dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

K10d Mi D200 Mu, Artilar?

selamlar arkadaslar..

her iki kamera arasinda kiyasiya suren savasda; makinelerin ozelliklerini ele alaraktan, renkler ve keskinlik tartismalarindan kurtarmaya calismak istiyorum..

netfotografa geldiniz.. ve gordunuz ki, genelde insanlar dslr makineler aliyorlar cunku fotograf kalitesi cok daha iyi.. ayrica dslr kameralar cok daha hizli calisabiliyorlar; yuksek iso'larda cok daha basarili sonuclar veriyorlar, optik vizorlere sahipler ve lens degistirebilme sayesinde istediginiz neyse, onun maksimumunu alabiliyorsunuz..

peki hangi kamerayi alacaksiniz?
giris seviyesi dediginizde; 400d, a100, k100d, d40, d80 gibi makineler var.. eger ki daha gelismis bir dslr istiyorsaniz; bu sefer de karsiniza; k10d, 30d, d200, s5 pro gibi kameralar cikiyor..

bu konu umarim, k10d ile d200 arasinda kalmis olanlara yardim edecektir..

k10d artilar:

--- fiyat olarak turkiyede neredeyse d200'un yari fiyatina satiliyor olmasi..
---SR titresim onleme sistemi..
---DR sensor temizleme sistemi..
---9 tane capraz af sensorune sahip olmasi..
---22 bit'lik A/D converter ile daha iyi fotograf kalitesi..
---hassas beyaz ayarinin yapilabilmesi..
---lcd ekrandan on izleme..
---TAV modu.. (enstantene ve diyafram hizlarinin ayni anda ayarlanmasina olanak taniyan cekim modu..)
---hafiza kartindan bulunan cekilmis fotograflara 18 degisik filtre uygulayabilme sansi...
---800 mb DDR2 tampon bellek..
---spot olcumde %1 hassasiyet..
---eski manuel lenslerin kullaniminda, yesil tusa basilmasi ile diyafram acikligina bagli olarak makinenin dogru pozlamayi yapabilmesi..
---DNG raw modunda cekim yapabilmesi..
---2sn'li gecikmeli cekimde otomatik olarak mirror lock-up ozelliginin calismasi..

d200 artilar:

---1/8000'lik shutter hizinin bulunmasi..
---GPS destegi..
---5fps'de cekim yapabilmesi..

..........
sizlerin de aklina gelen artilar varsa her iki kameraya da eklemeler yaparak listeyi olusturalim arkadaslar..

Tarih: 23 Mayıs 2007, 16:43 - İp: 86.***.**0.120
ruzgar2
ruzgar2 (üye)
Amasya / Amatör

fufuli bir tür virüstür..bu tür yeni çıkmış olup forumlara bu tür yorumlar yazabilmektedir...bu virüse bulaşmayın...ve yine iddia ediyorum bu virüs bu sitede yalnız değildir başka bir nicklede karşımıza çıkmaktadır...bunu daha önceden yaşadığım bu tür forum olaylarından biliyorum...

Tarih: 26 Mayıs 2007, 22:28 - İp: 88.***.**8.157
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Fufuli bugüne kadar bu sitede yazdığın hiç bir yazıya cevap yazmadım.Çünkü senin adam gibi adam olmadığını hissetmiştim.

Buraya yazdığın yazıya karşılık benim yazdığım yazıya cevap vermediğin sürece senin bu sitede yazacağın yazılara cevap verenlerin senin adam olmadığını bilmelerini görmelerini isterim.

NOT: Fufuli o eşantiyonları aldığını kastettiğin kişi ben isem aldığım ürünlerin faturasını sana hemen gösteririm.Faturayada sahte diyeceksen faturanın bir nüshası site sahibi Fikret beyde de var.O da sana gönderebilir.

Fufuli o yazın ile kasttetiğin kişiler içinde ben kendimin olmadığını çok iyi biliyorum.O yüzden o kişileri açıklamadan bu siteye bir daha yazı yazma.Yoksa her yazdığın yazının arkasından adam gibi adam olmadığına dair bir yazı göreceksin.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 22:41 - İp: 88.***.**3.113
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

fufuli gercekten de soylenenleri hakediyorsun.. insanlar hakkinda ileri geri konusup, her konuda oldugu gibi atip tutman hic de hos degil..
su ana kadar bir kere olsun, bir soruya mantikli cevap vermedin; ama varsa yoksa nikon deyip duruyorsun..
keske parazit gibi her konuda karsimiza cikmasan, ama elden ne gelir tabii..
...........
factorutvl merhaba..
evet dunyada windows, linux'dan daha cok kullanilmakta; ama daha yaygin olusu, daha iyi oldugunu anlatmaz.. windows, linux'un tirnagi bile olamaz..
sana bir de mac kullanmani tavsiye ederim.. o zaman kolay kullanim ve arayuz nasil olmalidir hemen goruyorsun..
d200'un elde durusu daha iyi, o konuda katiliyorum sana..

praxis, foruma hosgeldin.. hemen gelir gelmez ; ilk iki mesajinda konuya karsi cikarak konusman biraz supheli dogrusu..

