osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

S9500 Fun Club Şu An Kurulmuştur!

Arkadaşlar benimde S9500 modelini bugün almamla faal olarak S9500 fun club'ın kurulması şart olmuştur.Dilek,
şikayet,öneri,bilgi paylaşımı,kullanım,test,görüşler,
teknik sorunlar,fotoğraflar üzerine yorumlar,yeni gelişmeler vb. birçok konuyu burada hızlı bir şekilde tartışacağız.Bilinmeyenlere ışık tutup,profesyonelliğin peşinden gideceğiz.

Bu forumda yorumlarını,yardımlarını,bilgisini ve emeğini bizimle paylaşan herkese teşekkür ederim

#osmanlı' tarafından 15.07.2006 22:45:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2006, 15:08 - İp: yok
orko76
orko76 (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

osmanlı çok çok teşekkür ederim makinayı elime alınca kendimi gerçek bi fotoğrafçı zannettim ama çektiğim fotoğraflar yayınlanacak kadar güzel değil sizinkilerin yanında fotoğraf bile değil çok seviyorum ama bi türlü sitedeki gibi fotoğraflar olmuyor ama makinaya biraz alışmam lazım galiba

Tarih: 31 Mart 2006, 21:04 - İp: 85.***.**9.127
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Benim fotoğraflarımın da iyi olduğu pek söylenemez.Hemen umutsuzluğa kapılma orko76.Daha yolun başındasın.Bak şöyle bir 3 ay geçtikten sonra bana hak vereceksin.Senin başarılı olacağını biliyorum.Devamlı fotoğraf çek ki hem elin titremelere alışsın hem de deneyim kazan.Unutmaki insan kötü çekimler yaparak iyi çekimler yapmayı öğrenir.Sitece arkandayız,bende amatörüm ve bu ruhu taşımaktan çok memnunum.Kafana takılan soruları derhal buraya ilet,birşeyler bilen kişilerin senin için seferber olacağından kuşkum yok.Sağlıcakla kal.
Selamlar dilerim
Bu arada S9500 kullanıcıları hala şu ekranın ortasını büyüten tuşun nasıl kullanıma sokulduğunun cevabı gelmedi.Niye yok cevap veren.Çabuk olun bakiiim.

Tarih: 31 Mart 2006, 23:40 - İp: 85.***.**6.15
vozgur
vozgur (üye)
İstanbul / Amatör

Büyütme tuşu ekran yenileme hızı 60fps iken çalışmıyor 30fps ye aldığında calışıyormuş bende test kısmındaki yazıdan öğrendim ayrıca kullanma klavuzundada yazıyor. Neyse orko76 makinan hayırlı olsun hepimiz amatörüz bence amatör olmak daha iyi neden biliyormusun sürekli insan bişiler öğrenmeye kendini zorluyor ve gitgidede daha guzel seyler ortaya cıkıyor sen benim ilk cektiğim fotoları gorsen gülmekden ölürdün (hep manuelde cekiyorum ve cogu resmim başlangıcda daha cok titrek maymunlar gibi cıkıyordu)
İnançla bu işin üstesinden geleceğine eminim

Tarih: 1 Nisan 2006, 10:19 - İp: 85.***.**2.221
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

mastertr makinamın tazeleme hızını 60fps den 30 fps ye aldım.Bir değişiklik olmadı.Çalıştıramıyorum büyütme tuşunu

Tarih: 1 Nisan 2006, 13:44 - İp: 85.***.**8.59
vozgur
vozgur (üye)
İstanbul / Amatör

Peki makinanı 30 fps ye aldıktan sonra focus ayarını manuel focusa getirdin mi ?

Tarih: 1 Nisan 2006, 14:57 - İp: 85.***.**2.221
orko76
orko76 (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

arkadaşlar desteğinizden çok mutlu oldum aslında kendimi bildim bileli foto çekerim ama s9500 gibi bi makina çok farklı ama alışmaya çalışıyorum dün gece 2 ye kadar evin her köşesini çektim şu anda üç takım pil bitmiş durumda ama helal olsun makina harika slr kullanmadım ama bu makinada ne ararsan var yeniden teşekkür ederim sağolun var olun osmanlı iyiki bu kulübü açmışsın valla yoksa halimiz harap

Tarih: 1 Nisan 2006, 20:06 - İp: 85.***.**9.127
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Orko76 estafurullah.Ben sadece gerekli bir adım attım.Bir tek kişinin çabası sonuç vermez.Herkes sağolsun.Vozgur dediğini dikkate alıp deneme yapacağım.Önce galeriye birkaç fotoğraf yükliyeyim ondan sonra bakıp aktive etmeye uğraşacağım.

Tarih: 1 Nisan 2006, 22:08 - İp: 85.***.**2.102
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Evet vozgur!Merak ettiğim özelliği en sonunda kullanabildim.
Manuel focus seçilmesi gerekiyor.Sonra birde eğer panaromik çekime yardımcı olan son 3 çekimi gösteren ekran modunda yada real time(gerçek zamanlı) histogram modunda ise ekran,o zaman büyütme düğmesi işlev dışı kalıyor.Ayrıca pazarbeyin dediğine katılmıyorum.Yani o kendince haklıdır ama benim işime yarıyor.Çünkü manuel netleme esnasında netliğin değişimini farketmek çok kolay olmadığından,ekranın büyümesi ayrıntıların fark edilmesi açısından faydalı.Tabii ki bu büyütme işlemi yüzünden görüntü kalitesinden bir miktar feragat ediliyor ama olsun.
Bu özellik acaba S2,FZ 30 ve R1 de de varmı merak ettim şimdi?Herkese selamlar...

Tarih: 1 Nisan 2006, 23:16 - İp: 85.***.**2.102
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

arkadaşşlar büyüteç özelliği 60 fps de çalışmıyor doğru.ama sadece manuel modda çalışıyor dersek de yanlış olur.autofocus modunda da çalışıyor.bir kere basıp af yapmak yeterli.ama af de iki mod var,c ve s.S de olması gerek focus modunun.

orko76 hayırlı olsun makinen,iyi günlerde kullan.

arkadaşlar dün biraz gece çekimi yapayım diye dışarı çıktım ama tripodsuz tamamen hayalkırıklığına uğradım.tripod olmadan gece çekimlerinde nasıl iyi bir sonuç alabiliriz,yardımlarınız için teşekküe ederim...

Tarih: 2 Nisan 2006, 13:14 - İp: 81.***.**8.158
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Ah emrah sen birde bana sor gece çekimlerini.Yani hava tam kararmadan arkadaşla eve dönüyorduk ve karşıma kırmızı bir ferrari çıktı.İzmirde çok görülen bir taşıma aracı olmadığından bir fotoğraflıyayım dedim.Flaş ile çekim yapmayınca,çekim süresini 1.5-2sn civarında tuttuğundan sarsıntılı çıktı çekimlerim.Flaş'ı açtığımda enstantane süresi 1/40-1/60 sn civarında ancak bu seferde araba çok karanlık çıktı.Anlamadım bu flaş'ın ne işe yaradığını.
Arkadaşlar birde 200.Yazıyı ben atmak istedim.Daha kurulalı 12-13 gün olmasına rağmen muazzam bir başarı yakaladı klübümüz.Tüm 9500 ve diğer kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.Hep beraber yaşatacağız bu güzel aile yuvasını.Emrah dediğin focus olayını da deneyip haberdar edeceğim hepinizi.Selamlar ...

Tarih: 2 Nisan 2006, 13:24 - İp: 85.***.**9.1