panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Sony Alpha Kulübü

Kulübümüz tüm Sony DSLR modellerini kullanan arkadaşlara açıktır. Tüm Sony DSLR modellerini, örnek fotoğraflarla ve teknik detaylarla tanıtalım.

Sony A100 - A200 - A300 - A330 - A350 - A380- A500 - A550 - A700 - A800 - A900.. Ve yeni çıkan sony modelleri.. Herkesi bekliyoruz.

*İlk ricamız, bu topiğe ekleyeceğimiz Sony fotoğraflarında özenli olalım arkadaşlarım.. Özensiz çekilmiş, hatalı pozlanmış, kullanıcı hatası olup ta netliği bozuk fotoğrafları lütfen eklemeyelim.

*Yaşanan bazı mağduriyetler nedeniyle, SPOT alışverişi tasvip etmiyorum şahsen..
Türkiye garantili ürünleri öneririm mümkünse..

*Amacımız, bir zamanlar bu sitedeki Sony topicleri altındaki havayı tekrar yakalayabilmek ve teknik paylaşımlar yapmaktır. Ve forumumuza biraz hareket, renk katmaktır.

*LÜTFEN, yazacağınız her cevap başına en fazla 3 fotoğraf ekleyiniz. fotoğrafların uzun kenarı en fazla 1024 piksel olsun. Yoksa sayfamız bozuluyor.

*Fotoğraflarınızı bilgisayarda küçültünce MUTLAKA bir detay ve netlik kaybı oluyor. Bu yüzden küçülttükten sonra çok az ve tadında bir keskinlik ilavesi yapmanızı öneririm.

*Fotoğraflarımıza kontrast, renk tonlama gibi müdaheleler yapabiliriz. Ancak bunu belirtirsek çok iyi olur. Ayrıca fotoğrafınızı HANGİ MAKİNE ve HANGİ LENS ile çektiğinizi mutlaka her fotoğraf için yazınız.

*Sony markasını her ne kadar sevsek te, yazılarımızda OBJEKTİF olmalı, bizi okuyan arkadaşlara doğru fikir vermeliyiz. asla yanıltıcı olmadan.. Memnun olmadığınız birşeyler olursa, paylaşmaktan çekinmeyin, beraber tartışalım burada..

*Sadece fotoğraf değil, zaman zaman teknik bilgiler paylaşacağız ve sorularımıza cevap arayacağız.

Ayrıca, bu topicteki fotoğrafları büyütmek için tıkladığınızda, ikinci bir kez daha tıklayıp, tekrar büyütünüz. Yoksa fotoğraf net görünmeyecektir.

Markamı seviyorum, Sony dostluğunu canlandıralım tekrar.. kulübümüz hayırlı olsun

---------------------------------------------

Bir sony A300 fotoğrafı..

12 yıllık canyoldaşım Panç.. bir yarışmada ona 1.lik onurunun verildiği fotoğrafı:

Tarih: 6 Mayıs 2009, 03:26 - İp: 88.***.**2.91
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Bugün sırf o sokaktan bu fotoğrafı çekmek için çıktım evden. Dünya kadar yol gittim ama değdi. Beğenmene çok sevindim.

A900 almaktan korkuyor sanki insanlar. 1000-1300 verirmekten bile tereddüt ediyor insanlarki ben 8-9bin veremeyenleri anlıyorum. Ama A200, A300, A350 bu sonuçları veriyorsa, hele A700 gibi bir makine varsa a900den tereddüt edilmemeli bence.

Ayrıca yeni nesil sonylerde nikon ve canona göre fazla olan noise handikapı muhakak aşılmalı....

Sony>Pentax kardeşim..

#mehmetklyr' tarafından 11.05.2009 03:59:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Mayıs 2009, 03:57 - İp: 85.***.**3.96
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

Fotoğraflarınızı sürekli takip edip makinalar ve lensler hakkında kafamda fikir oluşturmaya çalışıyorum.Yüksek ISO fotoğraflarının fikir vermesi açısından 1/100 lük croplarınıda fotoğrafların altına ekleyebilirmisiniz.Çünkü foruma yüklenen ebatlara bakıp ISO performansı bu demek yanıltıcı olur.
Yüklenen fotoğraflar photoshopa girmemiş orijinal fotolar değilmi.Çünkü bazılarında exif bilgileri yok.Mesela Mehmetin son fotoğrafı çok güzel görünüyor ama exifi yok.

