juniperus
juniperus (üye)
İstanbul / Amatör

D200-d80-k10d Arasında Şaşkınım.

Değerli Arkadaşlar
ilk defa DSLR makina alacağım d200 d80 ve k10d arasında kaldım.
D200 sanki body olarak büyük ve birde obj. takınca heryerde taşınmaz gibi geliyor maddiyat olarak da beni zorluyor. Fakat kalitesi ve hız ve teknik üstünlükleri nedeniyle vazgeçemiyorum
K10D Body olarak daha uygun ebatlarda ergonomik, fiyatı cazip, fakat Jpeg kalitesinin iyi olmayışı , takımlarında yeterince çeşit olmaması, 2.el satışta cazip olmaması, nikon kadar imajının olmayışı olumsuz bulduğum yanları.
D80 iyi lenslerle d200 kadar güzel sonuç verdiği belirtilen sadece body ölçüleri daha küçük plastik gövdeli hızı daha düşük. Fiyat olarak değerinin biraz üstünde
3 tane seçenek arasındayım
1)D200 alıp uzun vadede bu işi çözmek
2)d80 ve kaliyteli lenslerle başlamak ilerde d300 çıkarsa sadece body değişikliği yapmak
3)yada k10d alıp konuyu bitirmek mi?

Ciddi anlamda önerilerinizi bekliyorum , sizin görüşleriniz sayesinde bu hafta karar vereceğim
Şididen Düşüncelerinize sağlık

Tarih: 2 Mayıs 2007, 15:39 - İp: 88.***.**0.14
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 2 Mayıs 2007, 17:39 - İp: 88.***.**4.29
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

nikon d 200 en ustte , altta d 80 ve k10d olucak...

titresim onleme ve ayna titresim(toz icin) faydalı ozellikler..cok toz alırsa eninde sonunda gideceği yer servis cart curt lens degistirmemek lazım... burda makine neden lazım o onemli...guzel sonuc bu 3 makine ilede alınır... fazla paraya gerek yok diyosan d 80 veya k10 d alabilirsin... ama nikon dan şaşma derim...bu benim fikrim. teknolojiyi az cok takip eden bir fotograf tutkunu olrak sunu soyleyebilirim ki harika bir makine olan d 200 bile bu sene sonunda demode olur zira ust modeli çıkar.. ama maksat guzel fotograf cekmekse bu makinaların hepsi yeterlidir... nikon neden nikon? gidin bir tamirciye... vidasına kadar degistirebilir... canon? sony? biraz daha sınırlı..(inanmayan sigma servisi ozgur foto teknik sirkeciye sorsun netten telini bulup). ben olympusuda tutuyorum mam o arıza verdiginde duruma gore çek Cumhuriyetindeki ana servise gidiyomus. Arkadslar marka neden markadır?Mersedes,bmw, bosch neden markadır? sağladığı teknik servis güvencesinden dolayı dimi??? nikon bunu basarmıs, canonda ole... o nedenle makina alırken bu faktörüde goz onunde buılundurabilirsiniz...

Tarih: 2 Mayıs 2007, 17:51 - İp: 81.***.**5.133
juniperus
juniperus (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar
Eminim benim durumumda olan başkalarıda vardır.Burada sizin gibi tecrübeli arkadaşların öneri ve fikirleri bizlere doğru tercih yapmada yol gösterecektir. Ben biliyorumki her 3 modellede güzel fotoğraflar çekeceğim. Fakat birde insanının makinesini sevmesi bırakın aşık olması gerekiyor, güzel fotoğraflar fotoğrafçı ve makinesinin aşkıyla ortaya çıkar.Nikon etkileyici ve çarpıcı tescilli güzel K10d ise gizemli bir türlü çekim alanından çıkamadım.

İlginize tşkler tekrardan

Tarih: 2 Mayıs 2007, 18:33 - İp: 88.***.**0.14
alimallah
alimallah (üye)
İstanbul / Amatör

Herkese Merabalar,

D200 alma imkanı olup da başka makinayı ( muadili Canon'lar hariç ) buna alternatif olarak düşünmek bile komik bence. Fiyat problem değilse, mutlaka D200. Biraz büyükmüş de.. İnsanlar makina biraz daha büyüyerek ele otursun diye çareler arıyorlar. Batarya griplerini alma sebeplerinden birisi de bu.
Mutlaka D200 derim.
Saygılar

Tarih: 2 Mayıs 2007, 23:00 - İp: 88.***.**6.248
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

http://rapidshare.com/files/29133012/motor.jpg.html
http://rapidshare.com/files/29129317/IMGP5417-070414-12.22.jpg.html

k10dem ile çekilen amatörce fotolar.
hadi burayada ekliyim..

#onixon' tarafından 02.05.2007 23:35:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Mayıs 2007, 23:18 - İp: 85.***.**9.158
juniperus
juniperus (üye)
İstanbul / Amatör

oNİXON k10d ürün incelem forumunda gördüğüm kadarıyla makina sana çok yakışmış gösteriyor kendini etkilendim vallahi

Tarih: 3 Mayıs 2007, 00:15 - İp: 85.***.**9.50
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

onixon gonderdigin fotograflar cok iyi..eline saglık

Tarih: 3 Mayıs 2007, 00:17 - İp: 88.***.**7.144
juniperus
juniperus (üye)
İstanbul / Amatör

Onixon
Fotoğraflar kalitesi çok etkileyici , ibre pentaxa dönüyor gibi .Tebrikler

Tarih: 3 Mayıs 2007, 00:42 - İp: 85.***.**9.50
murat-d80
murat-d80 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Yahu sorulurmu kıysalaman bile hata tabiki nikon d200 sanırım bu piyasada yenisin nikon d200'le kıyaslayacağın makina canon 30d canon 5d'dir nikon d2x dir prof makinalarla amatör makinalar kıyaslanmaz sevgilerimle.

Tarih: 3 Mayıs 2007, 01:22 - İp: 85.***.**7.81
rainbow111
rainbow111 (üye)
İzmir / Amatör

tabi canıııım. zaten nikon'un D2Xs'i çıkarmasındaki tek amaç millet onu D200'le kıyaslasın diye. hatta canon, eos 5D'yi de aynı sebepten çıkarmış. zaten bildiğiniz gibi dünya Ddslr piyasası nikon D200 üstünde dönüyor. sevgili murat bu arada bir yanlışını daha düzeltiyim: D200 pro bir sınıf değil orta format bir sınıf. bu kadar alçakgönüllü olup da makinanı pro sınıfa sokma lütfen; alınır valla sonra D200.

Tarih: 3 Mayıs 2007, 10:15 - İp: 81.***.**4.99