denizbus
denizbus (üye)
İstanbul / Meraklı

Baskı Makinesi Tavsiyesi

arkaşlar ben baskı makinesi almak isteyen biriyim. bana tavsiye edebileceğiniz digital baskı makinesi hangisidir.günde ortalama 20 film baskısı ile 500 adet digital baskı kapasitesine sahip bir yere.

Tarih: 18 Kasım 2004, 00:24 - İp: yok
turancolor
turancolor (üye)
Afyonkarahisar / Firma

Öncelikle siz Analog baskı makinesi kullkanıyorsanız, digital carrier öneriyorum.Saatte 350 adet 10X15 baskı yapan, index ve 20X30 a kadar baskı imkanı olan digital carrierlerimiz mevcuttur.Fakat sıfır bir makine almayı düşünüyorsanız.Sophia 990-E digital minilab önerebilirim.Baskı özellikleri Analog + Digital baskı 9X13 den 30X45 e kadar baskı özelliğine sahiptir.
Birde full digital GENIE 1420 digital baskı makinesi önerebilirim.Bunda da 15X20 ve 30X45 baskı ebatına sahiptir.
Birde ikinci el minilab düşünürseniz elimizde mevcuttur.Görüşmek isterseniz irtibata geçebiliriz.

Tarih: 20 Kasım 2004, 14:19 - İp: yok
deniztahir
deniztahir (üye)
İstanbul / Firma

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 20 Kasım 2004, 15:01 - İp: yok
photoyaman
photoyaman (üye)
Adana / Stüdyo Fotoğrafçısı

BAK CANIM GÜNDE 20 FİLM KAPASİTEN VARSA BOŞUNA O KADAR BORCA GİRME BU MİNİLABLARIN İNGİLTEREDE ÇOK AZ KULLANILMISI VAR HEME 10 000 15 000 000 GBP ARASI VE ÇOK KALİTELİ BEN 2211 ALDI 1 YIL ÖNCE FİLM BANYO İLE BİRLİKTE 7 000 GBP VE ÇOK IYI SONUC ALIYORUM BU MAKINELER TURKIYEDE SADECE PRINTER 15000 20 000 EURO CİVARIYDI BENİM MAKINEYİ ALDIĞIM ZAMAN TEL NUMARAM 0533 867 37 98 ERTAN YAMAN

Tarih: 1 Aralık 2004, 17:15 - İp: yok
mesut26
mesut26 (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

sayın denizbus, biz sophia990e aldık ve bin pişman olduk. çok sık arıza yapıyor. ilk bir ay güzel baskı yaptı ondan sonra en az ayda bir kez arızayla uğraştık. teknik destekleri çok zayıf. noritsu, fuji gibi makinaları almanı tavsiye ederim.
sophia hakkında bilgi almak için beni arayabilirsin: 05374373860 mesut/foto doğuş

Tarih: 5 Aralık 2004, 12:10 - İp: yok
fotoozlem
fotoozlem (üye)
Muş / Stüdyo Fotoğrafçısı

Merhaba denizbus,
bende Sophia 990-E kullanıyorum ama Mesut'un bahsettiği sorunlarla hiç karşılaşmadım ve çok memnunum. Zaten makineyi aldığım fiyata bu kalitede başka bi makine almamda imkansızdı. Bence Sophia'yı da düşünmelisin. Herhangi bi sorun olursa bana da sorabilirsiniz.

Tarih: 7 Aralık 2004, 16:47 - İp: yok
mesut26
mesut26 (üye)

merhaba
günde 5 makara film basıyor olsaydım ben de memnun olurdum herhalde sophiadan. noritsuyla arasında çok az fiyat farkı var. bence değmez. başınıza bela almayın.

Tarih: 7 Aralık 2004, 22:36 - İp: yok
turancolor
turancolor (üye)
Afyonkarahisar / Firma

Bu tarz polemiklere girmeniz çok yanlış. Öncelikle telefon görüşmelerimizdeki bazı şartları yerine getirdiğiniz takdirde bu sorunlar yani teknik destek konusunda hiçbir probleminiz kalmayacak. / Fatma

#turancolor' tarafından 08.12.2004 11:11:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Aralık 2004, 11:05 - İp: yok
fotoozlem
fotoozlem (üye)
Muş / Stüdyo Fotoğrafçısı

Günde 5 makara yıkadığımı nerden biliyorsunuz? O sizin kendi tecrübesizliğinizden kaynaklanıyor. Benim hiç bir şikayetim yok. Ben günde kış seonunda olduğumuz için 35-40 arası makara yıkıyorum, ama yazın elbette bu sayı değişiyor. Bence sophia makina gayet güzel ama siz bilinçsiz kullanıcı olduğunuz için o şekilde düşünüyorsunuz. Teknik destek sorununa gelince makine bir defa sorun çıkardı ama teknik desteği gayet rahat bi şekilde aldım. Yani sorun sanırım sizde arkadaşım!

Tarih: 8 Aralık 2004, 11:17 - İp: yok
mesut26
mesut26 (üye)

bana gonderılen teknıkservıs problemıgıderdiginden dolayı ben kendım 4 adet gomlegı makınaya taktım ve kendi tasarımım10 senedır baskıcılık yapıyorum herturlu makına kullandım fakat sıkayetım sophıa dan makına tip ve tasarım olarak guzel fakat problemleri cokfazla lutfen kabuledın

Tarih: 9 Aralık 2004, 16:17 - İp: yok
mesut26
mesut26 (üye)

sevgılı fatma hanım bunlar benım gorusum bahseddiginiz sartlar beni ilgilendirmez garantisi olan makınayı ben kendim ucret odeyerek yaptırıyorum bunasıl garantı siz problemleri giderin sartlar yerinegelir ve gelecekte

Tarih: 9 Aralık 2004, 16:24 - İp: yok