netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Canon Eos 30d Test:

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak sizlere daha önce sitemizce yapılacağını duyurduğumuz makina testlerinin ilkini Canon Foto-Video Türkiye Mümessili Erkayalar dan sitemize gönderilen Canon nun EOS 30D modeli başlatmış bulunuyoruz.

Bu testin sitemizde ve Türkiyede bir ilk olmasından dolayı eksikliklerimiz olabilir.Amacımız burada açtığımız bu forum ile bizlere bundan sonraki testlerimizde yön vermeniz ,test ettiğimiz Canon EOS 30D fotoğraf makinası hakkında görüş ve düşüncelerinizi buradan paylaşabilmeniz.

Testi gerçekleştiren arkadaşımız AS (Adnan) ın yaklaşık bir buçuk aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme sizlere sunulmadan önce sitemizde fotoğrafçılık ve ekipmanları konusunda bilgisine güvenebileceğimiz arkadaşlarımızın önerileri doğrultusunda hazırlanmıştır.

Buradan sitemiz adına bu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Canon EOS 30D hakkındaki görüşlerinizi bu topicten ,DSLR / DSLR Like Satın alma rehberinden yapabileceğiniz gibi Test sayfamızda ki "Forumda Canon Eos 30D" başlığı altından da bu topiğe ulaşabilirsiniz.

Canon EOS 30D Test sayfasına giriş için tıklayınız.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

Testi hazırlayan: As ( Adnan )

Teste yorum ve görüşleri ile katkıda bulunan arkadaşlarımız:

Dadanagast ( İlker )
Burkay ( Murat )
Ömergin ( Ömer ).

#netfotograf' tarafından 12.10.2006 12:00:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2006, 01:47 - İp: 81.***.**0.119
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

macroyu bilmemde metro on numara yerdir..

Tarih: 24 Aralık 2006, 01:20 - İp: 88.***.**2.51
borahan
borahan (üye)
İstanbul / Amatör

hayyamda genelde usa 1 sene garantılı urunler fıyatları pasajda aynı heryerde usa garantılı oldugu ıcın 1 sene fırma garantı de verıyor mak. kaynklı prob de usa e gonderıyoruz dıye ...
makıneler 0 ıstersenız acıp bakıyorsunuz zaten :D ıyıce ıncelersınız zaten cogu yer 1 hafta ıcınde mı 1 ay ıcınde mı gerı alıp degıstırme garantısı de verıyor...

Tarih: 24 Aralık 2006, 11:33 - İp: 81.***.**8.67
behri
behri (üye)
İstanbul / Amatör

Adnan merhaba,
Hdr li Pamukkale fotoğrafların ikisi de çok mükemmeller. Ayrı ayrı tadları var. Eline sağlık.
Photomix i indirme imkanı varmı? Link verebiliyor musun?
Bir de tek çekilmiş jpeg fotoğrafı, level ayarı ile çoğaltıp hdr uygulanabilir mi? Denedin mi?

Tarih: 24 Aralık 2006, 11:51 - İp: 81.***.**6.136
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Mustafa selam.Photomix için raw çekimi tavsiye ediyorum.Orijinali jpeg olan fotoğraftan istediğin sonucu alamıyabilirsin.Uygulamanın detayı için sana özelden mesaj attım.
Görüşmek üzere.

Tarih: 24 Aralık 2006, 13:28 - İp: 81.***.**3.95
_speed_
_speed_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

Arkadaslar yeri burasi degil ama benim bir sorum olacak canon lensleri nikon manikelerde kullanabilirmiyiz Body Adapter varmi nikon lensleri canon makinelerde kullaniliyor ama canon lensler icin boyle bir sey varmi varsa ne kadar civarindadir bende 70-300 apo dg macro var asikli ortamlarda iyi ama kapali havalarda ve kapali mekanlarda cok keskin bir lens degil 70-200 F4 canon dusunuyorum olursa

asagidaki linklte en altta 70-300 ile ilgili resimler yukledim alacak kisiler icin faydali olur

http://forum.donanimhaber.com/m_10950528/tm.htm

Tarih: 24 Aralık 2006, 14:21 - İp: 83.***.**9.189
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Adnan abi sbt diyafram ve farklı enstantaneler ile Jpeg olarak 6-7 fotoğraf çektim.Bu fotoğrafları çekerken makinayı tripod'a sabitledim.
Hem PS'de hem de photomix'de HDR ile birleştirdiğimde iyi olmayan sonuçlar aldım.
Makinam Fuji olduğu için RAW çekimleri,program açamayabiliyor.Plugin mi indirmek lazım.
Önceden ps'de denemiştim ve açılmamıştı.Arkadaşım plugin'ini indirip çalıştırabilmişti.

Benim ps ve photomix deki uygulamam şu şekilde oldu.Farklı enstantanelerde çekilmiş fotoğraflar,farklı aydınlanmalara sahip fotoğrafta.Ben bu 2 programda 6-7 fotoğrafı seçip,HDR'de ok diyorum.Program tüm fotoğrafları birleştirip ortaya tek bir fotoğraf çıkartıyor.
Ancak beklediğim gibi bir sonuç çıkmıyor ortaya.

HDR'yi bilen beri gelsin.
1 kelimenin kırk yıl hatırı varsa,HDR öğretenin başımın üstünde yeri var.

Tarih: 24 Aralık 2006, 16:46 - İp: 85.***.**0.20
_speed_
_speed_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

Osmanli daha sonra HDRI menusunden tonne mapping oraya gir orada biraz oyna resim uzerinde daha iyi sonuc alirsin

koca forumda bir usta yokmu canon lesleri nikon makineler icin kullanila bilirmi bilen yada bana birisi cok keskin lens tavsiye etsin

Tarih: 24 Aralık 2006, 19:51 - İp: 83.***.**9.189
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar benimde kafama takıldı bu HDR mevzusu.. dur bakalım bende bi deneyeyim bende ne sonuc verecek!!

Tarih: 25 Aralık 2006, 00:55 - İp: 88.***.**8.248
behri
behri (üye)
İstanbul / Amatör

Speed, nikon makinan varsa niye canon lens alıyorsun? Anlamadığım bir konu mu vardı? Nikon un da keskin lensleri var bildiğim kadarı ile. Çoğunlukla (amerika hariç) daha ucuzlar.

Tarih: 25 Aralık 2006, 01:14 - İp: 81.***.**6.136
_speed_
_speed_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

abi canon 70-200 f4 fiyat kalite olarak digererinde cok daha ucuza geliyordu nikon lesler cok pahalilar

nikon 70-200f2 1750-2000 euro
canon 70-200f4 550-700 civari

Tarih: 25 Aralık 2006, 11:18 - İp: 83.***.**9.189