hyborians
hyborians (üye)
İstanbul / Amatör

D2x Deneyen Prof. Varmı?

Özellikle Dış Mekanlarda Işığın Az Oldugu Ortamlar İçin
ÖNEMLİİİ !!!!!!!!()

Tarih: 13 Mayıs 2006, 02:45 - İp: 85.***.**4.90
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

zenginin mali zugurdun cenesini yorarmis
uzerinize alinmayin latife olsun diye...

Tarih: 17 Temmuz 2006, 23:00 - İp: 81.***.**7.8
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba uzun selı

bence sen sanırım yanlıs bır yorum yapmıssın cunku bende konuyu takıp edıyorum bende kımmıyım dıye sorarsan sadece fotograf cekme sevdasına yenı yenı kapılanlardan ve tam olarak 4 seneden berı makıne satmakta olan bırıyım...

Bence eos arkadasımız gayet guzel acıklamalar yapıyor ve adıl bır sekılde urunlerı kıyaslıyor kı kesınlıkle reklam yapmaya calısmasına gerek yok cunku canonun bır calısanının bu sekılde sıtelerde gezıp reklam yapmaya ıhtıyacı yok bence cunku pazar payında lıder bır fırma..Eos tan Canon nıkonu dover seklınde dıye bır yazı gormedım ben ayrıca bu konu hangı makıne veya objektıfle nasıl bır komposızyon veya sanat cıkarılır dıye bır baslıkta ıcermıyor bıde d2x alan bınlerce ınsan demıssın ama zaten pıyasada olan bı urundu 5d pıyasaya cıkmadan once tabıkı satıs rakamları 5d nınkıne gore ustte bu gayet normal ama cogu tuketıcı su anda d2x yerıne 5d yı tercıh edıyor bıde bu yonden bakmak lazım...
Tabıkı sadece full frame hersey demek degıl ama cogu
tuketıcının cok ıstedıgı bır sey bu ozellık.Ayrıca leıca demıssın; su anda pazarda panasonıclemı yer bulmaya calısan bır fırmadan bahsedıyorsun?Evet eskınden dı cok eskıden dıye bır sarkı var.Leıca eskındendı cok eskıden huzun selı
hasselblad hd2 sı var pıyasada sanırım su an tam bılmıyorum fıyatlarındanda haberım yok acıkcası ama 1dsm2 nın 3 te 1 fıyatına alabılıyorsan valla hıc durma derım yanıı hatta banada alalım Bol Bol studyo fotosu cekerız bu arada bende bır canon kullanıcısı ve satıcısı olarak her zaman dıger markalara gore canonun artılarını anlatmaktan kesnınlıkle kacınmam ve nıkon dan daha ıyı oldugunu soylerım bu hangı modelı hangısıyle kıyaslarsanız kıyaslayın farketmez..saygılar

Tarih: 18 Temmuz 2006, 02:19 - İp: 85.***.**4.243
volknakgül
volknakgül (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

Allahıma çok şükür D2H kullanıyorum ! bence CANON 5D ne performans ne de profesyonel çekimde nıkon D2 serilerle kıyaslanamaz! ikisinide elime aldım!

SANIYEDE 8 KARE!

DÜŞMANLAR ÇALASIN!

Tarih: 18 Temmuz 2006, 11:06 - İp: 85.***.**5.48
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar birşey dikkatimi çekti.CANON'un 5D modeli,1DS Mark 2'den daha detaylı ve kaliteli fotoğraflar çekiyor.
Ben internette araştırdığımda kıyaslama için aynı yeri bu 2 makina ile çekip koymuşlar ve 5D,kalitesini ortaya koymuş.
1Ds Mark 2 ile 2 tane 5D alınır.Bu yüzden piyasada alınacak profesyonel makinaların başında Canon 5D geliyor bana kalırsa.
Hız isteyenler ise Nikon D2Xs'e yönelmeli.
Fiyat/performans isteyenler is Sony R1 yönelmeli.

