olursa misafir edebilirim canı gönülden, saygılarımla.

Tarih: 20 Mayıs 2009, 08:44 - İp: 212.***.**0.206
smallll
smallll (üye)
Zonguldak / Amatör

Gece gece görülmez ki cağ kebap...

neyse ben manzaralarla döner menüsüne dönmesini engelleyip alpha sayfasını kotarmaya çalışayım...

Tripotsuz bir akşam böyle güzel bir manzaranın göbeğine düşerseniz ne olur haliniz bir görün...

Tarih: 22 Mayıs 2009, 01:16 - İp: 85.***.**8.164
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

#muratreis' tarafından 22.05.2009 14:58:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 14:57 - İp: 81.***.**9.145
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Hakikaten süper gece fotoğraflrı beğendim.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 14:59 - İp: 85.***.**2.153
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Sanırım bu tarz tonlamaları seviyorum ben

Tarih: 22 Mayıs 2009, 15:00 - İp: 81.***.**9.145
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğraflar çok güzel ellerinize sağlık. Fotoğraflarla hiç oynanmasa ham hali ile yüklense daha iyi olmazmı?(Kendi Fikrim) Sadece küçültme işlemi yapılsa. Çünkü bilgisayar müdahelesi ile resim doğallığından çıkıyor ve lensler ve makine hakkında tam olarak karar vermek zorlaşıyor kanımca.(Bunlar sadece benim düşüncelerim)Bu arada bende olympus topiğine birşeyler yüklüyorum ama hiç katılım yok. Yavaş yavaş yüklemeyi bırakacağım.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 15:01 - İp: 88.***.**2.80
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

ersel, bence birazcık tonlama istiyor dostum.. yoksa fotoğraf biraz tatsız oluyor. biliyorsun bu topiğe de ben uzun süre tek başıma ya da 2 kişiyle ekledik hep.. katılım olmadı.
bunun için küsmek olmamalı.. doğru bildiğin yolda devam etmelisin
ben izliyorum çalışmalarını..

reis, şunun için sordum; picasada doygunluğu fazla verince renklerde biraz patlama yapıyor. kedili fotoğrafın pek sevimli mesela, güzel.. ama kırmızısı fazla doygunluktan biraz patlamış

doygunluğu cs2, cs3, cs4, photoscape, photofiltre gibi programlarda tadında verirsen çok hoş oluyor.
ayrıca photofiltre de bir tık "karşıtlık" eklemek te yakışıyor.

bu arada ilave 2 fotoğrafın da güzelmiş, eline sağlık
seni canlanmış gördüm, hadi hayırlısı

Tarih: 22 Mayıs 2009, 15:13 - İp: 88.***.**6.213
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Büyükada sahillerinden

Tarih: 22 Mayıs 2009, 16:13 - İp: 81.***.**9.145
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Varşovanın içinde muhteşem bir park. Sanki yedigöllerde geziyorsunuz. Bu kadar düzenli bir park görmek harikaydı. Her yerde sincaplar, tavus kuşları doluydu. Ağaçlar muhteşemdi.

Tamron 70-300

Tarih: 22 Mayıs 2009, 22:33 - İp: 85.***.**4.123
boraordu
boraordu (üye)
Ankara / Amatör

herkese selam ben ve eşimde yaklaşık 10 gün önce a 300 aldık bizim ortak görüşümüz yaşadığı dünyayı seven ona saygı duyan kişiler fotoğraf ceker bu etkinlik bana unuttuğum şeyleri tekrar hatırlattı..fotoğraf eklemekde zorluk cektik yardım olursa sevinirim...

Tarih: 22 Mayıs 2009, 22:56 - İp: 78.***.**1.102