netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Canon Eos 30d Test:

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak sizlere daha önce sitemizce yapılacağını duyurduğumuz makina testlerinin ilkini Canon Foto-Video Türkiye Mümessili Erkayalar dan sitemize gönderilen Canon nun EOS 30D modeli başlatmış bulunuyoruz.

Bu testin sitemizde ve Türkiyede bir ilk olmasından dolayı eksikliklerimiz olabilir.Amacımız burada açtığımız bu forum ile bizlere bundan sonraki testlerimizde yön vermeniz ,test ettiğimiz Canon EOS 30D fotoğraf makinası hakkında görüş ve düşüncelerinizi buradan paylaşabilmeniz.

Testi gerçekleştiren arkadaşımız AS (Adnan) ın yaklaşık bir buçuk aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme sizlere sunulmadan önce sitemizde fotoğrafçılık ve ekipmanları konusunda bilgisine güvenebileceğimiz arkadaşlarımızın önerileri doğrultusunda hazırlanmıştır.

Buradan sitemiz adına bu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Canon EOS 30D hakkındaki görüşlerinizi bu topicten ,DSLR / DSLR Like Satın alma rehberinden yapabileceğiniz gibi Test sayfamızda ki "Forumda Canon Eos 30D" başlığı altından da bu topiğe ulaşabilirsiniz.

Canon EOS 30D Test sayfasına giriş için tıklayınız.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

Testi hazırlayan: As ( Adnan )

Teste yorum ve görüşleri ile katkıda bulunan arkadaşlarımız:

Dadanagast ( İlker )
Burkay ( Murat )
Ömergin ( Ömer ).

#netfotograf' tarafından 12.10.2006 12:00:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2006, 01:47 - İp: 81.***.**0.119
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Malcom senin mesleğin bu kamerayı almanı gerektiriyor ise alman gerekir.Yani verdiğin parayı fazlasıyla sana kazandıracak ise,canını sıkma.
Eğer getirisi yoksa,almazsın,yine canını sıkmana gerek kalmaz.
Sonuçta takma kafana.

Tarih: 1 Şubat 2007, 00:42 - İp: 85.***.**2.134
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

valla kıvanc getirisi olup olmadıgını ancak aldıktan sonra anlayabiliyoruz. canımı sıktıgım kısım bu

Tarih: 1 Şubat 2007, 18:35 - İp: 88.***.**8.127
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Yurt dışında fiyatları çok daha makul olabilir.Bunu bir araştır istersen.
Mesela Tr'de 10.000 ytl ise amerikada 8.000 ytl olabilir

Peki şunu sorayım.O pahalı kamerayı almayıp,3000 ytl lik kamerayı alırsan ne olur??
Hiç bir işine yaramaz mı??Denemeden bilemezsin,belki sana tahmininin üzerinde kaliteli görüntü verecektir.

Üzerine lens takmak istemenin sebebini de açıklarmısın?Merak ettim.

Tarih: 1 Şubat 2007, 20:00 - İp: 85.***.**5.21
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

Kıvanc yurt ici yurt dısı fiyatlarını simdilik arastırıyorum. uzerine lens takılan bir makine olması sart cunku film cekerken en az 3 cesit objektife ihtiyac var 25mm 50mm 100mm. diger turlu goruntu ne kadar kaliteli olursa olsun cektigin goruntude bi basitlik olusuyo ve sinematografik hicbir seyden faydalanamıyorsun

Tarih: 2 Şubat 2007, 12:08 - İp: 88.***.**0.90
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Bakiyorumda cok gerilerde kalmisiz biraz canlilik verelim..

Ef 300mm F4.0 L Is USM
300mm
F4.0
1/45sn
Iso 200
Olcum modu: Spot
IS: mode 1

Tarih: 8 Şubat 2007, 12:03 - İp: 196.***.**5.210
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Cem objektif kalitesinin ne kadar önemli olduğunu senin bu fotoğraflar açıkça gösteriyor.Sen bu lensi aldıktan sonra fotoğraf kalitesi inanılmaz arttı.
Birde fiyatı uygun olsaydı.

Tarih: 8 Şubat 2007, 14:37 - İp: 81.***.**3.63
ucheniy
ucheniy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba arkadaşlar.
Siteyi ve formu uzun süredir takip ediyordum ama üye olmamıştım.Bugüne kısmetmiş.
Ben uzun yıllardır analog makine kullanıyorum(eos 100) artık iyi bi DSLR almanın vakti geldi diye düşünüyorum. yaklaşık bir aydır okumadığım form ve test sayfaları kalmadı. Kararım %80 eos 30D bi yandan da D200 olabilir diye düşünüyorum. Gördüğüm kadarıyla arada dağlar kadar fark yok. Kullanım kolaylığı(eski canon cu olduğum için) makineye hakimiyet ve elimdeki canon lenslerden dolayı eos30D diyorum. görüşleriniz nelerdir

Tarih: 26 Şubat 2007, 16:03 - İp: 212.***.**2.157
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

ucheniy İncelememizi okuduysan 30D nin çok başarılı bir kamera olduğunu göreceksin.Elinde var olan Canon Lenslerde düşünüldüğünde başka bir kameraya bakmaman lazım.

Tarih: 26 Şubat 2007, 16:25 - İp: 88.***.**9.134
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Elindeki lensler gözönüne alındığında,Canon alman mantıklı.
Eğer D200 ile 30D'yi eline alırsan,mantıksız hareket etme olasılığın artabilir

Ben her 2 kamerayıda elimde tutmuş biri olarak,D200'ün daha etkileyici olduğunu gördüm.

Adnan abi de her 2 makinayı kullanmış biri olarak,benden fazla bilgiye sahip bu konuda.

Tarih: 26 Şubat 2007, 20:01 - İp: 85.***.**0.9
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

makineyi sattım ama eski fotograflardan birkac tane gondereyim

hepsi 30D ve 17-40 la cekildi..

ilk ikisi 100 son ikisi 1600 iso

Tarih: 27 Şubat 2007, 15:11 - İp: 88.***.**8.170