cnzrs_
cnzrs_ (üye)
Sakarya / Amatör

Canon350dden Memnun Kalamayan Varm?

Ben varım nedeni ise birtürlü fotolardan tam anlamıyla memnun kalamıyorum 3 tane güzel çıksa 1 tane kötü çıkıyo bulanık renk patlaması falan.anlamış diilim aynı özelliklerde ve aynı açıyla bunlar nası oluyobilemiyorum.lensimdenmi kaynaklanıyo anlayamadım canon 24-85 f:3.4-4.5 çok ii dediler paranın önemi yoktu sadece iyi bi makina olsun istiyodum hemde canon a70 ten kurdulmak ama o çekimlerimin yanına bile yaklaşamıyorum

Tarih: 21 Mayıs 2006, 19:25 - İp: 85.***.**0.210
cnzrs_
cnzrs_ (üye)
Sakarya / Amatör

dadaganast
teik. denicem dediğini
evet insan fotorafı bahsettiğim foto silinmiş evet tekrar yükledim www.hemenpaylas.com/download/839187/IMG_8900.jpg.html

bikaç arkadaşla paylaştım normal dediler ama benim bakışım farklı demekki bilemiyorum ...Bu arada LENSİM canon 24-85 3.5/4.5

Tarih: 30 Mayıs 2006, 22:09 - İp: 85.***.**4.80
onuronat
onuronat (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

sanırım netlık noktasını fotografı cekme anında kaydırıyorsun... yanı bana oyle geldı... yoksa fotograf gercekten ıyı... renklerıyle...

Tarih: 30 Mayıs 2006, 23:44 - İp: 88.***.**5.132
cnzrs_
cnzrs_ (üye)
Sakarya / Amatör

onuronat;
bunu dien olmuştu (netlik ve renk iyi ) die demekki ben fazla şey bekliyorum makinadan.ama takıldığım konu daha yakın bi kare aldığımda renkler ve netlik mükemmel onuda yollıyım kafamı karıştıran bu zaten www.hemenpaylas.com/download/839875/IMG_8875.jpg.html

Tarih: 31 Mayıs 2006, 03:43 - İp: 85.***.**4.80
cnzrs_
cnzrs_ (üye)
Sakarya / Amatör

o takım fotodaki yeşille bunun arasında çok fark var dediğim konu bu

Tarih: 31 Mayıs 2006, 03:44 - İp: 85.***.**4.80
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Selam,

Sanırım aradaki fark full auto mod kullanmandan kaynaklanıyor. Photoshopta ilk fotoğrafı açıp doygunluk (saturation) değerini arttırdım. Yeşil renk ikinci fotoğraftakiyle birebir aynı oldu.

Netlik konusunda bir problem yok bence. Fotoğraf 35mm'de F16 ile çekilmiş yani alan derinliği oldukça fazla.

Fotoğraf hakkında bir tavsiyem olacak bu fotoğrafı 85mm'de F4.5 ile çekseydin net alan derinliği azalacaktı ve arkadaki otobüs teller ve kaleler gibi ayrıntılar bulanık çok hoş bir fona dönüşecekti. Tabi bu durumda biraz daha geriye yürümek gerekecekti.

Yürümek istemiyorsan da geniş açıda F3.4 kullanabilirsin. Aslında yürüme konusunda daha önemlisi kullanılan lensin hangi odak uzaklığında hangi optik bozulmalara sahip olduğunu biliyor olmak. Böylece aynı kareyi daha az optik bozulmayla çekip, daha iyi bir etki elde etmek mümkün olur.

Deneyip sonuçları paylaşısan sevinirim.

Tarih: 11 Haziran 2006, 19:04 - İp: 81.***.**7.63
cnzrs_
cnzrs_ (üye)
Sakarya / Amatör

gorkemkgo;
teşekkür ederim ilgin için.Ben o karenin içinde olguğumdan başkasınada auto modunda verdim hata olmasın die,ondan kaynaklandı büyük ihtimal ama bütün otomatik çekimlerde hemen hemen böle bu makinanın auto modu pek başarılı deil şaşırdım gerçekten.tekrardan bu kareye yakın kendim çekicem ve paylaşıcam umarım güsel olur ve kafamda sorular ortadan kalkmış olur peki sen bu lensi deneme fırsatın oldumu,yada şöle söliyim bunun yanına alıcağım başka lens ne önerirsin (açtığın forumdan etkilenerek soruyorum )

Tarih: 12 Haziran 2006, 02:59 - İp: 85.***.**0.184
hsertangun
hsertangun (üye)
Antalya / Amatör

ben s2 ye adaptör alıp 18/85 lens taktım sigma manyak oldu dslr light oldu, harika çekiyor.

Tarih: 12 Haziran 2006, 13:02 - İp: 81.***.**6.193
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Ben lens seçmeden önce http://www.photozone.de/8Reviews/index.html
adresindeki incelemeleri mutlaka okuyorum. Sana bu siteyi şiddetle tavsiye ediyorum. Sanırım bu aralar Türkiye'den yapılan bağlantılara yasak getirmişler. Fakat bununda çözümü var tabiki IP adresini değiştiren programlardan kurunca rahatlıkla girilebiliyor.

Bu arada şu futbol topuna bayıldım ve masaüstüme duvar kağıdı yaptım. Tam da Dünya Kupası havasına girmişken iyi bir değişiklik oldu.

Tarih: 12 Haziran 2006, 22:31 - İp: 85.***.**5.199
akula
akula (üye)
Adana / Amatör

merhabalar, bende aranıza katılmaktan mutluluk duydum çünkü dün elime makinam ulaştı. açıkçası makinahakkında forumlardan okuduklarımdan başka bir bilgim yok ve sizlerinde yardımıyla üstesinden gelmeye çalışacağım. verdiğiniz bilgilerle olgunlaşmayı deneyeceğim...

Tarih: 16 Haziran 2006, 11:42 - İp: 88.***.**2.64
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

aynı durumdayız Akula. Hepbirlikte deneye yanıla öğreneceğiz artık. dpreview.com'daki Canon EOS300D/350D forumunu da takip etmeni öneriyorum. Orada da gerçekten çok bilgili ve paylaşımcı arkadaşlar var.

Tarih: 16 Haziran 2006, 21:32 - İp: 85.***.**1.166