ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji S6500fd İlk İzlenimlerim.

Arkadaşalar sonunda dört gözle beklediğim S6500fd dem geldi. kutusundan çıkartırken bile heyecanlandım. Kutusundan çıkarttıktan sonra gerçekten mükemmel bir body kalitesi var. yanında verilen ekipmalar gerçekten çok hoş. Lens cap ve lens cap kiliti çok güzel düşünülmüş. (Canon S2 ninki taktıktan sonra bile düşüyordu )) artı olarak lens hood verilmiş yanında koruyucu gerçekten bayıldım.herşeyiyle tam bir profosyonel bir makine gibi görünüyor. Canon S2 ciler kızmasınlar gövde yapısı ve görünüm olarak S2 yanına bile konamaz. Tuş takımı harika yerlere yerleştirilmiş hiç zorlanmıyorsunuz: hele manual fokus yaparken ring halkası okadar işinizi kolaylaştırıyorki anlatamam. yanlız tripot halkası plastik onu neyi düşünerek plastik yapmışlar anlamadım ama çokta önemli değil. Bir kaç fotoğraf çektim Auto focus hızı gerçekten mükemmel. hertürlü çekimi yaparken histogram göstergesi size yardımcı oluyor. hele face detection olayı bitirmiş. Şuan için aklıma gelenler bunlar daha sonra inceledikçe sizlerle düşüncelerimi ve resimlerimi paylaşacağım. Sorusu olan arkadaşlar her türlü soruyu sorabilirler. elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim.

Tarih: 13 Şubat 2007, 17:57 - İp: 212.***.**4.66
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

#mustafa_k' tarafından 18.08.2007 16:32:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Ağustos 2007, 16:28 - İp: 85.***.**7.51
cyilmaz10
cyilmaz10 (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji 6500fd yi canon s3 ile arasında kaldıktan sonra aldım ve gerçekten doğru bir seçim yaptığımı düşünüyorum. gerçekten resim kalitesi mükemmel yüksek isolarda diğer makinelere göre elde ettiği düşük karıncalanma özellikle gece çekimlerinde çok büyük kolaylık sağlıyor. isoyu arttırıp pozlama süresini düşürerek tripod kullanmadan net resimler çekilebiliyor. rsm çekmek konusunda cok profesyonel değilim ama örnek rsm isteyen veya merak ettiğini sormak isteyen arkaşlara yardımcı olmaya calısırım.

Tarih: 18 Ağustos 2007, 20:44 - İp: 88.***.**4.52
king_hecto
king_hecto (üye)
Edirne / Amatör

slm bende hepsiburadan s6500 almayı düşünüyorum hemalhemsattan siz kargo yoluylamı aldınız yani alırken bi sorun yaşanmaz dimi

Tarih: 26 Ağustos 2007, 22:46 - İp: 88.***.**1.210
ariel
ariel (üye)
Sivas / Amatör

mrb ben siteye yeni üye oldum.çok hoş ve sıcak biyer.buraya üye olduktan sonra bende bir s6500fd aldım.gerçektende hoş bi makina

Tarih: 27 Ağustos 2007, 13:23 - İp: 88.***.**2.35