dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

K10d Mi D200 Mu, Artilar?

selamlar arkadaslar..

her iki kamera arasinda kiyasiya suren savasda; makinelerin ozelliklerini ele alaraktan, renkler ve keskinlik tartismalarindan kurtarmaya calismak istiyorum..

netfotografa geldiniz.. ve gordunuz ki, genelde insanlar dslr makineler aliyorlar cunku fotograf kalitesi cok daha iyi.. ayrica dslr kameralar cok daha hizli calisabiliyorlar; yuksek iso'larda cok daha basarili sonuclar veriyorlar, optik vizorlere sahipler ve lens degistirebilme sayesinde istediginiz neyse, onun maksimumunu alabiliyorsunuz..

peki hangi kamerayi alacaksiniz?
giris seviyesi dediginizde; 400d, a100, k100d, d40, d80 gibi makineler var.. eger ki daha gelismis bir dslr istiyorsaniz; bu sefer de karsiniza; k10d, 30d, d200, s5 pro gibi kameralar cikiyor..

bu konu umarim, k10d ile d200 arasinda kalmis olanlara yardim edecektir..

k10d artilar:

--- fiyat olarak turkiyede neredeyse d200'un yari fiyatina satiliyor olmasi..
---SR titresim onleme sistemi..
---DR sensor temizleme sistemi..
---9 tane capraz af sensorune sahip olmasi..
---22 bit'lik A/D converter ile daha iyi fotograf kalitesi..
---hassas beyaz ayarinin yapilabilmesi..
---lcd ekrandan on izleme..
---TAV modu.. (enstantene ve diyafram hizlarinin ayni anda ayarlanmasina olanak taniyan cekim modu..)
---hafiza kartindan bulunan cekilmis fotograflara 18 degisik filtre uygulayabilme sansi...
---800 mb DDR2 tampon bellek..
---spot olcumde %1 hassasiyet..
---eski manuel lenslerin kullaniminda, yesil tusa basilmasi ile diyafram acikligina bagli olarak makinenin dogru pozlamayi yapabilmesi..
---DNG raw modunda cekim yapabilmesi..
---2sn'li gecikmeli cekimde otomatik olarak mirror lock-up ozelliginin calismasi..

d200 artilar:

---1/8000'lik shutter hizinin bulunmasi..
---GPS destegi..
---5fps'de cekim yapabilmesi..

..........
sizlerin de aklina gelen artilar varsa her iki kameraya da eklemeler yaparak listeyi olusturalim arkadaslar..

Tarih: 23 Mayıs 2007, 16:43 - İp: 86.***.**0.120
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

sarı suratları yolliyim siteye eklersin .

Tarih: 27 Mayıs 2007, 00:31 - İp: 85.***.**3.100
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

dslr ları sınıfa sokmaktan vaz gecelim hepimiz , hepsi profesyonel dir bana gore ...
buyuk konusuyorum hatta İLKER abinin 350d si bileee

Tarih: 27 Mayıs 2007, 00:33 - İp: 85.***.**2.194
kelle
kelle (üye)
İstanbul / Amatör

valla ben öğrenci adamım.markaya, bilmem neye bakmam, etkilenmemde.ne zamandan beri yaklaşık 1 seneden beri makine yani dslr almak istiyorum yani kılı kırk yarıyorum para biriktiriyorum harcıyorum tekrar biriktiriyorum bekliyorum falan filan.hangisi kaliteli ise onu alıcam inşallah.ama yapılan haksızlıklara karşıda sessiz kalamıyorum napim.burda k10d diye birbirinden bağımsız bu kadar kişi iyi şeyler söylüyorsa bir bildikleri vardır heralde.herşeyden önce bilip bilmeden konuşmak bana saçma geliyor.k10d markacılığı yapılıyor diyenlere bakarsak onlarda nikonun markacılığını yapıyor diyebiliriz böylece sürüp gider bu kısır tartışma.neyse uzatmim herkese iyi geceler

Tarih: 27 Mayıs 2007, 00:44 - İp: 88.***.**4.216
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 27 Mayıs 2007, 01:01 - İp: 85.***.**4.41
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

dayı coşmuş...

Tarih: 27 Mayıs 2007, 01:08 - İp: 88.***.**6.255
cancanamca
cancanamca (üye)
İstanbul / Amatör

benim anlamadığım birşey var, neden hep düşük fiyatlı makine kullanıcıları helefi diğer makinaya çamur atmak için uğraş veriyor...
K10D ciler gözü D200 e dikmiş A100 cüler 400D ye
bu gerçekden çok ilginç, ya milleti "hey boşu boşuna kazıklanmayın bak bu hem ucuz hem daha kaliteli" türünde etki altına almaya çalışılıyor yada
"kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş hesabı" bi olay var! (bu kısmı şakaydı kimse üzerine alınmasın
şimdi ben desemki şahin 90 km süratle giderken mercedesden daha az benzin yakar, bakımı daha az tutar,yedek parçası daha ucuzdur, vergisi cartı curtu daha azdır. Bu şahinin mercedesden daha iyi olduğunu kanıtlamazmı (düz mantık)
bal gibide kanıtlar. EEEE o zaman mercedes alanlar salakmı!
Buradaki mercedes D200 değil şahinde K10D değil tabiiki, ama yazılanlar gerçekden çok komik.
Şimdi K10D cilere göre K10D çıktıkdan sonra D200 alanlar embesilmi?
bu sorunun cevabını çok merak ediyorum,K10D ciler makineniz çıkdıkdan sonra D200 alanlar hakkında samimi görüşleriniz nelerdir?
Benim param olsun şu anda K10D yerine D200 ü tereddüt etmeden alırım. neden alırım?
range rover da 4X4, cayenne S de 4X4. Sınıfları aynı işlevleri de aynı, biri diğerinin 2 katı olmuş olmamış önemli değil param varsa cayenne S i tercih ederim.
Kimse olayı kişişelleştirmezse sevinirim kimseyi hedef almadım.

Tarih: 27 Mayıs 2007, 01:16 - İp: 85.***.**4.73
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

Valla uzaktan okuyup inceleyen pek fikir beyan etmeyen biri olarak esas çemkirenlerin k10d si olanların değil diğerlerinin olduğu kanısındayım..

Tarih: 27 Mayıs 2007, 01:54 - İp: 88.***.**6.255
rucar07
rucar07 (üye)
İstanbul / Amatör

Dayı elmiş, tanımayanlara kendini tanıtmış...
Ben de Canbasri ile tamamen aynı fikirdeyim, bazıları için çemkirme demek acayip iyimserlik olur...

Tarih: 27 Mayıs 2007, 02:07 - İp: 85.***.**4.150
hisli
hisli (üye)
Yurtdışı / Amatör

su arkadasin site ile iliskisinin bitirilmesi icin daha ne bekleniyor?

Tarih: 27 Mayıs 2007, 02:39 - İp: 84.***.**2.4
ruzgar2
ruzgar2 (üye)
Amasya / Amatör

vay be.ne yazmışsın..korktum vallaha...bu kişilikteki insanlar genelde bu siteye kök salarlar...yani bunların 3 veya 4 nicki vardır ve sürekl burada bulunurlar öyle zaman olur kendileri ile bile kavga ederler sonra anlarlarki nickler ayrı kişi kendisi.....silsenizde fark etmez yani...

Tarih: 27 Mayıs 2007, 07:58 - İp: 88.***.**9.103