ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax K100d İlk İzlenimler

selam
bugün sirkeciden pentax k100d 18-55 ve 50-200 objektif ile satın aldım toplam 1500 ytl 2 adet uv filtere ile 1530 ytl verdim(garantili) . sd card hariç.
ilk izlenimlerim çok olumlu, gövde yapısı, ele oturması, işçilik kalitesi, gayet iyi...alırken mağazda 350 d ile birkaç örnek foto çekip karşılaştırma imkanım oldu (bilgisayarda bakarak) pentax daha iyi sonuçlar verdi, zaten almamda da bu kendi denemelrim etkili oldu. anti-shake özelliği iyi iş yapıyor, ve bence bu örnek resimlerde asıl farkı yaratan kit objektiflerin farkı oldu, pentax ın kit pbjektifleri gayet keskin resimler veriyor(anti-shake katkısı ile)gövde kalitesi, 350d-400d den çok üstün arkadaşlar şimdilik bu kadar umarım yakında zaman bulur makineye alışır örnek fotolar yüklerim

Tarih: 26 Ekim 2006, 22:49 - İp: 88.***.**6.225
ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

url yazma dışında resim yükleyebiliyormuyuz

Tarih: 26 Ekim 2006, 23:33 - İp: 88.***.**6.225
alpersatir
alpersatir (üye)
Ankara / Amatör

Romandaki gibi FENA HALDE PENTAX. Nedenini bilemiyorum ama duygusal olarak cok baglandim bu markaya. Dun bukey e mail attim ankara da nerede satiliyor diye.Bir hafta icerisinde alacagim makineyi kesin kararliyim.Umarim memnun kalir ve fikrimi degistirecek bir olumsuzlukla karsilasmazsiniz. Sabirsizlikla test sonuclarini bekliyorum. Selamlar

Tarih: 26 Ekim 2006, 23:42 - İp: 195.***.**8.233
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Hayırlı uğurlu olsun bol fotolu günler....

Tarih: 27 Ekim 2006, 00:13 - İp: 88.***.**4.128
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Allah guzel gunlerde kullanmayi nasip etsin. Bende taktim kafaya ama kit lensle almayacagim buyuk ihtimalle. Tabi senin ornek fotolar fikrimi degistirmezse Senden ricam 50-200 ile full zoom bir makro foto yuklemen mumkunse ufak bir obje olsun.
Tekrar hayirli olsun.

Tarih: 27 Ekim 2006, 00:19 - İp: 85.***.**7.85
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Selam ral, makinan hayırlı olsun, güle güle kullan. Ayrıca bu makinayı tercih ettiğin için de seni kutlarım.
Canon-Nikon girdabından kurtulmuş bir kişi daha çıktı.Tebrik ederim. Fotoğrafları merakla bekliyorum.

Tarih: 27 Ekim 2006, 00:30 - İp: 85.***.**4.60
ofatmaca
ofatmaca (üye)
Muş / Amatör

Bu bilgileri vermen çok iyi oldu ral. Bende ideefix'den almayı düşünüyordum ama cesaret edemiyordum diğer markalarla olan fiyat farkından dolayı terddüt yaşıyordum. İlerleyen günlerde makinanın performansı hakkında daha ayrıntılar bekliyoruz. Gülegüle güzel günlerde kullanman dileğiyle...

Tarih: 27 Ekim 2006, 09:28 - İp: 85.***.**3.113
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

hayırlı olsun makinen, bende de eski bir pentax slr var üstündede smc pentax-m 50mm f2 lens var,manuel focus ve manuel aperture halkaları var. acaba yeni çıkan dslr'lerde kullanılabilir miki bu lens, baya keskin güzel bir lens çünkü.

Tarih: 27 Ekim 2006, 11:28 - İp: 81.***.**3.169
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Magnat,

Usendigim icin K100D'nin user manualini Pentax'in sitesinden download etmedim, onun yerine daha onceden download etmis oldugum istDL'nin manualinin Appendixine bakarak soyleyebilirimki: Bu lensi kullanmak mumkun. Yalniz "Custom" menusunden "Aperature Ring" secenegini "Permitted" konumuna almak gerekiyormus. (Lensin uzerinde "A" secenegi olsaymis buna da gerek yokmus)

bkz. http://www.pentaximaging.com/customer_care/manuals_literature

Tarih: 27 Ekim 2006, 12:03 - İp: 85.***.**8.9
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ral yukleyebilirsin tabii ki..
http://imageshack.us/ adresinde fotografini yukledikten sonra, sana linkleri verir.. sen de en alttaki linki alip, mesaj yazma kutusunun uzerindeki daglar olan sembole tiklayip kopya et.. sonra fotograf direk mesajinin icinde acilir..

eger ki dedigin gibi fotograf kalitesi 350d'den daha iyiyse, bayagi tercih edilecek bir makine olacaktir demektir..

Tarih: 27 Ekim 2006, 14:12 - İp: 86.***.**0.120
ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

sagol dadanagast

ben 350d ile çekilmiş super fotolar gördüm, o yüzden benim çektiğim 1-2 resme göre öyle peşin yargıya varmam kolay değil, mevcut kit lensleri ile aynı kalitede resim çekitklerini kabul etsek bile, bence 350d e göre avantajları şunlar
1.fiyatı daha uygun
2.gövde nin ve kit lensinin malzeme kaliyesi daha iyi
3.lcd ekranı 2.5 inch 350d e göre çok büyük
4.gövde üzerinde titreşim önleme özelliği var
5.11 nokta netleme
5. spot ölçüm
6.kalem pille de çalışabilmesi(bence avantaj)
7.yeni bir ürün olması

350d nin özellik bazında avantajı megapixelinin 8mp olması
(ki bencde bu çok önemli değil)

örnek resimleri bekleyen arkadaşlardan özür dilerim, şu sıralar biraz yoğunum, ama yakında yollayacağım,

Tarih: 27 Ekim 2006, 14:29 - İp: 88.***.**6.225