ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax K100d İlk İzlenimler

selam
bugün sirkeciden pentax k100d 18-55 ve 50-200 objektif ile satın aldım toplam 1500 ytl 2 adet uv filtere ile 1530 ytl verdim(garantili) . sd card hariç.
ilk izlenimlerim çok olumlu, gövde yapısı, ele oturması, işçilik kalitesi, gayet iyi...alırken mağazda 350 d ile birkaç örnek foto çekip karşılaştırma imkanım oldu (bilgisayarda bakarak) pentax daha iyi sonuçlar verdi, zaten almamda da bu kendi denemelrim etkili oldu. anti-shake özelliği iyi iş yapıyor, ve bence bu örnek resimlerde asıl farkı yaratan kit objektiflerin farkı oldu, pentax ın kit pbjektifleri gayet keskin resimler veriyor(anti-shake katkısı ile)gövde kalitesi, 350d-400d den çok üstün arkadaşlar şimdilik bu kadar umarım yakında zaman bulur makineye alışır örnek fotolar yüklerim

Tarih: 26 Ekim 2006, 22:49 - İp: 88.***.**6.225
ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

tabiki levobjk...

diğer markalar yeni modeller üretecek..öbür markaralar buna cevap verecek...ve bu hep böyle sürüp gidecek..artık dünyadaki ekonominin tek amacı bu ..tüketimi attırıp..yenilerini üretmek...eminim diğer tüm elektronik ürünlerde olduğu gibi...foto makinlerindede de şu an pazarlama stratejileri açısından piyasaya çıkmamış daha gelişmiş ürünler mevcuttur...
digital makineler açısından kanımaca belirli bir noktaya gelinidi, yani makine alma zamanıdır diye düşünüyorum...elbette daha iyileri çıkacak ama bunun da bir sonu yok ...çünkü sonra daha da iyileri çıkacak...ama ben tekrar söylüyorum ...dslr alma zamanıdır ...

Tarih: 6 Nisan 2007, 18:40 - İp: 88.***.**7.164
sercin
sercin (üye)
İstanbul / Meraklı

Herkese merhaba,

Oncelikle fotograf konusunda ve bu forumda yeni oldugumu belirtmek istiyorum.

Birkac hafta on arastirma yapip bu forumda uc gun gecirdikten sonra sonunda ben de K100D 18-55 + 50-200 lens almaya karar verdim. Bu forumun objektif ve filtreler bolumune birkac soru da yazdim bununla ilgili olarak.

Burada da sunu sormak istiyorum. Gecen gun hayyam pasajina gittigimde bana fotograf ve dijital goruntuleme teknolojileri fuari davetiyesi verdiler. Anladigim kadariyla bu site de fuara katiliyor. Dolayisiyla bilginiz olabilecegini dusundum. Bu fuarda satis yapiliyor mu acaba? Yapiliyorsa ozel indirimler vs olur mu?

Tesekkurler,

Sercin

Tarih: 11 Nisan 2007, 13:40 - İp: 88.***.**1.141