netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Canon Eos 30d Test:

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak sizlere daha önce sitemizce yapılacağını duyurduğumuz makina testlerinin ilkini Canon Foto-Video Türkiye Mümessili Erkayalar dan sitemize gönderilen Canon nun EOS 30D modeli başlatmış bulunuyoruz.

Bu testin sitemizde ve Türkiyede bir ilk olmasından dolayı eksikliklerimiz olabilir.Amacımız burada açtığımız bu forum ile bizlere bundan sonraki testlerimizde yön vermeniz ,test ettiğimiz Canon EOS 30D fotoğraf makinası hakkında görüş ve düşüncelerinizi buradan paylaşabilmeniz.

Testi gerçekleştiren arkadaşımız AS (Adnan) ın yaklaşık bir buçuk aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme sizlere sunulmadan önce sitemizde fotoğrafçılık ve ekipmanları konusunda bilgisine güvenebileceğimiz arkadaşlarımızın önerileri doğrultusunda hazırlanmıştır.

Buradan sitemiz adına bu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Canon EOS 30D hakkındaki görüşlerinizi bu topicten ,DSLR / DSLR Like Satın alma rehberinden yapabileceğiniz gibi Test sayfamızda ki "Forumda Canon Eos 30D" başlığı altından da bu topiğe ulaşabilirsiniz.

Canon EOS 30D Test sayfasına giriş için tıklayınız.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

Testi hazırlayan: As ( Adnan )

Teste yorum ve görüşleri ile katkıda bulunan arkadaşlarımız:

Dadanagast ( İlker )
Burkay ( Murat )
Ömergin ( Ömer ).

#netfotograf' tarafından 12.10.2006 12:00:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2006, 01:47 - İp: 81.***.**0.119
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Kıvanç sen makinanı 1200 e satabilirmisin bilmiyorum ama satarsan Ömer kalan 200 için sana vakitte verir.Olmadı 200 için araya ben girerim.Sen yeterki makinanı sat.

Tarih: 27 Ocak 2007, 13:16 - İp: 88.***.**5.211
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

ahaaaaa yine kıvanc'ı makine almaya kalkarken yakaladım. abi siteden uzak kaldım bi sure ama muhabbet hala aynı. fotografcıların bitmek bilmeyen makine hayalleri

Tarih: 29 Ocak 2007, 23:32 - İp: 88.***.**6.183
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Dur Bülent Kıvanç a gaz veriyoruz.

Tarih: 30 Ocak 2007, 00:36 - İp: 88.***.**9.248
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Malcom nerelerdesin ya??

Benim asıl hayalim şu sıra K10D+16-45 f/4.

Bu hafta sonu sayısal oynayayım bare.

Tarih: 30 Ocak 2007, 00:53 - İp: 85.***.**6.161
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

valla is guc cok yogun. valla ben fotograf makinesi alma derdini bıraktım simdi de kamera almaya kalkıyorum ama en ucuzu 10 bin ytl hele objektiflere hayatta guc yetmiyo. nolacak benim halim bilmiyorum

Tarih: 31 Ocak 2007, 18:52 - İp: 88.***.**8.173
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Malcom;

''valla is guc cok yogun. valla ben fotograf makinesi alma derdini bıraktım simdi de kamera almaya kalkıyorum ama en ucuzu 10 bin ytl hele objektiflere hayatta guc yetmiyo. nolacak benim halim bilmiyorum''

Yazıyı pek anlamadım.Fot.makinası mı,video kamera mı,yokse lens mi almak istiyorsun?
Burada her üçünden bahsetmişsin.

Tarih: 31 Ocak 2007, 19:12 - İp: 85.***.**2.134
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

kıvanc hani bundan once niyetim 5d almaktı ama bir turlu alamamıstım. simdi isim geregi mutlaka olmazsa olmazım kamera almam lazım. yayın kalitesinde olmalı yani 3 ccd li. bunlarında fiyatı 10 ytl den baslıyo ki en ucuz ve amator olanı. ayrıca kamera icin lens almakta gerekiyo bunlarında fiyatı 15 bin ytl den baslıyo. iste nolacak benim halim

Tarih: 31 Ocak 2007, 22:54 - İp: 88.***.**8.127
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Malcom olurmu hiç öyle şey??

Panasonic'in 3CCD'li kamerları 800-1000 ytl den başlıyor.1500-2000 ytl'ye kadar çıkıyor(Video kameradan bahsediyorum).
Ayrıca Sony'nin HDV özelliğini(normalden çok daha yüksek çözünürlüğü destekleyen yayını-gerçekçilik hat safhadaymış)
destekleyen kameraları da 2500-5000 ytl arasında emin değilim ama o civarlarda.
Şimdi senin istediğin 3CCD başka birşey mi 10.000 ytl'ye satılacak kadar nesi var ki??
Birde video kameranın lensinin üzerine lens takılırmı??
Hiç duymadım.

Tarih: 31 Ocak 2007, 23:42 - İp: 85.***.**2.134
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

kıvanc benim bahsettigim kameraların lensleri degistigi icin o kadar pahalı zaten. boyutu da o bahsettigin kameraların 3 katı nerden baksan. hani televizyonlarda goruyorsundur kameramanların kullandıgı seyler. iste o bahsettigim kameralar 10 ytl den baslıyo hayal edemeyecegin fiyatlara kadar cıkabiliyo.

Tarih: 1 Şubat 2007, 00:05 - İp: 88.***.**8.127
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

flassv nın sırtına yapısık varya bıtane ondan bahsediyosun sanırım??ikinci eli gibi bir alternatıf yokmu??oyle aramayı dene???

Tarih: 1 Şubat 2007, 00:08 - İp: 88.***.**6.82