panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Sony Alpha Kulübü

Kulübümüz tüm Sony DSLR modellerini kullanan arkadaşlara açıktır. Tüm Sony DSLR modellerini, örnek fotoğraflarla ve teknik detaylarla tanıtalım.

Sony A100 - A200 - A300 - A330 - A350 - A380- A500 - A550 - A700 - A800 - A900.. Ve yeni çıkan sony modelleri.. Herkesi bekliyoruz.

*İlk ricamız, bu topiğe ekleyeceğimiz Sony fotoğraflarında özenli olalım arkadaşlarım.. Özensiz çekilmiş, hatalı pozlanmış, kullanıcı hatası olup ta netliği bozuk fotoğrafları lütfen eklemeyelim.

*Yaşanan bazı mağduriyetler nedeniyle, SPOT alışverişi tasvip etmiyorum şahsen..
Türkiye garantili ürünleri öneririm mümkünse..

*Amacımız, bir zamanlar bu sitedeki Sony topicleri altındaki havayı tekrar yakalayabilmek ve teknik paylaşımlar yapmaktır. Ve forumumuza biraz hareket, renk katmaktır.

*LÜTFEN, yazacağınız her cevap başına en fazla 3 fotoğraf ekleyiniz. fotoğrafların uzun kenarı en fazla 1024 piksel olsun. Yoksa sayfamız bozuluyor.

*Fotoğraflarınızı bilgisayarda küçültünce MUTLAKA bir detay ve netlik kaybı oluyor. Bu yüzden küçülttükten sonra çok az ve tadında bir keskinlik ilavesi yapmanızı öneririm.

*Fotoğraflarımıza kontrast, renk tonlama gibi müdaheleler yapabiliriz. Ancak bunu belirtirsek çok iyi olur. Ayrıca fotoğrafınızı HANGİ MAKİNE ve HANGİ LENS ile çektiğinizi mutlaka her fotoğraf için yazınız.

*Sony markasını her ne kadar sevsek te, yazılarımızda OBJEKTİF olmalı, bizi okuyan arkadaşlara doğru fikir vermeliyiz. asla yanıltıcı olmadan.. Memnun olmadığınız birşeyler olursa, paylaşmaktan çekinmeyin, beraber tartışalım burada..

*Sadece fotoğraf değil, zaman zaman teknik bilgiler paylaşacağız ve sorularımıza cevap arayacağız.

Ayrıca, bu topicteki fotoğrafları büyütmek için tıkladığınızda, ikinci bir kez daha tıklayıp, tekrar büyütünüz. Yoksa fotoğraf net görünmeyecektir.

Markamı seviyorum, Sony dostluğunu canlandıralım tekrar.. kulübümüz hayırlı olsun

---------------------------------------------

Bir sony A300 fotoğrafı..

12 yıllık canyoldaşım Panç.. bir yarışmada ona 1.lik onurunun verildiği fotoğrafı:

Tarih: 6 Mayıs 2009, 03:26 - İp: 88.***.**2.91
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Pekâla teşk ler..Ben bunlara memur kardeşler diyeyim gari.

Ne yer ne içerler bilinmez tabii..

Tarih: 24 Mayıs 2009, 16:50 - İp: 88.***.**7.73
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Aaa bu arada MAKARA nın fotolarını görmemişim konuya cevap yazarken..

Nihayet teşrif buyurabildin makara bey
ama fotoların güzel olduğu için affettim hadi

eline sağlık, hoşgeldin.. pek bir güzel olmuş fotoğrafların

Tarih: 24 Mayıs 2009, 16:57 - İp: 88.***.**6.213
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Ben bu "sony 75-300" için bir-iki satır karalamak istiyorum.

Eskiden A100 ile kullanırken bu lensi, o zamanlar hatanın bende olduğunu artık tescilledim.
bu lensle o dönemler, ya uygunsuz ışıkta, ya hatalı pozlama, ya da yüksek isoda çekimler yapmışım ve verim alamamışım.
Yüksek isoda A100 çok kötüydü zaten.. Şimdi A300 ile yüksek isoda da iyi sonuç alıyorum.

