dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji 6500fd ( Son Örnek Fotoğraflar)

Dün itibari ile makineye kavuştum ve yağmurlu bir hava olduğundan dışarı çıkıp gece çekimi yapma imkanım yoktu. O yüzden makineye ısınma safhalarının ilkini evde geçirdim. İlk izlenimlerim; tam DSLR görünümü var ve çok hoş. Grib bölümü biraz büyük elliler için sorun oluşturabilir ama zamanla alışılabilecek bir ayrıntı. Zum bileziği çok hızlı ve objektif çok çabuk ve net odaklama sağlıyor. Açılış hızı belirtildiği gibi bir saniye bile sürmüyor ama bir saniye diyelim biz yine. Seri çekimler umduğumdan hızlı. İlk üç kare ve son üç kare seçeneği var ve bunun yanında sınırsız seri çekim var. İLk üç kare de gayet hızlı bir şekilde peş peşe üç fotoğrafı çekip ondan sonra kayda geçiyor ve bu işlem gayet hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Sınırsız çekimde ise biraz da olsa beklemek icap ediyor. Menü gayet açık ve Türkçe menü gerçekten işimi çok kolaylaştıracak. LCD ekran ayrıntıları çok güzel sunuyor büyüklüğü bence kafi. Gece çekimlerinde harikala beklemiyorum ama ehil bir elde eminim ki gece çekimlerinde de güzel sonuçlar verebilecektir. Amatör olduğum için hemen ilk çektiğim fotoğrafları yükleyip makine hakkında yanlış izlenim vermek istemiyorum. Isınmam için biraz zaman çünkü bu makine ile çok daha şeyler yapabileceğimize inanıyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor sorularınıza elimden ve dilimden geldiğince yanıt vermek isterim...

#dervisasa' tarafından 23.01.2007 17:54:39 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 03.02.2007 21:43:35 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 12.02.2007 11:13:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2007, 10:57 - İp: 85.***.**3.83
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

dervisasa,

yani D50 ye D40 dan iyi mi diyorsun ???

dpreview da D40 basmış ama D50 ye ??

Tarih: 26 Ocak 2007, 15:21 - İp: 213.***.**8.2
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

İyi veya kötü demek değil de söylemek istediğim lens seçimi DSLR lerde çok önemlidir ve D40 da Af motoru yok ve daha hafif. Bu senin için ne kadar kararında etki arz eder bilemem. D50 kendini kanıtlamış bir makine D40 hakkındaki düşünceler çok sağlam değil. Alanlar memnun ama D50'i üstün görenlerde çok. Bilindiği üzere D50'nin noise performansı D70'ten bile iyiydi D40'dan yine haberim yok. dpreview'de üstün görülmüş ama ben olsam henüz üretimden kalkmadan D50 alırdım. Aralarındaki fark bir incele yok gibi. Sadece daha büyük bir LCD ekran ve yanlış değilsem LCD ekran çözünürlüğü. Aradaki fiyat farkı nedir onu bir araştır ve iki makineyi de eline alıp bir inceleme bence ama en başta sıfır için bütçeni zorla. uygun fiyata D50 bulabileceğine inanıyorum ama bence kararında etkili olacak şey örnek fotolar ve eline aldığında makineye ısınıp ısınamandır. (O bir efsane ama yeni efsaneler de geliyor bence. Eğer VR sistemi de olsaydı var ya piyasada karşısına çıkacak bir makine daha bilmiyorum.)

Tarih: 26 Ocak 2007, 15:41 - İp: 88.***.**5.134
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

arkadaşlar merhaba,

Yurtdışından gelen s6500fd lerle ilgili daha evvel mail atmıştım. Sorulara tam cevap verememiştim çünki kesin olmayan noktalar vardı. Şimdi herşey net. Kesin olarak salı akşamı sipariş veriyorum ve 20 şubatta kameralar burada. GG ye %10 pay vermek istemiyorum çünkü inanın kazancım %10 dan fazla değil.

Fiyat 1gb xd kartlı 800 YTL , xd kartsız 730 YTL

Almak isteyen arkadaşlar bana pm atsın. İzmirde olanlarla buluşur konuşuruz. 100 YTL gibi bir kapora almayı düşünüyorum. Tabiiki kimsenin kimseye güvenme zorunluluğu yok. Ama isteyenler beni tanır, uygun görürse makineyi almak için kapora verir. Yerim yurdum işim gücüm herşeyim belli

unutmayın, salı akşamı son...

iyi akşamlar...

Tarih: 28 Ocak 2007, 21:52 - İp: 85.***.**1.110
emin55
emin55 (üye)
Samsun / Amatör

örnek fotoğraflar gelmez oldu
yoksa makineden memnun değilmiyiz.
ben s2 ile 6500 arasında kaldım.bu konuda gerçekçi yorumlar bekliyorum teşekkürler

Tarih: 1 Şubat 2007, 16:52 - İp: 88.***.**9.107
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Bu örnek fotograflar açıkçası beni tatmin etmedi.

Süper diyenler nerde şimdi onlarla konuşalım.

Tarih: 1 Şubat 2007, 17:08 - İp: 85.***.**0.104
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

emin55 işlerim yoğun bu sıralar pek fırsat bulamıyorum ama bu hafta sonu büyük ihtimalle yeni fotoğraflar eklerim her halde.

eos

varsa bir eksiklik bu benim acemiliğimden kaynaklanmaktadır. eksikler nedir fotoğraf da beğenmediğin yerler yani söylersen sevinirim. eleştiri için çok teşekkür ederim...

Tarih: 1 Şubat 2007, 18:56 - İp: 88.***.**1.151
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bu sınıfta süper foto beklemek hayaperestlik olur. Fakat daha iyisi olur ancak.
Daha önce bir sitede yayınlanan s2 6500 karşılaştırma fotolarına bakılırsa 6500 foto kalitesi bakımından daha iyi.
Şimdiye kadar bu sınıfın kralının s2 olduğunu söylüyordum.
Ancakkkk........
Azzz sonra....

Tarih: 1 Şubat 2007, 19:16 - İp: 85.***.**8.35
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Bekliyoruz pazarbey...

Tarih: 1 Şubat 2007, 19:18 - İp: 88.***.**1.151
emin55
emin55 (üye)
Samsun / Amatör

sayın pazarbey z3 hangi makinedir?(anneşten isimli fotodan)

Tarih: 1 Şubat 2007, 19:40 - İp: 88.***.**9.151
seridar
seridar (üye)
İzmir / Amatör

hayırlı olsun ..bnmde 2 hafta oldu s5600 alalı,bnde bekiliyordum 6500fd yi ama hiç bir sitede satışını göremiyince vazgectim..neyse artık bnmkide güzel bişeymiş hoşuma gitti yani...bnm sorum siz nerden aldınız makinanızı..?

İyi Günlerde NetFotograf dileklerimle

Tarih: 1 Şubat 2007, 19:53 - İp: 88.***.**0.195