fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sony A900 Ff

Uzun zamandır eklenen A900 için şöyle bilgiler var
24.6 MP
5.0 fps
Viewfinder: 100% coverage @ 0.74x magnification
3.0" VGA LCD
9 point dual cross AF (with f2.8 sensor and wide area 10 point assist)
SuperSteadyShot
Weather Seals
Battery Grip is NOT built-in
No pop-up flash

Bilgilerin national geograhic reklamında yer aldığı söyleniyor.
Bir iki hafta içinde kesinleşir, photokina bu ay zaten.

Böylece 3. FF üreticiside çıktı ortaya. Umarım fiyatlar biraz daha iner.

Tarih: 5 Eylül 2008, 05:25 - İp: 88.***.**8.101
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Bu konuşulmuştu...Bunu Sony birşekilde çözmüştü ama nasıl...
Antika filan biliyordu

Tarih: 6 Eylül 2008, 23:38 - İp: 78.***.**8.160
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Valla NG dergisinde SSS değil SS yazıyor. Yani süper stody shot değil stody shot.
Bu reklamcıların bir boş bulunması mı yoksa bir tercih mi bilemiyorum .

APSC ye göre daha büyük çerçeveyi hareket ettiriyor, ama bunu başarmak zor değil ki başardılar zaten .

Ama görüntüyü sallarken görüntü objektifin dışına taşacaktır mutlaka . Bunu nasıl çözdüler (ya da çözebildiler mi ) bilemiyorum .

Tarih: 7 Eylül 2008, 00:08 - İp: 88.***.**1.123
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Neyse az kaldı hocam Fotokinaya, bekleyip görmek lazım. Bence crop yaparlar (belki tam crop değil de gerektiği kadar) ama tabi koskoca Sony, muhakkak enteresan çözümleri vardır. Pentax ın da Almanya da taksilede model yazısı görünmeyen reklamları var ama FF değil, ya 1000D muadili ya da iyileştirilmiş K20D. Mesela Canon un sadece 5D mk2 bekliyordum ben, ilk defa şu üç model meselesini duydum sayenizde. Heyecan verici olacak şu fotokina, sabırsızlanıyorum. Gerçi sanki hepsini alacağız da ne oluyorsa

Tarih: 7 Eylül 2008, 01:33 - İp: 85.***.**6.1
reventon
reventon (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni çıkan FF'lerin croplu lenslerle uyumlu olmalarını sağlamaları gerçekten çok güzel özellik.Kuş fotoğrafçıları için şimdilik bir katkı sağlamaz hali hazırdaki APS-C'lerin çözünürlüklerinden ötürü.Photokina PMA gibi fuarlarda yeni makinelerin çıktığını düşünürsek ve bundan sonra da limitlerin zorlandığı için FF ya da APS-H(ki buna geçmeleri pek akıllıca olmaz bu saatten sonra) boyutlarına geçeceklerini de varsayarsak bundan 4-5 yıl sonra piyasada en az 8-9 farklı marka/model FF makine olur ve bunlar biz amatörlerce alınabilecek düzeye rahatlıkla ulaşır.En azından bir D700 ya da 5DMII alınabilecek düzeylere iner.

Diğer yandan bu işin de cep telefonu gibi olması ve her sene yeni modellerin çıkması sanat sanat içindir değil de sanat topluma satmak içindir gibi yeni bir akım doğurdu

Tarih: 7 Eylül 2008, 02:05 - İp: 195.***.**4.117
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Canon'un 3 yeni makine ihtimali bana biraz uzak görünüyor.
5D yerine bir makine geleceği kesin.
Ya 5D sınıfı olur, ve 1 makine olur, 5D M2.
Belkide biraz daha üst sınıf olur, ve ucuz bir FF makine daha sürerler diye düşünüyorum. Yani 3D ve 7D gibi 2 makine olabilir.
Zaten 1D seriside devam ederken, 3 yeni FF makineyi pozisyonlamak biraz zor gibi.
Bu arada Hakan haklı, Sony SSS değil, SS dedi gibi, bu tam olarak ne demek anlamadım. Mekanik olayı nasıl çözdüler diye bende merak ediyorum, daha büyük ayna, prizma filanda gerekir diye düşünüyorum.

Tarih: 7 Eylül 2008, 02:09 - İp: 88.***.**8.101
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

canon bir seferde 3 tane makine çıkaracağını zannetmiyorum, hem de 3 ff. büyük ihtimalle 5d mark2 olur. geri kalanını (eğer planı varsa) sene içinde ya da gelecek photokinaya yakın çıkarır.

Tarih: 7 Eylül 2008, 03:06 - İp: 81.***.**7.8
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

FFin 24mpsi zaten cropluda 11-12mp civarında , tek tek elle croplamak yerine direk makine çıkışı crop verilince apscye hiç gerek kalmaz...

Tarih: 7 Eylül 2008, 14:21 - İp: 85.***.**1.76
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

resmi olarak duyurmuşlar, 16-35'i de

http://www.dpreview.com/news/0809/08090902sonyalpha900.asp

Tarih: 9 Eylül 2008, 16:25 - İp: 81.***.**7.8
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

tasarımı diğer sony makineler gibi hiç hoş değil
sony ve zeiss nedense lensleri de böyle yapıyor, boru gibi. nikon canon lenslerin görüntüsü daha hoş. tabi önemli olan işlevi
a900 muadillerine göre biraz daha küçük, bu avantaj

Tarih: 9 Eylül 2008, 16:30 - İp: 81.***.**7.8
reventon
reventon (üye)
İstanbul / Amatör

Açıklamalara göre 3000 dolardan bahsediliyor.Bu fiyata çıkarsa neredeyse tüm FF'leri aşağı çeker.

Tarih: 9 Eylül 2008, 19:07 - İp: 195.***.**4.117