Gecen yaz, SİGMA APO MACRO'yu herkese önerdim, kendim de aldım hatta..
Tamam kötü değil, fiyatına göre tabii ki iyi.. Özellikle o fiyata makro çekmek için çok ideal..
ama SONY 75-300 çok bariz daha kaliteli..
Kendim de sigma almıştım ve sattım. Bu yüzden bana kızan varsa, lütfen hakkını helal etsin

Sigmadan BARİZ daha kaliteli olan, SONY 75-300 lensi bilseydim kendim de alır, size de tavsiye ederdim.

Bu lens, bu fiyata BEDAVA satılıyor. Bence orta değil, ÜST kategoriye konmalı..
Özellikle görüntü kalitesi itibarıyla..
tek eksiği:
direkt 300mm ye alıp netleme yapmaya kalkarsanız, biraz ağır netleyebiliyor ışığa göre..
Ama kısık zoomda netleyip, çıkarsanız, o zaman sorun yok..

Ben BU LENSİ ŞİDDETLE ÖNERİYORUM tüm SONY cilere..

a300 ve 75-300.. Hafif Kontrast ayarı yapıldı. fotoğrafların keskin görünmesi için açtıktan sonra bir kez daha tıklamayı unutmayalım

#panctom' tarafından 24.05.2009 19:10:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mayıs 2009, 18:02 - İp: 88.***.**6.213
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Antalya Side den birkaç gün batımı

Tarih: 24 Mayıs 2009, 19:07 - İp: 85.***.**8.195
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

panctom,efes pilsen fotosu çok şık..

Tarih: 24 Mayıs 2009, 23:19 - İp: 88.***.**5.148
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

sağol Kadir, beğenmene sevindim
o fotoğraf yüzde yüz orjinal kadraj.. yani hiç krop yok

Kadir ne dersin, sony forması giydirsek sana da

--------

Makara, birşey soracağım.. Sen A700 e en son versiyon (yazılım) yüklettin mi?

----------

ters ışık.. 300mm ..
fotoğrafların keskin görünmesi için tıklayıp açtıktan sonra bir kez daha tıklayıp büyütmeyi unutmayalım.

#panctom' tarafından 26.05.2009 04:18:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mayıs 2009, 02:13 - İp: 88.***.**6.213
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

salı gününden sonra bir süre yokum buralarda..
stokları yükleyelim o yüzden

shadow-highlight uygulanmış 2 foto..
75-300 ile..

#panctom' tarafından 26.05.2009 04:14:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mayıs 2009, 02:50 - İp: 88.***.**6.213
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

...birara "Sony a300 bulamıyorum" diye yakınanlar vardı...

...halen yakınıyorsanız, ben bu hafta sonu gördüm...

...18-70 kit, 1399 tl...

...Kurtköy'de bir AVM'de, Electro World'de...

...aynı yerde Kipa'da ise Casio F-1' i görünce hayli şaşırdım...piyasada görmemiştim...

...başka modeller de var...bir uğrayın derim...

Tarih: 25 Mayıs 2009, 10:22 - İp: 212.***.**5.15
bugrabugra
bugrabugra (üye)
Ankara / Amatör

Kurtköy de ve kartal mağazalarında birer tane var a300K.Yalnız o ürünler teşir ürünü.Almak isteyen arkadaşlara bilgi olsun

Tarih: 25 Mayıs 2009, 12:00 - İp: 194.***.**8.22
boraordu
boraordu (üye)
Ankara / Amatör

herkese selamlar panctom tuba da teşekküretti keşke yakın olsaydık toplanırdık diye düşünüyoruz.ve tüm arkadaşlardan rica edyoruz bizim fotoğraflarımızın eksiklerini ve hatalarını bize söyleyin.

a300 18-70 lens

a300 18-70 chow-chow cinsi bir köpek japonya da yendiğini biliyomusunuz !!!

Tarih: 25 Mayıs 2009, 16:19 - İp: 78.***.**0.96