fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sony A900 Ff

Uzun zamandır eklenen A900 için şöyle bilgiler var
24.6 MP
5.0 fps
Viewfinder: 100% coverage @ 0.74x magnification
3.0" VGA LCD
9 point dual cross AF (with f2.8 sensor and wide area 10 point assist)
SuperSteadyShot
Weather Seals
Battery Grip is NOT built-in
No pop-up flash

Bilgilerin national geograhic reklamında yer aldığı söyleniyor.
Bir iki hafta içinde kesinleşir, photokina bu ay zaten.

Böylece 3. FF üreticiside çıktı ortaya. Umarım fiyatlar biraz daha iner.

Tarih: 5 Eylül 2008, 05:25 - İp: 88.***.**8.101
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Canon un yeni çıkaracağı model isterse A900 den %20 fazla olsun.Bence önemli değil.

Canon un piyasadaki ağırlığı ve Lens çeşitliliği,ikinci eldeki piyasada ki yaygınlığı, hatta açık söylemek gerekirse spot piyasada ki yeri bile Canon alınmasına sebeptir.

Yeterki özellikleri konusunda arada uçurumlar olmasın.

Bazen işin şu yanınıda düşünmüyor değilim, bu amaçta makina alacak kişi işin prestij kısmınıda düşünmeli.
kendi ek olarak yaptığım işten söyleyebilirim.

Reklam amaçlı fotograflar çekiyorum gittiğim mekanlarda müşterinin karşısına daha gösterişli bir makina ile çıkmak adına 5D modelini elden çıkarıp 1ds mark II aldım.

Ancak Bazen 5D yi ISO performansından dolayı aradığım bile oluyor.

Yani müşterinin karşısına SONY ile çıkmak ile CANON yada NIKON ile çıkmak arasında fark olduğunu düşünüyorum.İş yaptığımız kişiler sosyal yaşantısından sebep Profosyonel alanda hangi markanın nerde olduğu konusunda da bir bilgiye sahip.

SONY nin Profosyonellik anlamında bu işin erbabı gibi bir ağırlığı yok fikrimce.

Ben en çok bu rekabetten dolayı fiyatların aşağılara inmesi olayına sevineceğim.Sonuç olarak bende kendi ek işim için Body ve Lensler alıyorum.

Tarih: 14 Eylül 2008, 02:35 - İp: 88.***.**6.193
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

gaijin canon un adamıdır.

Tarih: 14 Eylül 2008, 04:53 - İp: 88.***.**4.189
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Asagidaki linkte bir kac A-900 fotografi var.

A-900 Ornek Fotolari

Tarih: 23 Eylül 2008, 21:49 - İp: 85.***.**5.62
pollyteks
pollyteks (Objektif)
Kahramanmaraş / Meraklı

Ben çirkin severim

Tarih: 23 Eylül 2008, 21:58 - İp: 78.***.**5.198
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

A700 verip üzerini tamamlasak A900 veriyolarmı acaba
böle bi kampanya duyan oldumu

Tarih: 28 Eylül 2008, 11:34 - İp: 85.***.**5.155
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Makara a700 verirsen ben sana gx20 vereyim. Git onu sat.
Fdemirhan abi. a900 şu anda alınabilir bir makinamıdır. Canon ve nikonun lens çeşitliliği göz önünde bulundurulduğunda. Acaba yakında spor muhabirlerinde gördüğümüz canon ve nikonların yananda a900 lerdemi göze çerpmeye başlayacak.

Tarih: 28 Eylül 2008, 11:53 - İp: 85.***.**4.27
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

@eOs seninki bence marka kompleksi haline gelmiş...Sony gümbür gümbür geliyor a900'ün resimlerine bakarsan ne demek istediğimi anlarsın...

Hatta Canon bundan öyle rahatsız olmuşki, trdeki bütün yerlere kendi adamlarını yerleştireceklermiş, Fuardada kendi adamları vardı bunlar hep tedirginlikten kaynaklanan pazarlama stratejileri..

Sony ar-geye 400 milyon $ bütçe ayırmış, buda rekabetin nekadar zorlu geçeceğinin bir göstergesi.. Bakalım Canon ve Nikon bu ataklara nasıl cevap verecek.. Adamlar 2 sene dolmadan FF yi patlattılar..

Tarih: 28 Eylül 2008, 13:13 - İp: 78.***.**7.18
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

@eOs seninki bence marka kompleksi haline gelmiş

yahu kendin pentax elemanı gibi calısıyosun birde millete kompleks falan diyosun yapma bunu, ciddiye alınmmıyorsun...

Tarih: 28 Eylül 2008, 14:14 - İp: 78.***.**0.246
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

canon ve nikon öncelikle lens firmalarıymış 20000dolarlık lensler bile çocuk oyuncağıymış onlar için mmde bilmem kaç çizgiyi ayırt eden lensler üretiyomuş nikon.

Bu yüzden gövdeye göre lens değil lense göre gövde alın diyo ken rockwell bu yüzden diğer markalara bakmıyomuş

Tarih: 29 Eylül 2008, 00:37 - İp: 85.***.**7.196
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

puskas merhaba...

Yazdıklarını yoğun iş temposundan internete giremediğim için cevap veremedim ancak isabet olmuş.

5D mark II, Sony A900'a oldukça iyi bir cevap.

Benim ki marka kompleksi değil.A900 ün fotografları na da bakmaya gerek varmı makinanın iyi olduğu kesin.

Satın alma, elini cebine atma olayına geldimi kimin ne alacağı ortadadır, sence yılların Canonumu, yoksa senin de dediğin gibi 2 yıllık SONY mi.

"Hatta Canon bundan öyle rahatsız olmuşki, trdeki bütün yerlere kendi adamlarını yerleştireceklermiş, Fuardada kendi adamları vardı bunlar hep tedirginlikten kaynaklanan pazarlama stratejileri.."

Bu tip bilgilere nasıl ulaıyorsunuz bilmiyorum ama balon olduğu kesin.Belkide balonu siz şişirdiniz.
Böyle bir endişemiz hiç bir zaman olmadı.

Marka fanatikliğim de yok ayrıca ,Elimde CANON Lens çok ve en pahalılarından.Başka markya geçmem için sebep yok.

Tarih: 29 Eylül 2008, 23:59 - İp: 88.***.**7.136