cnzrs_
cnzrs_ (üye)
Sakarya / Amatör

Canon350dden Memnun Kalamayan Varm?

Ben varım nedeni ise birtürlü fotolardan tam anlamıyla memnun kalamıyorum 3 tane güzel çıksa 1 tane kötü çıkıyo bulanık renk patlaması falan.anlamış diilim aynı özelliklerde ve aynı açıyla bunlar nası oluyobilemiyorum.lensimdenmi kaynaklanıyo anlayamadım canon 24-85 f:3.4-4.5 çok ii dediler paranın önemi yoktu sadece iyi bi makina olsun istiyodum hemde canon a70 ten kurdulmak ama o çekimlerimin yanına bile yaklaşamıyorum

Tarih: 21 Mayıs 2006, 19:25 - İp: 85.***.**0.210
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

canon 350D ile çekilmiş tonlarca resim var bu sitede...

internet üzerinde....

tonlarca hemde...istersen benden de temin edebilirsin...

önce bir fotograflara bak...eminim fikrin değişecek ve sorunun senden kaynaklandığını anlayacaksın.

sevgilerimle

Tarih: 21 Mayıs 2006, 22:36 - İp: 88.***.**6.58
cnzrs_
cnzrs_ (üye)
Sakarya / Amatör

dunesea bende çok iyi kareler yakalıyorum çok başarılıda oluyo tatmin fazlasıyla oluyorum tek objede zaten hiç olmuyo ama zoom kullanmadan toplu bi çekimse onda netlik alamıyorum.ok heralde benim çekim hatamdır belki resimleri yollicam sana.teş.

Tarih: 22 Mayıs 2006, 01:37 - İp: 85.***.**0.210
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

hatalı fotoğrafları orjinal haliyle bir upload sitesine yükleyip bize burda linkini verirsen, fotoğrafı daha detaylı inceleyip yardımcı olmaya çalışırız.

Yine de makineden kaynaklanan bir problem olucağını sanmıyorum,

Tarih: 22 Mayıs 2006, 11:55 - İp: 212.***.**0.50
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Cok onceleri bu konuda tartisilmisti ve nacizane topladigim bilgileri aktarmistim. DSLR makinelerle cekilen resimler "dijital karanlik oda" dan gecmez ise hayal kirikligina ugrarsiniz. Kompakt makineler islem yapmadan saklama bakimindan amatore yonelik olmalari nedeniyle daha basarili. DSLR makineler Profesyonel amacli olmalari nedeniyle sonuca kadar Profesyonel islem yapilamsi gerekli. Sonuc da elbet istenilen olacaktir.

Tarih: 23 Mayıs 2006, 11:56 - İp: 82.***.**7.67
cnzrs_
cnzrs_ (üye)
Sakarya / Amatör

afrikalı
çok haklısın kompakt makinamda var aynı çekimleri aynı yerlerde yapıyorum ve keskinlik daha belirgin bi hal alıyo,o farkı en aza indirmem için 35od yi daha iyi öğrenmem gerek galiba yardımlarınızla tabi

Tarih: 25 Mayıs 2006, 16:01 - İp: 81.***.**9.82
cnzrs_
cnzrs_ (üye)
Sakarya / Amatör

xtolga
resmi nihayet açıcam yorumlarınıza

Tarih: 25 Mayıs 2006, 16:03 - İp: 81.***.**9.82
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

resimlerdeki netlik sorunu dediğin şey kanımca keskinlik sorunu....

makinanın üzerinde var olan 18-55 kit lens ile keskin fotograflar alman imkansız...

dslr makinaların en büyük özelliklerinden biri ucuna ne takarsan onu vermelidir...

kısa ve öz pamuk eller cebe...lens alman gerekiyor

Tarih: 25 Mayıs 2006, 21:35 - İp: 81.***.**9.234
cnzrs_
cnzrs_ (üye)
Sakarya / Amatör

dunesea
lensim 24-85 f:3.5/4.5 çok iyi bi lens diolar sitelerde ama bilmiyorum kullandınmı ?

Tarih: 26 Mayıs 2006, 00:52 - İp: 81.***.**9.82
cnzrs_
cnzrs_ (üye)
Sakarya / Amatör

arkadaşlar foto bu auto çekim ama bi bakarmısınız
http://www.hemenpaylas.com/download/829667/IMG_8896.jpg.html

Tarih: 30 Mayıs 2006, 02:26 - İp: 85.***.**2.216
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

fotografin silinmis sanirim..

cnzrs merhaba..

tekli degilde toplu cekimlerde sorun yasiyorum demissin.. makinende A-DEP moduna getirip cekimler yapmayi dene bir de.. toplu derken insan toplulugundan bahsediyorsan eger, tum insanlar net cikacaktir..

afrikali cok hakli ayrica.. biraz islem yapmak gerekecektir..
erdem ise yine haksiz tabii ki.. hala daha 18-55 keskin cekemez deyip duruyor, adamin asabini bozuyor acikcasi..
sanirim bendeki 18-55 farkli birsey..

....................

birsey daha eklemek istiyorum.. dslr ile cekim yapmak daha zordur arkadaslar.. net fotograflar alabilmek zaman alir.. cunku hata yapma payi daha yuksek..
yine sensor buyuklugune kadar gidiyor aslinda hikaye.. daha buyuk sensor, daha az net alan derinligi.. daha az net alan derinligi, focus noktasinin sapmasinin daha kolay sapabilmesi demek..
compact makinelerle biraz onune biraz arkasina focus yapip ceksen, makineyi de sarssan bile cekimler net cikar.. oysa dslr makineler affetmez..

en iyisi, makineye alismaya calismak.. cunku alistiktan sonra compact'la cekilemeyecek fotograflari almak mumkun hale geliyor..

Tarih: 30 Mayıs 2006, 14:18 - İp: 62.***.**2.10