netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Canon Eos 30d Test:

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak sizlere daha önce sitemizce yapılacağını duyurduğumuz makina testlerinin ilkini Canon Foto-Video Türkiye Mümessili Erkayalar dan sitemize gönderilen Canon nun EOS 30D modeli başlatmış bulunuyoruz.

Bu testin sitemizde ve Türkiyede bir ilk olmasından dolayı eksikliklerimiz olabilir.Amacımız burada açtığımız bu forum ile bizlere bundan sonraki testlerimizde yön vermeniz ,test ettiğimiz Canon EOS 30D fotoğraf makinası hakkında görüş ve düşüncelerinizi buradan paylaşabilmeniz.

Testi gerçekleştiren arkadaşımız AS (Adnan) ın yaklaşık bir buçuk aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme sizlere sunulmadan önce sitemizde fotoğrafçılık ve ekipmanları konusunda bilgisine güvenebileceğimiz arkadaşlarımızın önerileri doğrultusunda hazırlanmıştır.

Buradan sitemiz adına bu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Canon EOS 30D hakkındaki görüşlerinizi bu topicten ,DSLR / DSLR Like Satın alma rehberinden yapabileceğiniz gibi Test sayfamızda ki "Forumda Canon Eos 30D" başlığı altından da bu topiğe ulaşabilirsiniz.

Canon EOS 30D Test sayfasına giriş için tıklayınız.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

Testi hazırlayan: As ( Adnan )

Teste yorum ve görüşleri ile katkıda bulunan arkadaşlarımız:

Dadanagast ( İlker )
Burkay ( Murat )
Ömergin ( Ömer ).

#netfotograf' tarafından 12.10.2006 12:00:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2006, 01:47 - İp: 81.***.**0.119
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Cem daha önce sayfayı açtığımda senin fotoğrafın bir türlü açılmadığı için yorum yapamamıştım.Şimdi görüyorum,mumlu fotoğrafını pek beğendim.Hele üstteki mumun akarken kuruyan kısımları bana sarkıtları hatırlattı.

Tarih: 10 Aralık 2006, 10:51 - İp: 85.***.**5.160
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

As ilginc yesilliklere devam edecegiz hepberaber.. Osmanli tsekkurler begendigine sevindim.. Bu arada as bu harika bir manzara kombinansyon yerinde..

Tarih: 10 Aralık 2006, 12:37 - İp: 196.***.**8.138
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Cem teşekkür ederim.

Tarih: 11 Aralık 2006, 21:57 - İp: 88.***.**6.218
efekan55
efekan55 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ellerinize bilginize saglik yalniz birde diger makinalarla karsilastirma yapilarak test edilse nasil olur? Örnegin Nikon D80 ile nerde hangisi daha güclü kaliyor hangi sartlarsa. Ayni resimi ayni ayarlarla iki makinayla cekilip hangisinin güclü hangisinin eksik yanlari var vs. gibi bir test sinirlari dahada asmak gerekirse Bunlarin birde Kompaktlarla karsilastirilmasi gibi. Objektifi degistirme özelliginin haricinde?

tesekkürler

Tarih: 13 Aralık 2006, 01:39 - İp: 87.***.**2.23
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Selam efekan, haklisin dogrusuda budur ama D80 nin muadili 400D dir. 30D degil karsilastirma websayfalarinda bu boyledir. mesela D200 ile 30D nin karsilastirmasi yapilir bununla ilgili bir adres assagiya veriyorum.. Saygilarimla..

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos30d/page20.asp

Tarih: 13 Aralık 2006, 09:15 - İp: 196.***.**5.210
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

1/6sec
17mm
F/4
Iso 100

Ayrica 430ex flas ve uzatma kablosu ile isik yandan verildi..

Tarih: 15 Aralık 2006, 08:50 - İp: 196.***.**5.210
as
as (Üye)

Arkadaşlar sizlere galeriye yüklediğim iki adet pamukkale fotoğrafını tam boy açarak görmenizi tavsiye ediyorum.

LİNK

Tarih: 16 Aralık 2006, 14:41 - İp: 85.***.**6.84
as
as (Üye)

kod galerimdeki Pamukkale fotoğraflarından az ilgi çekeni silip buraya yükledim.

ocant35 bu fotoğrafa yaptığın yorumda ben fotoğrafı silince silindi.Kusura bakma hocam.

cemone sana özelden bir mesaj attım bilgin olsun.

Aşağıdaki fotoğraf Canon EOS 30D ile çekilip 8 ayrı poz değerinin hdr ile birleştirlmesi sonucu bu renklere ulaşıldı.

Canon EOS 30D
24-105mm. L IS USM.

Tarih: 17 Aralık 2006, 00:08 - İp: 85.***.**6.84
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba Adnan Abi.
Ben şu "8 ayrı poz değerinin birleştirilmesi"nin ne olduğunu anlayamadım. 8 ayrı fotoğraf çekip üstüste bindirmek gibi mi?

Bu arada fotoğraf çok etkileyici.elinize sağlık.

Tarih: 17 Aralık 2006, 03:23 - İp: 88.***.**7.252
as
as (Üye)

Burfak merhaba.Makinadaki bracket modunu kullanarak 3 erden toplam 9 fotoğrafı farklı pozlama değerlerinde çekip photomatix adlı programda bunlardan 8 tanesini birleştiriyorsun.
Bu programın yaptığı işlem HDR ile daha geniş Dynamic Range aralığı sağlayıp tek karelik bir çekimde göremiyeceğimiz renkleri gösterip fazla yada eksik pozlanan bölümlerdeki detaylarıda sunabilmesi.
İstersen aynı karenin tek jpeg görüntüsünüde buraya yükleyip iki fotoğraf arasındaki farkı daha iyi gösterebilirim.

Tarih: 17 Aralık 2006, 19:20 - İp: 85.***.**5.57