wodpacker
wodpacker (üye)
Çanakkale / Amatör

Fuji Hs20 Vs S9500 Yada S9600

Merhabalar benim aklıma takılan bir soru var. FKda HS20 ile çekilmiş pek fazla fotoğraf göremedim. Ancak S9500 ve S9600le çekilmiş bir sürü güzel fotoğraf var. Benim aklıma takılan şu bu zamana kadar baktığım HS20 fotoğrafları çamur gibi çıkmış (yada satın aldığım için psikolojik) ancak S9600 ve 9500'de görüntü kalitesi çok güzel araştırdım baktım ki sensör boyutları daha fazlaymış HS20ye göre. Peki sizce hiç bir zaman s9500 yada 9600de çekilen resimler gibi güzel resimler çekemeyecekmiyim ? Bir çok avantajı olmasına rağmen sadece sensörün küçük olması böyle kötü sonuçlar mı doğuracak ?

Not: HS20 aldım daha doğrusu sipariş ettim kargoda henüz yurt dışından geliyor. Ama gelmeden daha pişman oldum gibi lütfen beni bilgilendirin. Paketi açmadan satıp yerine ikinci el bir Canon 450D almayı düşünüyorum.

Tarih: 16 Kasım 2011, 06:10 - İp: 88.***.**0.185
hertz_fuji
hertz_fuji (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba...

Öncelike Fujifilm HS20EXR şansızlıktır ki çok kişi tarafından fiyat nedeniyle tercih edilmemiştir.Türkiyedeki fiyatına karşılık birçok alternatif DSLR alınabilmektedir.Lakin geçmişte S9600 kullanıcısı olduğum için belirtmeiyim ki aldığım dönemde (2007) D-SLR like fotmatının en iyilerdendi.Bende birkaç defa arkadaşımın HS20EXR'ını kullandım.Bence S9600 dan çok daha iyi bir makina...Sizden Analog SLR makinaların fotoğraflarını incelemenizi isteyeceğim.Ucuz bir ZENIT ile bile bir çok pahalı DSLR makinadan daha iyi fotoğraflar çekildiğini goreceksiniz.Fotoğrafı belirleyen teknik fakrtörşerin en fazla %20 kadar bir etkisi bulunmaktadır.Diğer %80 lik kısım fotoğrafçının şans ve etkisiyle gerçekleşir.Eğer amacınız çok üstün fotoğraflar çekmekse öncelikle üstadların fotoğraflarını incelemeniz,Makinanızı ve özelliklerini iyi tanımanız ayrıca eğer maddi güçünüz yeterli ise Objektifi değişebilen bir makina almanız iyi olacaktır.Fotoğrafın kalitesini objektif ve yeterli ışık belirler.

Tarih: 16 Kasım 2011, 12:51 - İp: 95.***.**8.80
wodpacker
wodpacker (üye)
Çanakkale / Amatör

hertz_fuji hocam aradığım cevabı çok azda içerisinde gördüm. ancak benim sorum tamamen s9500-s9600 ile hs20exr kıyaslaması üzerineydi. yinede teşekkür ederim.

Tarih: 16 Kasım 2011, 13:10 - İp: 88.***.**0.185
h.iz
h.iz (üye)
Giresun / Amatör

hs 20 fokal aralık olarak diğerinden daha çoktur... 9500 ler 28-300mm iken hs 20 ler 24-720mm dir ve mega piksel olarak 9mp yerine 16 mp tercihiniz ve siparişiniz yerinde karar ayrıca hd video çözünürlüğü ile bu çekimi 9500 lerde bulamazsın... fk de gördüğün fotoları kim çekmiş amatör birimi çamur gibi... ben hs 10 aldım ve halen elimde var... kompact oluşu ve her alanda işime yaraması hoş bir şey... kalite ve bir alanda harika çekim istemek o işten para kazananların isteği olmalıdır... hobi ve ev için kişisel kullanım için alınan bir üründen mucize beklenmemeli...kompact makinalar dslr ler ve büyük lens çapı ve f değeri olan obektifler kadar şahane görüntü vermezler zaten ... kompact otobüs gibi herşeyi içinde barındırır... slr sport tek kapı gibidir tek çekim yapar ama sollar geçer... yemek yapmak için malzeme ve gıda ile aşcıya ihtiyac var dimi usta aşcı o gıdaları her malzeme ile en uygun halde hazırlayandır... bu yemek çok güzel şu marka tencerede pişmişmi denir ... yapan iyi yapmışmı denir... fotografçı fotografı işlemeyi düzeltmeyi bilecek... hatalarını telafi edicek...makina çıktısı her zaman en güzel halde değildir... ona müdahale edip kıvama getiricen... Bazı makinalar bunu otomatik yapıyor veya en güzel hale yakın hal için işlemleri içinde yazılımsal olarak hazır program ile hallediyor... neyse çok uzattım...fk deki fotolar referans alınacak olmamalı... kendin tecrübe edeceksin... pişmansan satarsın...paran olsun git 7-9 bin tl lik makina al...

Tarih: 17 Kasım 2011, 09:47 - İp: 79.***.**6.11
aykutkilic
aykutkilic (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba ben AYKUT KILIÇ fujıfılm satışı ile calısıyorum HS20 şuan benim için göz bebeğim makinayı eline al önce ve iyi bi fotografcıysan HS20 exr İLE çok güzel fotolar cekiceksin bunu unutma

Tarih: 17 Aralık 2011, 00:24 - İp: 78.***.**3.186
  • 1