ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax K100d İlk İzlenimler

selam
bugün sirkeciden pentax k100d 18-55 ve 50-200 objektif ile satın aldım toplam 1500 ytl 2 adet uv filtere ile 1530 ytl verdim(garantili) . sd card hariç.
ilk izlenimlerim çok olumlu, gövde yapısı, ele oturması, işçilik kalitesi, gayet iyi...alırken mağazda 350 d ile birkaç örnek foto çekip karşılaştırma imkanım oldu (bilgisayarda bakarak) pentax daha iyi sonuçlar verdi, zaten almamda da bu kendi denemelrim etkili oldu. anti-shake özelliği iyi iş yapıyor, ve bence bu örnek resimlerde asıl farkı yaratan kit objektiflerin farkı oldu, pentax ın kit pbjektifleri gayet keskin resimler veriyor(anti-shake katkısı ile)gövde kalitesi, 350d-400d den çok üstün arkadaşlar şimdilik bu kadar umarım yakında zaman bulur makineye alışır örnek fotolar yüklerim

Tarih: 26 Ekim 2006, 22:49 - İp: 88.***.**6.225
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ral biliyorum.. ama sonucta kalitelerinin cok yakin olundugunun bile gosterilmesi, bu makinenin ne kadar cazip bir tercih oldugunu gosterecektir..
5.ci ve 6.ci maddeler disinda sana katiliyorum..
kesinlikle fiyati cok ucuz.. daha dun serbes ile birlikte arastiriyorduk forumda.. 1500 ytl'ye iki lensle birlikte almak nerde, 1700 ytl'ye sadece 18-55 ile almak nerde dogrusu..
cok iyi bir secim yaptin..
umarim forumda bircok insan da bu makinenin fiyatinin uygunlugundan dolayi, artik kompact'lardan dslr kullanmaya gecer de dslr'in avantajlarindan yararlanmaya baslar.. [>:D

Tarih: 27 Ekim 2006, 14:36 - İp: 86.***.**0.120
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

ral, hakikaten çok iyi fiyat. senin aldığın set idefixde 1650 lira. fazladan bir de 1gb kart veriyorlar. sen de uv filtre almışsın, o da eşitliyor fiyatı.

pil konusunda sanırım bu makine hem lityum pil, hem de alkali pil kullanıyor. bunun avantajını pil bitince görürüz sanırım. açıkçası ben lityum pil kullanan cihazlarda yaşadığım sorunlar nedeniyle iyice soğudum bu lityum pillerde.
ama lityum pilin avantajı da saymakla bitmez. performansı, flaşın şarj olma süresini doğrudan etkiliyordur mutlaka.

k100d, son bir iki haftada iyi satmaya başladı. epeyce ilgi var makineye.
canon da, makinelerini yurtdışıyla aynı fiyata satsa, k100d bu kadar satamazdı türkiye de.

sonuçta bu müşteriye saygıdır diye düşünüyorum.

yurtdışıyla aynı fiyattan ürün satan bir iki firma daha var;
HP, pentax, samsung...
özellikle HP bir numara bu konuda. wb sitesine yani www.hp.com.tr adresine girince 5 sene önce aldığın makineyle ilgili tüm yazılımları, 10 senelik yazıcının driverini bile bulabiliyorsun.

sony de bu arada alfa100 ü hemen hemen aynı fiyattan satıyor.

ben takdir ediyorum böyle firmaları

Tarih: 27 Ekim 2006, 15:05 - İp: 85.***.**1.252
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ben hayırlı olsun demişmiydim. Yaşlılık işte.

Tarih: 27 Ekim 2006, 17:46 - İp: 85.***.**6.89
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

hayir dememistin pazarbey..
..pazarbey gercekten k10d de yakisir sana..

Tarih: 27 Ekim 2006, 18:01 - İp: 86.***.**0.120
yrguner
yrguner (üye)
İzmir / Amatör

hayırlı olsun ral makinadaş olmuşuz :D

valla çok iyi fiyata almışsın ben kuzenime bir ay önce amerikadan 680$ a tek 18-55 lik lensle aldırmıştım filtre fln da yoktu(valla kazıklanmış hissettim kendimi :D )

makineyi 1 haftadır kullanabiliyorum bayramda abimle ben bir çok deneme çekimi yapmaya çalıştık.alet çok rahat.bnm gibi amatörler için çok iyi fiyat performans açısından.

ral sen 50-200 den memnun musun bende onun gibi bir lens almak istiyorum ama sigma flnda olabilir ama çokta pahalı olmasın istiyorum öğrenciyiz sonuçta :D

aklıma takılan bir iki şey var.
1-aynaları kaldırıp fotoğrafı çekerken LCD den kadrajı görebiliyormuyuz.
2-eski sovyet yapımı lensler pentaxlara uyumlu diyolardı.anamdan kalma bozuk bir zenitimiz var ve de iki tane objektifi fakat o objektiflerle bizimkilerin girişleri farklı.bir aparat kullanarak onu kullanabiliyormuyuz yoksa şanssızmıyım :D
3-yine zenitten kalma harici bir flaşımız var.abim flaş yuvasına uyduğunu söyledi ama pil olduğu için denemedik.çalışır mı?

işte bir kaç örnek hiç bir ps müdahalesi olmadan fotoları küçültmeden koydum hoş 4 mp de çektik denemeleri.forumun görüntüsünü bozmasın diye link olarak veriom

Ben ve k100d'em

deneme makro

bebe1

bebe2

#yrguner' tarafyndan 27.10.2006 18:25:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ekim 2006, 18:21 - İp: 85.***.**3.144
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

yrguner merhaba..
fotograflarin linklerini koyabilir misin sadece? cunku sayfa acilmakta bayagi zorlaniyor ve yazilar iyice saga sola kaymis durumdalar..

bu arada ilk iki fotografin net cikmamis.. ucuncusu de pek net denemez.. net cektiklerinden ekleyebilir misin, gercek kalitesini gorebilmemiz icin?..

Tarih: 27 Ekim 2006, 18:26 - İp: 86.***.**0.120
yrguner
yrguner (üye)
İzmir / Amatör

bir iki tane daha

bebe3

susurluktaki İskender'ci elimle çekmeye çalıştım-gece çekimi

#yrguner' tarafyndan 27.10.2006 18:39:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ekim 2006, 18:30 - İp: 85.***.**3.144
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Dadanagastla aynı fikirdeyim.Olmamış pek fotoğraflar.Gün ışığında deneyiniz.

Tarih: 27 Ekim 2006, 18:31 - İp: 85.***.**6.89
yrguner
yrguner (üye)
İzmir / Amatör

valla amatör fotoları bunlar işte :D

net zaten yavaş :D eğer bulursam güzel ayarlamış olduğum upload etmye çalışırım.

Tarih: 27 Ekim 2006, 18:33 - İp: 85.***.**3.144
yrguner
yrguner (üye)
İzmir / Amatör

abimin bir çekimi-alan derinliği az olmuş ama net olan bölgelere bakın :D
burada

başka bir makro denemesi

#yrguner' tarafyndan 27.10.2006 18:57:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ekim 2006, 18:44 - İp: 85.***.**3.144