Tarih: 26 Mayıs 2007, 22:58 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)

İlker siteye yeni üye olupta direk bu tartışmalara dahil olan daha çok yeni üye olacak bunu sende biliyorsun.

Bunda şaşıracak bir şey yok.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 23:02 - İp: 88.***.**3.113
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Kötüyüm ben kötüyüm ,kötüyüm,hasta yapar :D kustururm,bezdirrim :D.

Neee 22bit A/D mi? kaç kat daha güçlü !.

euuheauaheuheahhe

#onixon' tarafından 26.05.2007 23:15:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 23:06 - İp: 85.***.**3.100
realfriend
realfriend (üye)
İstanbul / Meraklı

As merhaba, bunun nedenini ben de öğrenmek isterim...

Tarih: 26 Mayıs 2007, 23:07 - İp: 88.***.**1.180
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

tabii bu fiyatlar konusunda birseyler soylemem de gerekiyor..

canon 1dsMII'nun fiyati 4500 pound, oysaki d2xs'in fiyati 2500 pound.. o halde 1dsMII, bir ust sinifin makinesidir..

ama hesaba almadigin bir durum var.. ben ingilterede yasiyorum ve burada k10d'nin fiyati ayni 30d gibi..

asagida jessops fiyatlari yer aliyor.. jessops buranin en buyuk dijital kamera saticisi..

http://www.jessops.com/Store/s35120/0/Digital-SLRs/Canon/EOS-30D-Body-Only/details.aspx

http://www.jessops.com/Store/s48642/0/Digital-SLRs/Pentax/K10D-Body-Only/details.aspx

http://www.jessops.com/Store/s32826/0/Digital-SLRs/Nikon/D200-Digital-SLR-(Body-Only)/details.aspx

ve diger a100 ve 400d..

http://www.jessops.com/Store/s35786/0/Digital-SLRs/Sony/A100-Body-Only-(Black)/details.aspx

http://www.jessops.com/Store/s35963/0/Digital-SLRs/Canon/EOS-400D-(Black)-Body-Only-/details.aspx

.....
ama tabii turkiyede pentax'in ucuza alinabiliyor olmasi da problem..
ne yapiliyor????????
hemen fiyatlara bakin, sonra da iste sinifi bu deyin cikin ortaya..

d200 de 30d ve k10d'den daha yuksek fiyatli diye, hemen zannetmeyin ki, sinifi bir yukarida.. bir ust sinifta d2hs ile 1dMII N varlar ve dikkat edilirse, her iki kamera da ayni sinifin makineleri ama 1dMII N daha yuksek fiyata satilir..
1dMIII'den hic bahsetmiyorum bile dogrusu; cunku o, d2xs ile ayni fiyata satiliyor.. (tabii satilmasi da gerekir zaten.. d2xs benim cok begendigim bir makine ama 1dMIII, su ana kadar cikmis butun dslr makineleri alt-ust edecek gucte..)

Tarih: 26 Mayıs 2007, 23:11 - İp: 86.***.**0.120
burgman
burgman (üye)
İstanbul / Amatör

onixon o zıplayan şeye başlık atmayı unutmuşsun.
kötüyüm ben kötüyümm kötüyümm. herkesi hasta ederimm ....

Tarih: 26 Mayıs 2007, 23:12 - İp: 85.***.**3.104
as
as (Üye)

realfriend nedenini sende zamanla göreceksin.
Benim bu konularda detaya girmem yakışık almayacağı gibi doğruda olmaz.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 23:13 - İp: 88.***.**3.113
as
as (Üye)

İlker Türkiyede ithalatçıların kazığını yiyenler kendilerini üst sınıf makina aldık diye avutuyor.

Sonra millet aynı kaliteyi daha ucuza alıncada yedikleri kazık zorlarına gidip ona buna sataşıyor.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 23:19 - İp: 88.***.**3.113