Tarih: 18 Temmuz 2006, 11:32 - İp: 88.***.**6.67
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

1D Mark IIN saniyede 8 kare ustelik 4 mp degil 8 mp cekiyor fark acık herhalde

Tarih: 18 Temmuz 2006, 12:27 - İp: 193.***.**8.16
volknakgül
volknakgül (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

fiyat da çok acık!

Tarih: 18 Temmuz 2006, 13:10 - İp: 85.***.**5.48
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

herkese tekrar selamalr...
özellikle AZYA ya...

eos arkadaşımzın yazdıklarına kucuk te olsa sinirlenmede bulunmamın nedeni.. soylediklerinin şeyksiz güyasız doğru olduğunu zannetmesi ve dikta modunda olmasıydı...
her insna yanılabilir.. bende eosta sizde...
edebiyata olan düşkünlüğümden de karakterimden dolayıda cümlelerimde hep açık kapı bıraktım cunkı yanılabilirim.. geri donerken çıkış kapım olsun istedim...
eos un makınalarnı savunmasına hiç bir sözüm yok anlatsın bzim bilmediğimzid etayları soylesin ve bunun site için bir artı olacağınıda soyledim zaten.. ama sadece analtsın...
ben bir nikon kullanıcısı değilim...ama bu işin içinde olan biri olarak fotoğrafalrına artık hangi marka ve modelle çekildiğini dia mı negatif mi olduğunu anlayabilecek kadar fotoğraf inceliyoruz...ve bu sonuçlarda nikonun özellikle benim tarzıma ve renk anlayışıma göre sonuçvermesinden dolayı dijitale geçişim nikonla olacaktır muhtemelen...
bununla birlikte ff bir sensörün benim gibi geniş açı düşkünlerine yapacağı katkınında farkındayım...ama ney yazıkki şu an 5D nin sönsörüne çok ta güvenemiyorum..bununla birlikte body yapısı hiç içime sinmedi şimdiye kadar Canon ların.. akşama kadar elimizde olan ve kullanmaktan hazzaldığımzı makınamın elbette içimize sinmesi onemli tıpki güzel bir eşle evlenmek gibi)))

orta fotmat meselsine gelince ikinci el ve çok temiz ortaformat analog makınalrı digital back le kullanmaktan bahsediyorum...
H-2 zaten dijital bir makına ben sadece arkalık almaktan bahsettim...
fotoline dergisinde sanırım 3 ay once muammer yanamz hoca bir arkalık test etmişti.. ve sonuçlara inanamadığını soyledi.. üstelik piyasada 750 ytl ye bulunabilecek bir rb67 nin üzerinde test etmişlerdi...

ve laica meselsi.. laica panasoniğe verdiği destekle ayakta durmaya elbette çalışmıyor hali hazırdaki obhektif satışı zaten canon yada nikon her neyse satacağı kucuk kompak makinalardanz aten daha çok kar ettirecektir belkide bununla birlikte M serisinin dijital versiyonları üzerinde çalıştıklarını ve 1.3 krop çarpan düşündükleride yer yer kulağıma çalınmıyor değil...

sanırm bundna sonra cevap yamzayacağım zire bu benim belkide yazdığım şimdiye kadfar ki en zun forum yazım oldu.. bundna sonrasının tekrara düşeceğini düşünüyorum..
herkese selamalr...

