dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

K10d Mi D200 Mu, Artilar?

selamlar arkadaslar..

her iki kamera arasinda kiyasiya suren savasda; makinelerin ozelliklerini ele alaraktan, renkler ve keskinlik tartismalarindan kurtarmaya calismak istiyorum..

netfotografa geldiniz.. ve gordunuz ki, genelde insanlar dslr makineler aliyorlar cunku fotograf kalitesi cok daha iyi.. ayrica dslr kameralar cok daha hizli calisabiliyorlar; yuksek iso'larda cok daha basarili sonuclar veriyorlar, optik vizorlere sahipler ve lens degistirebilme sayesinde istediginiz neyse, onun maksimumunu alabiliyorsunuz..

peki hangi kamerayi alacaksiniz?
giris seviyesi dediginizde; 400d, a100, k100d, d40, d80 gibi makineler var.. eger ki daha gelismis bir dslr istiyorsaniz; bu sefer de karsiniza; k10d, 30d, d200, s5 pro gibi kameralar cikiyor..

bu konu umarim, k10d ile d200 arasinda kalmis olanlara yardim edecektir..

k10d artilar:

--- fiyat olarak turkiyede neredeyse d200'un yari fiyatina satiliyor olmasi..
---SR titresim onleme sistemi..
---DR sensor temizleme sistemi..
---9 tane capraz af sensorune sahip olmasi..
---22 bit'lik A/D converter ile daha iyi fotograf kalitesi..
---hassas beyaz ayarinin yapilabilmesi..
---lcd ekrandan on izleme..
---TAV modu.. (enstantene ve diyafram hizlarinin ayni anda ayarlanmasina olanak taniyan cekim modu..)
---hafiza kartindan bulunan cekilmis fotograflara 18 degisik filtre uygulayabilme sansi...
---800 mb DDR2 tampon bellek..
---spot olcumde %1 hassasiyet..
---eski manuel lenslerin kullaniminda, yesil tusa basilmasi ile diyafram acikligina bagli olarak makinenin dogru pozlamayi yapabilmesi..
---DNG raw modunda cekim yapabilmesi..
---2sn'li gecikmeli cekimde otomatik olarak mirror lock-up ozelliginin calismasi..

d200 artilar:

---1/8000'lik shutter hizinin bulunmasi..
---GPS destegi..
---5fps'de cekim yapabilmesi..

..........
sizlerin de aklina gelen artilar varsa her iki kameraya da eklemeler yaparak listeyi olusturalim arkadaslar..

Tarih: 23 Mayıs 2007, 16:43 - İp: 86.***.**0.120
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 20:39 - İp: 85.***.**4.41
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 26 Mayıs 2007, 20:46 - İp: 85.***.**4.41
kelle
kelle (üye)
İstanbul / Amatör

genelde olduğu gibi sırf markası yüzünden bir makineyi övenler var.sadece orada görünecek nikon markasıyla hava atacaklara söylüyorum gerçeği söyleyin o sarı amblem için alıyorsunuz.ama gerçeği kendinize bile itiraf edemiyorsunuz.arada bilinçaltınızdan belli oluyor ama "sırf nikon için bile alınır çok güzel havası var nikon yaparsa yapar falan, o nikon gibi" kalbiniz kabul etmsede beyniniz gerçeği kabul ediyor malesef .çok komik duruma düşüyorsunuz ama emin olun hatta gülüyorum bile :D

Tarih: 26 Mayıs 2007, 21:17 - İp: 81.***.**3.43
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 26 Mayıs 2007, 21:47 - İp: 85.***.**4.41
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

fufuli eşantiyon alanların kim olduğunu söylermisin.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 21:53 - İp: 88.***.**3.113
as
as (Üye)

Evet fufuli eşantiyon makina lens alanlar var dediğine göre bunların kim olduğunu biliyorsun.Böyle bir şey olmasa o yazıyı yazmazdın söylermisin kim onlar.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 21:58 - İp: 88.***.**3.113
as
as (Üye)

Evet fufuli cevabını bekliyorum.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 22:11 - İp: 88.***.**3.113
as
as (Üye)

Fufuli bu sitede işin gücün dedikodu yapıp fotoğrafçılığın f sinden anlamadan atıp tutmak.

Neden cevap vermiyorsun.

Lütfen fotoğrafında görüldüğün gibi kalıbının adamı ol yazdığının arkasında dur ve bu kişileri söyle.

#as' tarafından 26.05.2007 22:21:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 22:16 - İp: 88.***.**3.113
as
as (Üye)

Fufuli mesajlarıma cevap vermeden siteden ayrıldın.

Demekki adam değilmişsin.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 22:23 - İp: 88.***.**3.113
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

valla eşentiyonu bilmem'de çoğu arkadaş özel gezin vb. olursa ihtiyacın olan lens varsa , kullanabilirsin demeleri bana yetmişti.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 22:26 - İp: 85.***.**3.100