juniperus
juniperus (üye)
İstanbul / Amatör

D200-d80-k10d Arasında Şaşkınım.

Değerli Arkadaşlar
ilk defa DSLR makina alacağım d200 d80 ve k10d arasında kaldım.
D200 sanki body olarak büyük ve birde obj. takınca heryerde taşınmaz gibi geliyor maddiyat olarak da beni zorluyor. Fakat kalitesi ve hız ve teknik üstünlükleri nedeniyle vazgeçemiyorum
K10D Body olarak daha uygun ebatlarda ergonomik, fiyatı cazip, fakat Jpeg kalitesinin iyi olmayışı , takımlarında yeterince çeşit olmaması, 2.el satışta cazip olmaması, nikon kadar imajının olmayışı olumsuz bulduğum yanları.
D80 iyi lenslerle d200 kadar güzel sonuç verdiği belirtilen sadece body ölçüleri daha küçük plastik gövdeli hızı daha düşük. Fiyat olarak değerinin biraz üstünde
3 tane seçenek arasındayım
1)D200 alıp uzun vadede bu işi çözmek
2)d80 ve kaliyteli lenslerle başlamak ilerde d300 çıkarsa sadece body değişikliği yapmak
3)yada k10d alıp konuyu bitirmek mi?

Ciddi anlamda önerilerinizi bekliyorum , sizin görüşleriniz sayesinde bu hafta karar vereceğim
Şididen Düşüncelerinize sağlık

Tarih: 2 Mayıs 2007, 15:39 - İp: 88.***.**0.14
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

Bende makina almadan evvel çok düşündüm, NIKON culardanım, fakat karar aşamasında D80 de sabitlendim, makinanın gelişi 1 hafta yı bulunca, argelerim devam etti ve yarin bir makina gelecek bir dene çok çok iyi bir makina ve beğenmediğin taktirde nikon veya istediğim herhangi bir makina ile değiştirme garantisi verdi satıcı, bende bunun üzerine SAMSUNG GX-10 (PENTAX K10D ile aynı) aldım... ŞUANDA DEDİĞİM TEK BİR ŞEY VAR ÇOK DOĞRU BİR KARAR. FİYAT/PERFORMANS OLARAK BENCE DÜNYANIN EN İYİ MAKİNASI. canon 400D alan arkadaşlarım (3 kişi) 24*105 canon en baba lenslerinden birini aldı (1200 Euro + KDV) şuanda SAMSUNG GX-10 (kit lens 18*55 - 50*200) performansına ulaşmadı...
CANON VE NIKON DA KALITELİ LENSLERDE FİYAT ÇOK YÜKSEK... BÜTÇE SORUNUN YOK İSE KESİNLİKLE NIKON...

Tarih: 3 Mayıs 2007, 11:04 - İp: 85.***.**5.89
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Geçen sene yani 2006nın TIPA eniyi d-slr expert ödülünü Nikon D-200 almıştır. Bu sene aynı ödülü yani d-slr expert ödülünü Pentax K10D almıştır. Çok fazla kavga etmeye gerek yok be yaw

Tarih: 3 Mayıs 2007, 11:28 - İp: 88.***.**1.67
rainbow111
rainbow111 (üye)
İzmir / Amatör

yok canım olur mu! bazılarına göre K10D amatör giriş sınıfı, D200 ise profesyonel hatta orta format sınıfı. arada sınıf farkı var bi kere kafadan.

Tarih: 3 Mayıs 2007, 11:38 - İp: 81.***.**4.99
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

valla keşke herkesin yaşadığı ikilemler senin yaşadıkların gibi olsa juniperus....

O üç makine arasında D200 açık ara önde bir makine....
Paran varsa durma hemen al...

Ama seni çok zorlayacaksa d80-k10d ikilemine düşüp uzun uzun incele...

D80 alıp ilerde D200 ya da d300 gibi bir body değişikliği yapmayı düşünme, direkt zarar edersin ciddi anlamda...

Tarih: 3 Mayıs 2007, 11:50 - İp: 81.***.**7.49
murat-d80
murat-d80 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

rainbow arkadaşım sana nikon d200'ün prof olmadığını sana hangi salak söyledi çok merak ettim bak izmirlisin izmire izmir insanına aşık biri olarak sana bişey demiyorum hatta sevgilerimi gönderiyorum ama şunuda unutma nikon d200 profosenial bir makinadır onu sana söyleğen hanki salak' benden selam söyle ona alsın eline baksın sanırım yakında izmmirde bir fuar var al eline incele bak bakalım profmu amatör hayatında nikon d200 görmemiş adamlar yorum yapıyo sevgilerimle.

Tarih: 3 Mayıs 2007, 12:13 - İp: 85.***.**7.81
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

murat;
şu forum adabını bir türlü öğrenemedin, öğrenemeyeceksin de....

Tarih: 3 Mayıs 2007, 12:40 - İp: 81.***.**7.49
rainbow111
rainbow111 (üye)
İzmir / Amatör

tabi canım D200 profesyonel, D2Xs'de orta format bir makine. nikon da zaten dünyadan olamayıcak kadar muhteşem bir firma. canon-pentax-sony-fuji hepsini toplasak bi nikon edemez. mübarek başka bi galaksiden sanki.

Tarih: 3 Mayıs 2007, 12:43 - İp: 81.***.**4.99
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

nikonu uzaylılar yapıp alın butun teknolojimiz bu dıye dunyaya bırakmışş..uzaylıların gezegenide sonyum

Tarih: 3 Mayıs 2007, 12:57 - İp: 88.***.**7.144
murat-d80
murat-d80 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

yo ben bu piyasada canon nikon'u bu piyasada ayrı yerde görüyorum ama pentax samsung'u bu mükemmel markalar arasına alamam kusura bakmayın yarın canon bir makina çıkartır onu alırım benim öyle takıntılarım yok nikon canon farketmez benim için ama canon yada nikon pentax asla düşünmem

Tarih: 3 Mayıs 2007, 13:06 - İp: 85.***.**7.81
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kimmiş asıl markacı şimdi daha iyi belli oldu
hani ihtiyar amcalar vardır hacı şakirden baska sabun kullanmaz aynı onlar gibisin

Tarih: 3 Mayıs 2007, 13:09 - İp: 88.***.**7.144