Tarih: 18 Temmuz 2006, 13:11 - İp: 85.***.**6.76
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ah arkadaslarim, "Nikon iyidir, Canon mukemmeldir, pentax guzeldir" gibi methiyeler yerine bir amator olarak, "canon'un su ozelligi mukemmeldir, Nikon su modelde bu ozellik boyle kullanilr ve sonuc boyledir" gibi ozellikleri ogrenmek isterdim. Herkes her makineyi tanimaz. Kullana arkadaslar bu ozellikler ve sonuclari ile ilgili bilgiler aktarsa ne guzel olur. Bahsi gecen maqkineleri, degil amatorler cok profesyoneller bile ful ozelliklerle kullanmazlar.Bir intervalumeter ile kus yuvasinda her ceyrek saate fotograf ceken kac kisi vardir, veya makinenizi T mmoduna alip yildizlara odaklayarak uyumaya giden kac fotograf hastasi(ustasi mi desek) vardir? Suna inaniyorum ki ornegin olympus e 500 butun amator arkadaslara yetecek performansa sahiptir.Onemli olan makineyi severek kullanmak.Ben derim ki Her amaca yonelik uretimler var ve butun arzulanan ozellikleri tasiyacak mukemmel makine uretilmeyecek. Her makine guzel fotograf ceker bunun icin lutfen bu yazilanalara bakip ic cekmeyin veya "ah su makine benim olsa" demeyin. Elinizde ne olursa olsun bol fotograflar cekin ve en onemlisi masrafsiz uygulama imkaniniz var. hepinize selamlar...

Tarih: 18 Temmuz 2006, 18:20 - İp: 82.***.**7.67
srknata
srknata (üye)
Yurtdışı / Meraklı

omergin
1D Mark IIN saniyede 8 kare ustelik 4 mp degil 8 mp cekiyor fark acık herhalde Sorusuna
fiyat da çok acık! olarak cevap veren
Haccer arkadasa yaziyorum bu yorumu...
Dx2 Fiyati 5000 $
5D nin fiyati 3000$
Arada ikibin dolar fark var fakat fiyatla karsilastirma olmuyor cunku 5d yine d2x ten ustun
Çözünürlük Dx2 12.40 Mpixel 5D 12.80 Mpixel
Sensör boyutları Dx2 23.7x15.7mm 5D 35.8x23.9mm
ISO oranı Dx2 100 - 800 5D Auto, 50 - 3200
seri cekim Dx2 kare sn 8 5d kare sn 3
Yani bu bilgilere gore 5D katkat ustun oluyor... Haccker kardes.. sen eline bir Canon makine al sonra Canondan vazgecmeyecegine garanti ederim... ustunluk kanusuda yukarida gayet acik 5D ustun 1Ds Mark markada suanda rakip olacak fotograf makinesi yok uzgunum.

Tarih: 18 Temmuz 2006, 18:39 - İp: 195.***.**6.178
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Afrikalı arkadaşım söylediklerinin çoğunda haklısında ben mesela 4 aydır Fuji S9500'ün altını üstüne getirdim ve her türlü ayar ile oynayarak çekimler yaptım ve sonuçta benim mükemmel dediğim bir fotoğraf çekemedim.
Çekimlerim vasat,vasatın üstü yada en üstün tabirle iyi oluyor.Şimdi bana söylermisin bende hayalimin makinası olan Canon 5D ve iyi bir lens olsa düşüncelerim aynı mı olurdu?

Yine bir zamanlar çok sevdiğim ve teknosada 2 makinayı elime alıp incelediğimde Olympus E500,bana Nikon D70s den daha iyi geldi ve beni gerçekten etkiledi.Ancak internette gezinirken bu makina ile ilgili gördüğüm kirlenme(noise) miktarı beni yıktı.Çünkü;
Sony R1-Canon 350D-Nikon D50-D70s gibi modellerin altında bir performans göstermişti E500.

Şimdi kirlenme o kadar önemli değil diyeceksin ancak bir gün karşına hayatının fotoğrafını çekme fırsatın olsa ve bu ortam illaki mükemmellik için iso 1600 yada iso 3200 gerektirse,al işte bu zorlu dönemeci 5D geçebilir.Belki 1Ds Mark 2 yada D2X de geçebilir.Ama ne D200,nede E500 yarı yolda kalır.
Yine de her zaman böyle durumlar ile karşılaşılmaz ama o anın gelişini bazen bir ömür bekliyor insan oğlu.O büyülü anı...

Tarih: 18 Temmuz 2006, 19:40 - İp: 88.***.**7.141