dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

K10d Mi D200 Mu, Artilar?

selamlar arkadaslar..

her iki kamera arasinda kiyasiya suren savasda; makinelerin ozelliklerini ele alaraktan, renkler ve keskinlik tartismalarindan kurtarmaya calismak istiyorum..

netfotografa geldiniz.. ve gordunuz ki, genelde insanlar dslr makineler aliyorlar cunku fotograf kalitesi cok daha iyi.. ayrica dslr kameralar cok daha hizli calisabiliyorlar; yuksek iso'larda cok daha basarili sonuclar veriyorlar, optik vizorlere sahipler ve lens degistirebilme sayesinde istediginiz neyse, onun maksimumunu alabiliyorsunuz..

peki hangi kamerayi alacaksiniz?
giris seviyesi dediginizde; 400d, a100, k100d, d40, d80 gibi makineler var.. eger ki daha gelismis bir dslr istiyorsaniz; bu sefer de karsiniza; k10d, 30d, d200, s5 pro gibi kameralar cikiyor..

bu konu umarim, k10d ile d200 arasinda kalmis olanlara yardim edecektir..

k10d artilar:

--- fiyat olarak turkiyede neredeyse d200'un yari fiyatina satiliyor olmasi..
---SR titresim onleme sistemi..
---DR sensor temizleme sistemi..
---9 tane capraz af sensorune sahip olmasi..
---22 bit'lik A/D converter ile daha iyi fotograf kalitesi..
---hassas beyaz ayarinin yapilabilmesi..
---lcd ekrandan on izleme..
---TAV modu.. (enstantene ve diyafram hizlarinin ayni anda ayarlanmasina olanak taniyan cekim modu..)
---hafiza kartindan bulunan cekilmis fotograflara 18 degisik filtre uygulayabilme sansi...
---800 mb DDR2 tampon bellek..
---spot olcumde %1 hassasiyet..
---eski manuel lenslerin kullaniminda, yesil tusa basilmasi ile diyafram acikligina bagli olarak makinenin dogru pozlamayi yapabilmesi..
---DNG raw modunda cekim yapabilmesi..
---2sn'li gecikmeli cekimde otomatik olarak mirror lock-up ozelliginin calismasi..

d200 artilar:

---1/8000'lik shutter hizinin bulunmasi..
---GPS destegi..
---5fps'de cekim yapabilmesi..

..........
sizlerin de aklina gelen artilar varsa her iki kameraya da eklemeler yaparak listeyi olusturalim arkadaslar..

Tarih: 23 Mayıs 2007, 16:43 - İp: 86.***.**0.120
factorutvl
factorutvl (üye)
Kocaeli / Meraklı

merhaba haklısınız herzaman pahalı olan en iyisi değildir ama pahalı olan her zaman en çok tercih edilen ve kullanımı kolay olandır

Tarih: 27 Mayıs 2007, 11:07 - İp: 85.***.**7.100
factorutvl
factorutvl (üye)
Kocaeli / Meraklı

Yine merhaba bu arada yanlış anlaşılmasın ortamın huzurunu kaçırmaya çalışmıyorum sadece elime geçenleri sizinle paylaşıyorum

Pentax K10D incelemesi

Nikon D200 incelemesi

Farkederseniz aralarında sadece 4 puan fark var ama Nikon'un görüntü kalitesi daha iyi(onların yalancısıyım ) Benim için herşey budur ama başkası için kullanım kolaylığıdır.

Unutmayın ki Dünyanın En iyi makinası kendi makinanızdır
Değerini biliniz

Tarih: 27 Mayıs 2007, 11:34 - İp: 85.***.**7.100
tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

ARKADAŞLAR K10D nin REKLAMI İCİN İYİ ANLAŞMALAR YAPANLAR VAR.

Tarih: 27 Mayıs 2007, 11:37 - İp: 88.***.**6.168
tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

ARKADAŞLAR K10D"nin REKLAMI İCİN İYİ ANLAŞMA YAPANLAR VAR. DİLERDİMKİ ANLASMASI OLMADIĞI HALDE BEDAVADAN REKLAM YAPAN ARKADAŞLARIMIZ KENDİLERİNİ PARCALAMADAN BU SAVASTAN CIKSIN AMA NERDE K10 D SUPERMAN"e karşı demiş bir arkadaş DENECEK BASKA BİR ŞEY YOK ZATEN YAKINDA SİNEMALARDA BUYRUN HEP BİRLİKTE İZLEYELİM...

