ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji S6500fd İlk İzlenimlerim.

Arkadaşalar sonunda dört gözle beklediğim S6500fd dem geldi. kutusundan çıkartırken bile heyecanlandım. Kutusundan çıkarttıktan sonra gerçekten mükemmel bir body kalitesi var. yanında verilen ekipmalar gerçekten çok hoş. Lens cap ve lens cap kiliti çok güzel düşünülmüş. (Canon S2 ninki taktıktan sonra bile düşüyordu )) artı olarak lens hood verilmiş yanında koruyucu gerçekten bayıldım.herşeyiyle tam bir profosyonel bir makine gibi görünüyor. Canon S2 ciler kızmasınlar gövde yapısı ve görünüm olarak S2 yanına bile konamaz. Tuş takımı harika yerlere yerleştirilmiş hiç zorlanmıyorsunuz: hele manual fokus yaparken ring halkası okadar işinizi kolaylaştırıyorki anlatamam. yanlız tripot halkası plastik onu neyi düşünerek plastik yapmışlar anlamadım ama çokta önemli değil. Bir kaç fotoğraf çektim Auto focus hızı gerçekten mükemmel. hertürlü çekimi yaparken histogram göstergesi size yardımcı oluyor. hele face detection olayı bitirmiş. Şuan için aklıma gelenler bunlar daha sonra inceledikçe sizlerle düşüncelerimi ve resimlerimi paylaşacağım. Sorusu olan arkadaşlar her türlü soruyu sorabilirler. elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim.

Tarih: 13 Şubat 2007, 17:57 - İp: 212.***.**4.66
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

İso 100
1/60
F 2.8
Flash =of

Tarih: 19 Şubat 2007, 16:12 - İp: 212.***.**4.66
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Güzel bir çalışma tebrikler benzer bir şey bende denemiştim kalemin tamamını kadraja almış olsaydın sanki biraz daha derin olabilirdi kardeş. İstersen bir dene derim.

Tarih: 19 Şubat 2007, 16:16 - İp: 88.***.**7.107
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Resmi çektiğim yer çok biçimsiz ve tek yönden ışık alıyor ve çok zorlanıyorum anca bu kadar çıkıyor ama makine beni etkilemeye devam ediyor daha mükemmel fotoğraflar çekeceğimden kesinlikle emin ol.

Tarih: 19 Şubat 2007, 16:19 - İp: 212.***.**4.66
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Şüphem yok bundan önceki makinenin sana kattıklarını daha da ilerleteceğine bende inanmaktayım. Durmak yok devam...

Tarih: 19 Şubat 2007, 16:43 - İp: 88.***.**7.107
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

arkadaşlar s2 ile bu makinada aynı ayarlarda çekilmiş yani aynı iso ve aynı enstantene hızında elde çekilmiş fotolarda tabiki netlik farkı olur. s2 bu açıdan geçer. fakat bu makina ile iso yu yükseltip aynı kalitede daha yüksek enstantene hızında çektiğimiz için IS'a ihtiyacımız kalmaz diye tahmin ediyorum.
fakat iki makinayıda tripota bağlayıp hareketli bir nesneyi düşük ışıklı bir ortamda çekmeye çalışırsak IS hiç bir işe yaramaz ve s2 yada s3 bu makina karşısında çuvallar.
haksızmıyım?

Tarih: 20 Şubat 2007, 22:57 - İp: 88.***.**5.24
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Evet aynen öyle.
Eğerki birgün fuji ıs kullanmaya başlarsa rakipleri gerçekten zor durumda kalacaktır.
Çünkü ıs ve ab nin yeri ayrı.Her ikiside gerekli.

Tarih: 20 Şubat 2007, 23:17 - İp: 85.***.**5.255
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

ab nedir bilmyorm ama birde şu örneği vermek istiyorum. elimizde bu iki makina da varken önümüzde duran yaramaz bir çocuğu loş ortamda çekmeye kalktımığızda canon IS ile fujide yüksek İSO ile savaşırsa durum ne olur. sanırım fuji kazanır. zira IS sadece elden doğan titreşimleri almak için yapılmış birşey. bence...

Tarih: 20 Şubat 2007, 23:22 - İp: 88.***.**5.24
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

ya bu arada merak ediyorum. jujinin hiç ISli bir modelim varmı?

Tarih: 20 Şubat 2007, 23:24 - İp: 88.***.**5.24
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ab anti bluur.Yani ıso yükseltmek.
Dediğin doğru.Bende bunun için ikisinin birlikte olmasının gerektiğini söylüyorum.

Tarih: 20 Şubat 2007, 23:30 - İp: 85.***.**5.255
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

evet ikisi birlikte olursa ve bunu hangi makina yaparsa ötekilerin vay haline diyorum...

Tarih: 20 Şubat 2007, 23:35 - İp: 88.***.**5.24