ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji S6500fd İlk İzlenimlerim.

Arkadaşalar sonunda dört gözle beklediğim S6500fd dem geldi. kutusundan çıkartırken bile heyecanlandım. Kutusundan çıkarttıktan sonra gerçekten mükemmel bir body kalitesi var. yanında verilen ekipmalar gerçekten çok hoş. Lens cap ve lens cap kiliti çok güzel düşünülmüş. (Canon S2 ninki taktıktan sonra bile düşüyordu )) artı olarak lens hood verilmiş yanında koruyucu gerçekten bayıldım.herşeyiyle tam bir profosyonel bir makine gibi görünüyor. Canon S2 ciler kızmasınlar gövde yapısı ve görünüm olarak S2 yanına bile konamaz. Tuş takımı harika yerlere yerleştirilmiş hiç zorlanmıyorsunuz: hele manual fokus yaparken ring halkası okadar işinizi kolaylaştırıyorki anlatamam. yanlız tripot halkası plastik onu neyi düşünerek plastik yapmışlar anlamadım ama çokta önemli değil. Bir kaç fotoğraf çektim Auto focus hızı gerçekten mükemmel. hertürlü çekimi yaparken histogram göstergesi size yardımcı oluyor. hele face detection olayı bitirmiş. Şuan için aklıma gelenler bunlar daha sonra inceledikçe sizlerle düşüncelerimi ve resimlerimi paylaşacağım. Sorusu olan arkadaşlar her türlü soruyu sorabilirler. elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim.

Tarih: 13 Şubat 2007, 17:57 - İp: 212.***.**4.66
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

gule gule kullan ersel..
ben en cok face detection ozelligini merak ediyorum dogrusu.. biraz ayrintili anlatabilir misin rica etsem?..
...
not: yanlislikla actigin diger konuyu sildim.. ayrica konulardaki ikinci mesajlarini da.. bu sekilde daha rahat devam edebiliriz..

Tarih: 13 Şubat 2007, 18:19 - İp: 86.***.**0.120
zeydian
zeydian (üye)
Gaziantep / Meraklı

selam ersel s6500 fd makinanız hayırlı olsun basarıyla kullanın.acaba makinayi kaca ve nereden aldınız ,bu makina bir cok kisinin zihinlerini mesgul ediyor .cihaza ısındıktan sonra tekrar goruslerini aktarırsan biz de faydalanabiliriz ,hurmetler

Tarih: 13 Şubat 2007, 19:53 - İp: 85.***.**0.31
rotleoni
rotleoni (üye)
Yurtdışı / Amatör

makinan hayirli olsun,güle güle kullan.
bende iki makina arasinda kalmistim,sony h5 aldim,iyice kafam karismisti zaten,aliyim birini kurtuliyim dedim,
hani fujiyide merak etmiyom deyil özellikle resim kalitesi metedildiyi kadar varmi,merakla bekliyorum bende....

#rotleoni' tarafından 13.02.2007 22:56:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Şubat 2007, 22:55 - İp: 87.***.**9.118
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

ersel hayırlı uğurlu ve bol fotograflı olsun.

Tarih: 14 Şubat 2007, 00:36 - İp: 88.***.**1.69
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

face detection bence mükemmel. çünkü Portre çekimlerinde face detection moduna aldığınızda Af frame insan yüzünü kilitliyor ve makineyi nereye çevirirseniz çevirin kilitli şekilde duruyor. başka objeye netleme yapsanız dahi insan yüzleri tamamen net ve doğal çıkıyor. makineyi hemalhemsattan 690 ytl ye aldım sıfırdı ve kutusunu ilk ben açtım.Kararsız kalan arkadaşlara gerçekten tavsiye ederim. harika bir duruşu var ve özellikleri zaten ortada.

Tarih: 14 Şubat 2007, 08:40 - İp: 212.***.**4.66
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Hayırlı olsun ersel güle güle kullan.

Tarih: 14 Şubat 2007, 10:44 - İp: 88.***.**1.243
redwhite
redwhite (üye)
Antalya / Amatör

hayırlı olsun yeni makinen..

hemalhemsat'da alıcı da komisyon veriyor muydu? gittigidiyor da %10 gibi bir komisyon söz konusuydu sanırım..

tesekkürler..

Tarih: 14 Şubat 2007, 12:04 - İp: 85.***.**8.160
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

hayır hemalhemsatta komisyon satıcıya ait komisyon vermedim.

Tarih: 14 Şubat 2007, 12:19 - İp: 212.***.**4.66
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ersel güle güle kullan. Hayırlı olsun.Fd nin işe yaramasına sevindim.Yüksek ısolarda f30 gibimi. Yoksa dahamı kötü.Bana biraz daha kötü gibi geldi .

Tarih: 14 Şubat 2007, 14:18 - İp: 85.***.**8.94
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

yok abi aynılar elimde F30 la çektiklerim var karşılaştırıyorum aynı

Tarih: 14 Şubat 2007, 14:34 - İp: 212.***.**4.66