Tarih: 11 Mayıs 2009, 10:18 - İp: 78.***.**7.205
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili turk son fotoğrafımda PSde çok az crop var. Ayrıca picasada tempature değerini arttırdım. Exif olmaması dığal. Ama diğer fotoğraflarda müdahele yok denecek kadar az.

Canon ve Nikon DSLR kullandım ben sevgili turk.. Uzun bir süre Canon 350D, kısa bir süre Nikon D40X.. Şuna inanki bu fotoğraflarımdan daha iyi sonuçlar elde etmedim.

Iso konusunda ben yardımcı olamayacağım. Çünkü yüksek iso kullanmamı gerektirecek bir ortama hiç girmedim.Ama %100 croplu yüksek iso fotoğrafı ile neyi kanıtlayacaksınki. Dev baskılarmı alacaksın amatör sayılan bir DSLR kullanarak. 1-2 sayfa geride badboy'un eklediği 1600 ve 3200 iso değerlerinde gece fotoğrafları var hiç müdahele edilmemiş.

#mehmetklyr' tarafından 11.05.2009 14:00:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Mayıs 2009, 13:55 - İp: 85.***.**2.123
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

sevgili turk..

ya kardeşim inan bana yüksek iso testinden dolayı spazm geçiricem
çünkü o kadar çok yaptıkki iso testi..

fırsat bulursam eklemeye çalışayım ama, sony A300 topiğinde yüzde yüz kroplu yüksek iso örnekleri var.
hem de en zor şartlarda, loş oda ışığında yüksek iso testleri var. Ve bu fotoğraflarınyüzde yüz kropları da var dediğim gibi..

bir göz atarsan bulacaksın kardeşim

#panctom' tarafından 11.05.2009 16:31:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Mayıs 2009, 16:30 - İp: 88.***.**6.168
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

157515 kişilik netfotograf ailesinde sadece 3-4 kiimi sony kullanıyor. Arkadaşlar uyanın alooooo..... huuu... illa özel mesaj yoluylamı davet edelim. netfotograf ruhunu geri kazandırmak istiyoruz.

Tarih: 11 Mayıs 2009, 23:07 - İp: 85.***.**2.73
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Neyse..
Topiğin izleniyor olması da güzel

A100,
A200,
A300,
A350,
A700
hatta varsa A900 kullanan arkadaşlar..

Ne zaman arzu ederseniz o zaman katılın bize.. Biz hep buradayız

A30O ve CZ 16-80

Renk tonlama yapıldı, kontrast ve az keskinlik eklendi.

#panctom' tarafından 13.05.2009 01:33:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mayıs 2009, 01:23 - İp: 88.***.**6.168
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Mehmet sen R1'ini sattın mı?

Tarih: 13 Mayıs 2009, 11:02 - İp: 88.***.**7.77
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Benim hiç R1'im olmadıki :D Satmadım ama almaya çok niyetlendim kısmet olmadı :

Tarih: 13 Mayıs 2009, 13:12 - İp: 88.***.**8.128
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Piyasada da pek Alpha 900 yok zati..varda kısıtlı..

Tarih: 13 Mayıs 2009, 18:43 - İp: 78.***.**2.24
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

kumköy abi, şu galerine eklediğin güzel a200 fotolarını bu topicte görecek miyiz acep

----------------------------------------------

sevgili Fipar.. Çok sağolsun, bana ta Afyon'dan minolta 75-300 lensini yollamıştı kullanayım diye.. O yok dönemde çok iyi oldu, çok makbule geçti

İşte sony a300 ve minolta 75-300.. sadece gölgelendirme yaptım, başka hiçbir müdahele yoktur.

Tarih: 15 Mayıs 2009, 00:32 - İp: 88.***.**6.168