osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

S9500 Fun Club Şu An Kurulmuştur!

Arkadaşlar benimde S9500 modelini bugün almamla faal olarak S9500 fun club'ın kurulması şart olmuştur.Dilek,
şikayet,öneri,bilgi paylaşımı,kullanım,test,görüşler,
teknik sorunlar,fotoğraflar üzerine yorumlar,yeni gelişmeler vb. birçok konuyu burada hızlı bir şekilde tartışacağız.Bilinmeyenlere ışık tutup,profesyonelliğin peşinden gideceğiz.

Bu forumda yorumlarını,yardımlarını,bilgisini ve emeğini bizimle paylaşan herkese teşekkür ederim

#osmanlı' tarafından 15.07.2006 22:45:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2006, 15:08 - İp: yok
orko76
orko76 (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

osmanlı bilgiler için teşekkür ederim filtreleri zaten burda aramam bile yanlış olur ama kardeşlerim ve arkadaşlarım aracılığıyla bulabilirim sanırım ama filtreler nekadar işime yarar yani sitedeki gibi makrolar çekebilirmiyim o filtrelerle
makinamın makrosu harika ama insan hep daha iyiyi istiyor yok
sana makinanın makrosu yeter diyosan onada amenna ama bu makinayı en üst limitlerde kullanmam gerekiyor

Tarih: 3 Nisan 2006, 12:42 - İp: 88.***.**7.171
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Sen öncelikle objektifini koruma amaçlı bir UV filtre aldın mı bakayım?Yoksa darbelerden,tozlardan falan koruyamassın.
Makinanın limitlerini daha yukarılara taşımak istemen güzel.
Ben bu konuda bilgi sahibi değilim.Pazarbey'in yada kullanan bir başkasının fikrini almak iyi olur.Sonra boşuna masraf falan edersin o bakımdan.

Tarih: 3 Nisan 2006, 12:53 - İp: 85.***.**0.254
orko76
orko76 (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

uv filtre ancak ankaraya gidersem alırım herhalde kaç para aceba bu filtreler tavsiyeler için sağol osmanlı

Tarih: 3 Nisan 2006, 13:09 - İp: 88.***.**7.171
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Orko ben 58mm hama Uv filtre aldım.Bana 15 ytl dedi satıcı.
Bende 12 ytl yeter dedim ve Uv filtreyi aldım.Mesela yalçınlar firmasında Cookin marka Uv filtre 15 ytl.Birde sevgili applemac arkadaşım 'hoya' marka kullanıyor ve memnun olduğunu söyledi.Sakın 15 ytl den fazla verme.Birde circular polarize filtre alabilirsin.Circular marka değil ha galiba filtrenin özelliği.Onun da yaklaşık fiyatı 30-35 ytl kadar.Ankaraya gidersen tripod da almayı unutma kendine.
Çünkü gece çekimlerinde elim ile 30sn pozlama yapmak çok zor oluyor.Tripod şart.Onunda fiyatları 30-40-50 ytl civarında.Ha unutmadan sana birde yedek pil lazım olabilir.
Ben sana GP marka şarj kitlerini öneririm.Mesela Quick 3 iyiymiş ve rapid 2 daha da iyi.Ankaradan bir Hızlı sistem mağazası bulursan,orada rapid 2 şarj aleti ve 4 adet 2500mah kalem pil kit fiyatı peşin 46 ytl olması lazım.

Tarih: 3 Nisan 2006, 13:22 - İp: 85.***.**0.254
orko76
orko76 (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

osmanlı tripodum var 12 tane pilim ikitanede şarj makinam var ama önceki makinamdan kalma pilleri değiştirecem zaten ama filtre için ankaraya felan gitmem lazım yani yıllık iznimi almam lazım oda demekki epey bi süre filtre alamıycam çok sağol kardeş iyiki varsın

Tarih: 3 Nisan 2006, 14:23 - İp: 88.***.**7.171
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

arkadaşlar ben de acilen bi tripod almam lazım,dün akşam balkondan biraz çekim yapayım dedim,iso 80 de fotoğraf değilde sanki japonca bir yazı çıktı ortaya ışıklar su gibi aktı nerdeyse acemiliğime verin artık,sonra kademe kademe isoyu artırarak çekmeye başladım,yavaş yavaş iş değişmeye başladı.ışıklar daha canlı çıktı(öncekiler çok karanlıktı,nerdeyse hiçbirşey gözükmüyordu)tabi 400e kadar idare etti ama 800 ve 1600 de sanki objektife projektör tutulmuş gibi ışık patlaması yaşadım.garip bir olay bu iso canım,bizim bi arkadaş var iso diye ama bu kadar garip değildir tamam iğrenç bir espriydi.
neyse benim bir sorum olacak cevaplayacak herkese çok teşekkür ederim.ben denizlide yaşıyorum,perşembe günü denizlispor fenerbahçe kupa maçı var.ben maça kombine bilet ayarladım.tabi makinemi de götürücem.koyu bir fenerbahçe taraftarı olarak bolca fotoğraf çekmek istiyorum,şimdi gelelim soruya:gece maçında(biliyorsunuz bolca ışık vardır)makineme ne tür ayarlar vermeliyim ki güzel çekimler yapabileyim lütfen cevaplayın biliyorsanız,benim için çok önemli.9500ü nasıl ayarlamalıyım,manuel mod kullan diyorsanız diyafram-enstantane-iso beyaz ayarı vesaire ayarları nasıl olmalı?yok auto mod kullan derseniz nasıl olmalı,yoksa gece çekimi modunda mı çekmeliyim?nasıl çekmeliyim*???

bilen varsa lütfennn...

#emrahçınar' tarafyndan 03.04.2006 18:16:31 tarihinde düzenlendi.

#emrahçınar' tarafyndan 03.04.2006 18:18:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Nisan 2006, 18:02 - İp: 85.***.**5.245
bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

S9500 de RAW modu var mı bilmiyorum ama varsa mutlaka RAW kullanmalısın. Başımın derdi beyaz ayarı sorununu tamamen oratdan kaldırıyor..

Tarih: 3 Nisan 2006, 18:15 - İp: 85.***.**5.86
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

sağol bmadran,diğer arkadaşların cevaplarını da bekliyorum...

en sonunda resim yüklemeyi başardım siteye,yukarıda çantamın fotolarını görebilirsiniz.biraz geç oldu ama... test bölümüne de yüklerim belki...

Tarih: 3 Nisan 2006, 18:20 - İp: 81.***.**9.33
cangoo
cangoo (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaslar ; bu Uv filitreleri 5600 dede kullanabiliyormusyuz.5600 e takılabiliyormu bu filitreler.
anladıgım kadarı gerekli bir eklenti ?

Tarih: 3 Nisan 2006, 18:25 - İp: 81.***.**9.151
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

her makinede kullanılıyor sanırım,ama 5600ün objektif çapını öğren önce,9500 58mm.5600de bu daha küçüktür büyük ihtimalle 55 ya da 52 mm falan olabilir.çok gerekli birşey tabii ki,hem morötesi ışıkları süzer hem objektifi korur.bir lensinin çizildiğini düşün bir de uv filtrenin,biri yüzlerce milyon biri 15ytl. seçim senin...

Tarih: 3 Nisan 2006, 18:42 - İp: 81.***.**9.33