juniperus
juniperus (üye)
İstanbul / Amatör

D200-d80-k10d Arasında Şaşkınım.

Değerli Arkadaşlar
ilk defa DSLR makina alacağım d200 d80 ve k10d arasında kaldım.
D200 sanki body olarak büyük ve birde obj. takınca heryerde taşınmaz gibi geliyor maddiyat olarak da beni zorluyor. Fakat kalitesi ve hız ve teknik üstünlükleri nedeniyle vazgeçemiyorum
K10D Body olarak daha uygun ebatlarda ergonomik, fiyatı cazip, fakat Jpeg kalitesinin iyi olmayışı , takımlarında yeterince çeşit olmaması, 2.el satışta cazip olmaması, nikon kadar imajının olmayışı olumsuz bulduğum yanları.
D80 iyi lenslerle d200 kadar güzel sonuç verdiği belirtilen sadece body ölçüleri daha küçük plastik gövdeli hızı daha düşük. Fiyat olarak değerinin biraz üstünde
3 tane seçenek arasındayım
1)D200 alıp uzun vadede bu işi çözmek
2)d80 ve kaliyteli lenslerle başlamak ilerde d300 çıkarsa sadece body değişikliği yapmak
3)yada k10d alıp konuyu bitirmek mi?

Ciddi anlamda önerilerinizi bekliyorum , sizin görüşleriniz sayesinde bu hafta karar vereceğim
Şididen Düşüncelerinize sağlık

Tarih: 2 Mayıs 2007, 15:39 - İp: 88.***.**0.14
murat-d80
murat-d80 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

hacı şakir 'e takılan amcaları bilmem ben senin gibi o amcalara takılmıyorum ben sen iyi tanıyosun muhabbetiniz bol olsun halbuki seni çok sevmiştim gaijin çok ayıp ettin samimi söylüyorum bunu

Tarih: 3 Mayıs 2007, 13:14 - İp: 85.***.**7.81
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bende seni sevdimde fazla heyecanlı savunuyorsun makinanı
yoksa sana hayatta bir garezim olamaz

Tarih: 3 Mayıs 2007, 13:18 - İp: 88.***.**7.144
murat-d80
murat-d80 (üye)

şimdi olay şu ben heycanlı savunmuyorum inan bak al eline d200 le sadece 1 gün çekim yap bak nekadar çok zevk alacaksın çok samimi söylüyorum bunu hatta eskişehirdesin ben zaten gelecem oraya programımda var geldiğğimde söz
verecem çekim yap ozaman beni çok daha iyi anlayacaksın buna inan

Tarih: 3 Mayıs 2007, 13:27 - İp: 85.***.**7.81
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tabiki zevk alırsın makinandan kımsenın ona lafı yok..kaldıki makina olarakta kimsenin d200e lafı yok..
varmı konusun bakalım

eskişehire gelirsen beklerim.insallah burada oldugum bir ara gelirsin..bu ay gosteri ayı gezicez biraz

Tarih: 3 Mayıs 2007, 13:34 - İp: 88.***.**7.144
onixon
onixon (üye)

Rollei

Tarih: 3 Mayıs 2007, 13:37 - İp: 193.***.**5.42
juniperus
juniperus (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar sizi izliyorum
değerli fikirleriniz için sağolun, sanırım d80-k10 birine karar vereceğim d80 gövde olarak kıyasladığında k10 dan daha , çok düşünüyorum bu konuyu ikiside eşit geliyor.
HEnüz nihai karar vermedim

yeni önerilere daha dai ihtiyacım var zira zaman daralıyor benim için

Tarih: 3 Mayıs 2007, 13:50 - İp: 88.***.**0.14
onixon
onixon (üye)

kriter :D tipa 2007

Tarih: 3 Mayıs 2007, 13:52 - İp: 193.***.**5.42
kiziltug
kiziltug (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

ARKDA BEN DE YENİ BİR DSLR KULLANICISIYIM DAHA ÖNCE KOMPAK MAKİNELERLE UĞRAŞTIM VE BİR ÇOK MAKİNEYİ PRATİKTE OLMASADA TEORİK OLARAK KIYASLADIM BİR HAFTA KADAR ÖNCE GİTTİM VE D80 İ ALDIM... MEMNUN KALACAĞINDAN EMİNİM FAKAT BUNU ALACAĞINDAN DÜŞÜNMEN GEREKEN NELER VAR
1 D80 DE D200 SENSÖRÜ VAR AYNI İŞLERİ YAPABİLİYOR BİRKAÇ EKSİK DIŞINDA. ONUN İÇİN NE MAKİNEYİ NE İŞ İÇİN KULLANCAĞIN ÖNEMLİ VE ARADAKİ FARKI LENSE YATIRIP AMACIN DOĞRULTUSUNDA DAHA İYİ FOTOGRFALAR YAKALAYABİLİRSİN.
2 NEDEN PENTAX DEĞİLDİ SEÇİMİM. ÇÜNKÜ PENTAX LARDA 2 SORU ÖNÜME ÇIKTI BUNLARINN İLKİ YENİ BİR MAKİNE OLDUĞU İÇİN MAKRODA İSTEDİĞİM KALİTEYİ VERECEK BİR LENS YOKTU. VE ŞU ANDADA 2 YENİ ÇIKAN 2 LENS DIŞINDA ÇOK İYİ ŞEYLER BEKLEYEMİYORUM KARŞILAŞABİLECEĞİN 2. SORUN İSE SERVİS VE YEDEK PARÇA. NİKON YAYGIN OLARAK BULUNDUĞU İÇİN SERVİSİND EBİR ZORLANMA YOK AMA PENTAXTA AYNI YEDEK PARÇA BOLLUĞUNU YAŞARMISIN BİLEMİYORUM.
SONUÇTA: PENTAX FİYAT OLARAK VE ÖZELLİK OLARAK GÜZEL MAKİNE AMA LENS İŞİ BİRAZ PROBLEM OLABİLİR İLK AŞAMADA
D80 İYİ FAKAT ABİSİ D200 LE ARASINDAKİ FİYAT FARKI VE ÖZELLİK BENZERLİĞİ D80+İYİ LENSİ DAHAQ MANTIKLI KILIYOR

Tarih: 4 Mayıs 2007, 01:25 - İp: 88.***.**2.238
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaslar kavram kargasasından kurtulalım gelin...d200 un daha gelişmiş bir makiner olması k10d yi kötü yapmaz... hangisi daha profesyonel diye tartısmak yersiz..35 mm orta format makinalar var mesela hasselblad.. porofesyonel studyolarda o makineler kullanılıyodu yılllardır simdi digitalleride cikti 30-40 binli rakamlardan bahsediliyo sadece body icin... ancak digital teknoloji çıktıgından beri yardımcı programlar(photoshop gibi)sayeside bir cok mudahaleler mumkun...lens faktoru var...bu nedenle bu hususları goz onune alıp tartısamak lazım...para ile orantılı... pentax da yıllarır mevcut olan bir marka...burda onemli olan hangi markanın servisi daha cok, daha uygun ve sorunsuz... bence onu tartısalım... makineyi alıyosun kul yapısı bu bozuluyo... tamir? ara tara bul bekle...pra yoksa, uzuuuun sure de makine degismeyeceksen tabiki 10d alabilirsin... tercih meselesi... am d70s kullanan bir fotografci olarak d200 e profesyonel di diiildi demek anlamsız olur...saygılar

Tarih: 4 Mayıs 2007, 09:35 - İp: 81.***.**5.133
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 4 Mayıs 2007, 12:19 - İp: 85.***.**5.81