ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji S6500fd İlk İzlenimlerim.

Arkadaşalar sonunda dört gözle beklediğim S6500fd dem geldi. kutusundan çıkartırken bile heyecanlandım. Kutusundan çıkarttıktan sonra gerçekten mükemmel bir body kalitesi var. yanında verilen ekipmalar gerçekten çok hoş. Lens cap ve lens cap kiliti çok güzel düşünülmüş. (Canon S2 ninki taktıktan sonra bile düşüyordu )) artı olarak lens hood verilmiş yanında koruyucu gerçekten bayıldım.herşeyiyle tam bir profosyonel bir makine gibi görünüyor. Canon S2 ciler kızmasınlar gövde yapısı ve görünüm olarak S2 yanına bile konamaz. Tuş takımı harika yerlere yerleştirilmiş hiç zorlanmıyorsunuz: hele manual fokus yaparken ring halkası okadar işinizi kolaylaştırıyorki anlatamam. yanlız tripot halkası plastik onu neyi düşünerek plastik yapmışlar anlamadım ama çokta önemli değil. Bir kaç fotoğraf çektim Auto focus hızı gerçekten mükemmel. hertürlü çekimi yaparken histogram göstergesi size yardımcı oluyor. hele face detection olayı bitirmiş. Şuan için aklıma gelenler bunlar daha sonra inceledikçe sizlerle düşüncelerimi ve resimlerimi paylaşacağım. Sorusu olan arkadaşlar her türlü soruyu sorabilirler. elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim.

Tarih: 13 Şubat 2007, 17:57 - İp: 212.***.**4.66
kerem1718
kerem1718 (üye)
İzmir / Amatör

yapma ersel. .. .
aynı makinadan almayı düşünüyorum.
gayet aydınlatıcı bilgilerdi paylaşılanlar.
olmazsa mailleşelim lütfen
saygılarımla
Kerem Esentürk

Tarih: 19 Şubat 2007, 09:48 - İp: 195.***.**8.130
mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

ersel bence görüntü sabitleyicisi olan ve olmayan iki makineyi de kullanmış biri olarak ahmetdemir'in sorusuna bi cevap vermelisin. Herkesin en çok merak ettiği hususta bu zaten. Yoksa S6500 ün fotoğraf kalitesine diyecek laf yok.

Tarih: 19 Şubat 2007, 10:22 - İp: 88.***.**5.196
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Kerem kardeş birşeyler yapıp uğraşıyorsun ben isterdimki yazdığımız yorumlar olsun çektiğimiz fotoğraflar olsun herbirine yorum yapsa arkadaşlar iyi ve ya kötü ama yazıyorsun çekiyorsun anca yaptıklarınlakalıyorsun. sormak istedğin birşey varsa sorabilirsin her türlü yardımcı olabilirim. ve makineyi kesinlikle al hiç pişman olmazsın. dervisasa var onada soru sorabilirsin beraber paslaşıyoruz.

Tarih: 19 Şubat 2007, 11:00 - İp: 212.***.**4.66
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

mstfckr61 size ve ahmetdemire çekmiş olduğum fotoğrafla cevap vereceğim. is fakını olması yada olmayışının kayıplarını detaylı yazacağım.

Tarih: 19 Şubat 2007, 11:02 - İp: 212.***.**4.66
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Çekim Bilgileri

İso 400
1/60
F 3.7
Flash=Auto

Tarih: 19 Şubat 2007, 11:26 - İp: 212.***.**4.66
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Çekim bilgileri
Süper macro
İso 200
F 4.0
1/25
Flash =of

Tarih: 19 Şubat 2007, 13:43 - İp: 212.***.**4.66
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji s6500fd nin IS olmayışı bir problemmidir diye soran arkadaşlara camın arkasından elde dayanaksız çekilmiş bir fotoğraf. fotoğrafta 10.7x zoom artı 2x dijital zoom kullandım. Canon S2 nin IS vardı ama bana göre çok büyük bir kayıp değil olmayışı çünkü çok bir fark yok gördünüz üzere.

Tarih: 19 Şubat 2007, 13:48 - İp: 212.***.**4.66
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji s6500fd nin IS olmayışı bir problemmidir diye soran arkadaşlara camın arkasından elde dayanaksız çekilmiş bir fotoğraf. fotoğrafta 10.7x zoom artı 2x dijital zoom kullandım. Canon S2 nin IS vardı ama bana göre çok büyük bir kayıp değil olmayışı çünkü çok bir fark yok gördünüz üzere.

Tarih: 19 Şubat 2007, 13:50 - İp: 212.***.**4.66
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

ersel İS in önemini test etmek için iso100 değerine ve 1/5 enstantaneye sahip bir fotoğraf çekmelisin. flaş kapalı olacak.
muhtemelen bulanık çıkacaktır. net olmayacaktır.
daha sonra aynı fotoğrafı 800 iso ile çekersen isonun İS eksikliğini giderip gidermeyeceğini anlarız.

başka bir forumda elinde hem h5 hem 6500fd olan bir arkadaş düşük enstantanede h5 in açık ara önde olduğunu söylüyordu.

bence yüksek iso İS in yerini tutmaz.özellikle makro çekerken.

ama 6500 fd diğer özellikleriyle-özellikle geniş açısı- bu açığı kapatıyor.

bir de bir yerde okumuştum, makineyi kullananlar auto modda makinenin aşırı pozladığını bu nedenle auto modu kullanmadıklarını belirtiyorlar.

gerçekten öyle mi?

Tarih: 19 Şubat 2007, 14:20 - İp: 88.***.**2.145
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Dediklerini yapıp bir fotoğraf daha çekeceğim. evet arkadaşlar doğru söylüyor aşırı pozladığını kapalı mesela ev ortamında düşük ışıkta aşırı pozlama yapıyor ama auto modu hiç kullanmadım ben kullanmıyorumda.

Tarih: 19 Şubat 2007, 14:29 - İp: 212.***.**4.66