Tarih: 27 Mayıs 2007, 11:41 - İp: 88.***.**6.168
kelle
kelle (üye)
İstanbul / Amatör

ortaya laf atıpta saçma saçma konuşucağınıza kimmiş o para alanlar söyleyin yada eşantiyon alanlar kim açıklayın().ne kadar saçma konuşuyorsunuz çamur at izi kalsın.hiç bir şeyden anlamıyorsanız koyun yanyana özelikleri karşılaştırın bu kadar insanın neden k10d dediğini anlayacaksınız.zaten burda kimse dünyanın en iyi makinesi k10d demiyorki.sadece bu fiyata en iyisi bu demek istiyorlar.ama siz hala nikon en iyisi şu daha iyi diyorsunuz.ama kimse d200ün fiyatını söylemiyor.benim ihtiyacım 5fps olsa onu alırım ama öyle bir ihtiyacım yok napim yani fazladan 500$mı verim kullanmadığım özelliğe.herkes birer nikon d200 alsın tolgabengi ile fufuli kurtulsun en iyisi :D

#kelle' tarafından 27.05.2007 13:33:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Mayıs 2007, 13:32 - İp: 81.***.**6.249
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Olay makine tartışması değil,olay kişilik tartışmasına döndü..

Tarih: 27 Mayıs 2007, 13:48 - İp: 88.***.**8.8
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

k10d sahibiyim ve çok memnunum..Şu an bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor..

1000 ytl falzadan param olsaydı d200 alabilirdim.Ama d80 almadığıma hiç pişman değilim..

Ve bırakın d200 ün k10d den üstün yanlarını şöyle sıralayın ve kararı biz verelim.

Kazıklandık mı yoksa kazıklandınız mı diye

Tarih: 27 Mayıs 2007, 14:01 - İp: 88.***.**0.180
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

dadanagast ne güzel başlık açmış, "makınaları karşılaştıralım. işte bunlar farkları, siz de söyleyin listeyi genişletelim" demiş. ama arkadaşlar inatla araba karşılaştırmaları yapıyor hala. kimi nikon diyor başka birşey demiyor.
açık açık özellik farklarıyla, kamera testleriyle yani somut verilerle karşılaştırsak makinaları daha iyi olmaz mı?(bkz. geçenlerde verilen renk isabeti tablosu, fotoğraflar vs...) daha tarafsız olur. yoksa bu en iyisidir deyip geçmek biraz basit kalıyor.
ayrıca "çıkışta gelsene" tarzı meydan okumalardansa fikirlerinizle, elinizde delillerinizle tartışsanız olmaz mı?

bu arada yoğun talep üzerine siteye bir de araba alım rehberi bölümü açılmasını öneriyorum

Tarih: 27 Mayıs 2007, 14:55 - İp: 88.***.**7.82
tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

Arkadaşlar! özellikle sen KELLE !
Insanların yaptıkları makineler icin insanlarla konusma yazısma vs. üslubunu bozma dostum, herkes birbirini iyi tanıyor burada.
Seninle K10D veya D200 yada Mark III icin, cirkin üsluplarda tartısmam asla.
Burası bir paylasım noktası, forumda cok eski değilsin güle güle kullan K10D ni, bende alacaktım ama vazgectim formu iyi takip etseydin cok övülen K10d'nin gercek yüzü ortaya koyulmustu ve herkes korkmuştu simdi ise tekrar o imajı tazelemek istiyorlar K10D senin icin yeni baslayabilir ama benim icin bitti bu kadar.
Benim düşüncem böyle oldu, bu benim düşüncem seninkiyle veya baska biriyle aynı olmak zorunda değil.
Çamur falan atmıyorum okuyanlar iyi bilirler ama üslubunu lütfen bozma gereğinden fazla hırs yapma bu konularda insanları kırma bence değmez cünkü 2007 yılındayız kötü bir makine yok hepsi muhtesem hepside fotoğraf cekiyor hemde cok güzel. K10D de cok güzel D200 de baya modacılar falan kullanıyor 5D muhteşem oda hep karsımıza cıkıyor bunların hepsi güzel ama sen bu tavrınla makinelerin bu güzeliğini kapatıyorsun gibi geliyor bana sakin ol fotoğraflar tartışsın biraz zaman fotoğraf zamanı

Tarih: 27 Mayıs 2007, 15:43 - İp: 88.***.**6.168
tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

AYRICA BENİM D200 DAHA İYİ VEYA EN İYİSİ D200 DEDİĞİM BİR YAZI VARMI K10D olaylarında iyi araştır KELLE BEN CANON TERCİHLİYİMDİR AMA NİKON ALDIM CÜNKÜ BEDAVAYA LENSLER BULDUM DİYEYİM.

AMA SENİ MUTLU BENİDE DAHA AKILLI DAHA MANTIKLI YAPACAKSA EN İYİ MAKİNE FİYATINA GÖRE K10D'dir.

Rahatla sakin ol artık. Ama ben kullanmıyorum

Tarih: 27 Mayıs 2007, 15:48 - İp: 88.***.**6.168