hyborians
hyborians (üye)
İstanbul / Amatör

D2x Deneyen Prof. Varmı?

Özellikle Dış Mekanlarda Işığın Az Oldugu Ortamlar İçin
ÖNEMLİİİ !!!!!!!!()

Tarih: 13 Mayıs 2006, 02:45 - İp: 85.***.**4.90
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

1D Mark II N 5D nin üstündedir klas olarak.
Çözünürlük ve sensör boyutu olarak 5D önde olsada,Fotograf Kalitesi olarak 1D Mark II daha iyidir.
Sensör Kalitesinden dolayı.
Ayrıca custom func. seçenekleri 1D Mark II yi 5d den daha profosyonel kılıyor.
1D Mark II 45 netlik noktası.
5D de aktif olarak 9 ad netlik noktası var.
6 ad Gizli olan AF noktalarının hiç biri gözükmez,ancak pc de photo profesional programında gözükür. Al Servo modunda hareketli konuları kilitlemede focuslamada yardımcı oluyor bu 6 gizli Af noktası.

http://web.canon.jp/Imaging/BeBit-e.html bu siteyi gez istersen tüm eosların demo fotografları var.
etkileyici bir site.Ve fotograflar orjinal boyutta.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 12:39 - İp: 85.***.**3.100
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Eos siteye girmeyi denedim ama olmadı.Sonra yine deneyeceğim.
5D hakkında söylediklerinden sonra kafam karıştı.Halbuki benim kafamda süper bir makina diye canlandırmıştım.

Benim parmaklarım incedir ve 5D kibar bir makina.Ancak 1Ds serileri iri ve ağır.
Ben dışarı çıktığımda bazen 5-6 saat fotoğraf çekmeye giderim.Şimdi bana söylermisin;
1Ds Mark 2 ile sokağa çıkarsam o makina ile nasıl sokaklarda yürüyeceğim?Ağır!Sadece gövdesi 1215gr.Buna pil ve lens eklersen 1.5-2kg yapar sana.
Oysa 5D,810gr.Eklentilerle 1-1.1kg yapar.Ancak işte o kadar iyi değil dediğin için üzüldüm.Canon niçin 5D'ye aynı sensörü koymuyor?
Strateji yüzünden mi?
Peki soruyu şöyle sorayım.1ds'nin özellikleri,5D içine sığmaz mı?Böylece satış rakamları artmaz mı?

Tarih: 22 Temmuz 2006, 14:13 - İp: 85.***.**9.173
e0s
e0s (üye)

Maliyet açısından o sensörü koymuyor.Eos 1Ds mark II kullanılan malzemenin kalitesinde malzemeler kullanılsa Eos 5D olmaz o zaman.
biri 9000€ diğeri 3600€. bu tür farklar olmasıda normal kıvanç.
Sen Eos 5D den soğuma bugün bütçem uygun olsa bende Eos 5D alırdım.çok zengin olsam şımarıklığımdan dolayı eos 1Ds alırdım.
1Ds alanlar yanlış anlamasın. iş yapılacaksa kesinlikle alınmalıdır.
Ama fiyatı ortada kıvanç.
ALacakmış gibi konuşmuşsun ama şunuda sölim onu alacak olsam ağırlığı bana vız gelir.
Bence herkese vız gelir.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 14:33 - İp: 85.***.**3.100
e0s
e0s (üye)

Birde şöyle birşey var Eos 5D satacam die nie 1Ds mark II nin satışını baltalasın ki Canon.
Hepsin de bir starateji var.Eos 1D Mark II N spor,Action,fotografçıları için vazgeçilmez bir makina.
Hepsinin bir kategorisi var.Eos 1Ds Mark II nin ekonomik halidir 5D Parası ona yetmeyen 5D alır.
Burdan 5D düşük kalitedir die bir şey algılanmasın,kıyaslandığımız makina 1Ds mark II dir kimse unutmasın.
Dünyanın en iyi DSLR olmasına karşın Fİyatıda En pahalı olandır.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 14:38 - İp: 85.***.**3.100
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Anlıyorum.Aslında şuda var.Sokaklara baktığınızda artık çoğu kişinin altında 30 bin ytl lik arabalar var.Demek ki istenilse Türkiyede 1 milyon adet 1Ds Mark 2 sahibi insan olabilir.
Acayip olurdu o zaman.Herkes birbirinden daha iyi fotoğraf çekeceğim diye bir yarışa girerdi.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 15:32 - İp: 85.***.**9.173
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

dusundum tasındım vee d5x almaya karar verdım furkancım hemen bana 2 adet sıparıs gecermsın
lutfen paket olsun ok

Tarih: 22 Temmuz 2006, 16:31 - İp: 85.***.**5.221
e0s
e0s (üye)

merhaba Azizcim.
Nasılsın.Hiç katılmıyorsun konulara.
Senin fikirlerinide alalım.
Kendine çok dikkat et hoşçakal.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 16:39 - İp: 85.***.**3.100
e0s
e0s (üye)

Kıvanc önce www.canon.com sitesine gir.
Ana sayfada alt sol köşede bebit logosu var oradan da bir dene.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 16:40 - İp: 85.***.**3.100
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Eos siteye girdim.Harika fotoğraflar var.Bir ara bu siteye Canon'un tüm lens fiyatlarını eklesen nasıl olur?

350D ile portre çekimi yapılmış.Üzerinde ise EF 85mm f/1.8 IS ISM sanırım.Fotoğrafdaki detaylar harika görünüyordu.Ben Erkayaların lens fiyatlarını bu yüzden merak ediyorum.Saygılar.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 17:27 - İp: 85.***.**6.207
e0s
e0s (üye)

85mm f1,8 lens 503€

Tarih: 22 Temmuz 2006, 17:57 - İp: 85.***.**3.100