ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji S6500fd İlk İzlenimlerim.

Arkadaşalar sonunda dört gözle beklediğim S6500fd dem geldi. kutusundan çıkartırken bile heyecanlandım. Kutusundan çıkarttıktan sonra gerçekten mükemmel bir body kalitesi var. yanında verilen ekipmalar gerçekten çok hoş. Lens cap ve lens cap kiliti çok güzel düşünülmüş. (Canon S2 ninki taktıktan sonra bile düşüyordu )) artı olarak lens hood verilmiş yanında koruyucu gerçekten bayıldım.herşeyiyle tam bir profosyonel bir makine gibi görünüyor. Canon S2 ciler kızmasınlar gövde yapısı ve görünüm olarak S2 yanına bile konamaz. Tuş takımı harika yerlere yerleştirilmiş hiç zorlanmıyorsunuz: hele manual fokus yaparken ring halkası okadar işinizi kolaylaştırıyorki anlatamam. yanlız tripot halkası plastik onu neyi düşünerek plastik yapmışlar anlamadım ama çokta önemli değil. Bir kaç fotoğraf çektim Auto focus hızı gerçekten mükemmel. hertürlü çekimi yaparken histogram göstergesi size yardımcı oluyor. hele face detection olayı bitirmiş. Şuan için aklıma gelenler bunlar daha sonra inceledikçe sizlerle düşüncelerimi ve resimlerimi paylaşacağım. Sorusu olan arkadaşlar her türlü soruyu sorabilirler. elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim.

Tarih: 13 Şubat 2007, 17:57 - İp: 212.***.**4.66
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Ahmet demir dediğin doğru. ama fuji hem enstantenede hem diyaframda hemde iso da S2 ve S3 den büyük değerlere sahip. ben yine söylüyorum bu makine bana keşke şuan yanımda canons2 olsaydı dedirtirmedi o yüzden son derece şiddetle memnunum fuji s6500fd den.

Tarih: 21 Şubat 2007, 07:59 - İp: 212.***.**4.66
bartu
bartu (üye)
İstanbul / Meraklı

bişe sorucam ben baya bi acemiyim bu s6500 ün lensi değşitirilebiliyomu

Tarih: 23 Şubat 2007, 19:49 - İp: 85.***.**6.180
aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

Ersel makinan öncelikle hayırlı olsun.Çok güzel bir makina.Benim de kafamı çok meşgul etmişti ama ben fz50 de karar kıldım.geçenlerde fz50 çekimlerini merak etmiştin karşılaştırma için.Şu anda bir tane link veriyorum.direk bu sayfalara nasıl görüntü eklediğinizi öğrenebilirsem eğer daha çok örnek koyabilirim ben de.

Tarih: 23 Şubat 2007, 22:19 - İp: 85.***.**3.127
aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

beceremedim galiba neyse linki şöyle vereyim.http://img442.imageshack.us/my.php?image=p1010950fw6.jpg

Tarih: 23 Şubat 2007, 22:22 - İp: 85.***.**3.127
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba http://www.imageshack.us sitesine girdiğinde gözattan fotoğrafı ekliyorsun 640x480 seç resize kutusu tıklı olsun. çevirme işlemi bittikten sonra enalttaki linki kpyala saha sonra netfotoğrafta yanıtlayı tıkladığında yorum yapılan yerde resim ekle butonuna bas ve kopyalamış olduğun linki yapıştır işlem tamam.

Tarih: 26 Şubat 2007, 08:18 - İp: 212.***.**4.66
sibelius
sibelius (üye)
Eskişehir / Amatör

merhaba ersel,bişey sormak istiyorum 6500fd ile ilgili,aslında araştırdım fakat net olarak anlayamadımsizdede aynı makina olduğu için soruyorum,bu EV ayarlarını nasıl kullanıyorsunuz pozlama yaparken,ışıklık ortamlarda v.s bilgi verebilirmsiniz bana,benim türkçe kullanma klavuzum yok,çok anlaşılır okuyamadım klavuzu ingilizce olarak,yardım ederseniz sevinirim

Tarih: 3 Mart 2007, 16:52 - İp: 88.***.**3.186
ufa
ufa (üye)
Yurtdışı / Amatör

made in chına yazan s6500fd satılıyor teknosada.bu bir problem mi sizce

Tarih: 16 Nisan 2007, 20:36 - İp: 88.***.**9.56
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Sorun olacağını pek sanmıyorum çünkü üretim maliyetlerinin çinde düşük olması yüzünden bütün firmalar artık çinde kendi standartları ve kalitelerinde ödün vermeden ürün yaptırıyorlar.Ürün garantili olduğu sürece rahatlıkla alabilirsiniz.

Tarih: 17 Nisan 2007, 11:27 - İp: 88.***.**9.221
ug-06
ug-06 (üye)
Ankara / Amatör

Ben acemiyim arkadaşlar 6500 ve h5 arasında kaldım ikisininde kendine göre + ve - leri var 6500 de 1/4000 maksimum çekim hızı var bu nedir yani çok işe yarar birşeymidir birde sürekli okuyorum aşırı pozlanma diye nedir bu aşırı pozlanma nereden anlıyorsunuz açıklama yapacak arkadaşlara teşekkür ederim.

bu rada f31 fd makinam var onunla çekilen resimleri paylaşıyorum.
İŞTE RESİMLER

Tarih: 17 Ağustos 2007, 16:37 - İp: 85.***.**1.245
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

maksimum çekim hızı maksimum enstantane hızıdır, örtücünün en yüksek hızını belirtir.
aşırı pozlama da fotoğrafın fazla aydınlık çıkması çok aydınlık yerlerin patlamasıdır. diyaframı kısarak veya pozlama telafisiyle halledilebilir.

ben de birşey sormak istiyorum. şu an kompakt makine kullanıyorum.hiç dslr tecrübem olmadı ama s5600 almak istiyorum. en yüksek ve düşük diyafram değerleri nedir bu makinanın? bir de diyaframı ve enstantane ayarları makinanın neresinden yapılıyor? çok acemice bir soru olabilir,kusura bakmayın

Tarih: 18 Ağustos 2007, 09:09 - İp: 85.***.**7.51