ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax K100d İlk İzlenimler

selam
bugün sirkeciden pentax k100d 18-55 ve 50-200 objektif ile satın aldım toplam 1500 ytl 2 adet uv filtere ile 1530 ytl verdim(garantili) . sd card hariç.
ilk izlenimlerim çok olumlu, gövde yapısı, ele oturması, işçilik kalitesi, gayet iyi...alırken mağazda 350 d ile birkaç örnek foto çekip karşılaştırma imkanım oldu (bilgisayarda bakarak) pentax daha iyi sonuçlar verdi, zaten almamda da bu kendi denemelrim etkili oldu. anti-shake özelliği iyi iş yapıyor, ve bence bu örnek resimlerde asıl farkı yaratan kit objektiflerin farkı oldu, pentax ın kit pbjektifleri gayet keskin resimler veriyor(anti-shake katkısı ile)gövde kalitesi, 350d-400d den çok üstün arkadaşlar şimdilik bu kadar umarım yakında zaman bulur makineye alışır örnek fotolar yüklerim

Tarih: 26 Ekim 2006, 22:49 - İp: 88.***.**6.225
alperdutki
alperdutki (üye)
Çanakkale / Amatör

pentax k10d ye karar vermskeen eos 350D'nin 1450lelere düşmesi tek lensle kafamı karstrdı?ne dersnzz?

Tarih: 1 Kasım 2006, 23:33 - İp: 85.***.**0.19
ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili alperdutki .
mağazaya gidip alamayı düşündüğün makinaları, inceledin mi...vizorunden bakıp birkaç deneme çekimi yaptın mı, 2 yada 3 ünü yanyana koyup baktın mı?....

Tarih: 2 Kasım 2006, 09:46 - İp: 88.***.**8.126
alperdutki
alperdutki (üye)
Çanakkale / Amatör

sevgili ral
dediklernzn hiçbirini yapmadım
neden sordnz?

Tarih: 2 Kasım 2006, 11:40 - İp: 88.***.**5.159
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Panik halde forumdan foruma koşturup kafayı iyice karıştırıp tırlatma noktasına gelmektense bir mağazaya gidip kafamızdaki makinaları bizzat görerek denemenin karar vermemizde çok daha etkili olacağını düşündüğü için sormuştur diye tahmin ediyorum.

Tarih: 2 Kasım 2006, 11:54 - İp: 213.***.**5.242
ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

o zaman şu ana kadar hep başkalarını makineler hakkındaki yorumları ile karar vermeye çalıştın...somut olarak görürsen karar vermen kolaylaşacaktır.

Tarih: 2 Kasım 2006, 12:04 - İp: 88.***.**8.126
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

evet alper, her iki makineyi de gor mutlaka..

her ikisinin de ayni fiyatlarda gorunuyor olmasina bence cok da aldanma.. sonucta pentax ile bir de 50-200 aliyorsun.. ayrica titresim onlemeli bir body..
ama tabii ki canon'un da avantajlari var..
senin gonlunden hangisi geciyor?.. bosver herkesi.. eger ki pentax'i alirsan uzulecek misin? veya 350d'yi?
eger hic karar veremiyorsan, kesinlikle gormeden alma..

Tarih: 2 Kasım 2006, 13:09 - İp: 86.***.**0.120
alperdutki
alperdutki (üye)
Çanakkale / Amatör

pentaaı içim daha cok istiyor..mantık ne der bilmiyorum?çünkü bir kez alacağım ömürlük olacak..kararsızım

Tarih: 2 Kasım 2006, 14:24 - İp: 88.***.**5.159
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

nicin omurluk olacak ki?.. dijitalde omurluk diye bir deyim yok alper.. birkac sene sonra paran olunca, ne bileyim 100mp'lik super ozelliklere sahip dslr'lar cikinca da almayacak misin?.. o acidan bakma olaya...
alper dedigim gibi bir dukkana gidip incele makineleri, sonradan pisman olmamak icin.

Tarih: 2 Kasım 2006, 20:40 - İp: 86.***.**0.120
yrguner
yrguner (üye)
İzmir / Amatör

valla alper bnmde durumum snn gibiydi.ilk defa alacaktım.baktım k100d oldukça ucuz.netten biraz araştırdım ve pentax kullanıcılarının çok memnun olduğunu gördüm.gittim hemen pedere bi pentax aldırdım memnunum

sen daha sonra ekipmanımı geliştiririm diyorsan canon alman bir avantaj olur diye düşünüyorum

ya al birini gitsin boşver gerisini

Tarih: 2 Kasım 2006, 21:07 - İp: 85.***.**4.185
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ne ekipmani degismesi hocam.. bak alperin akli iyice karisacak simdi..

Tarih: 3 Kasım 2006, 03:02 - İp: 86.***.**0.120