dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji 6500fd ( Son Örnek Fotoğraflar)

Dün itibari ile makineye kavuştum ve yağmurlu bir hava olduğundan dışarı çıkıp gece çekimi yapma imkanım yoktu. O yüzden makineye ısınma safhalarının ilkini evde geçirdim. İlk izlenimlerim; tam DSLR görünümü var ve çok hoş. Grib bölümü biraz büyük elliler için sorun oluşturabilir ama zamanla alışılabilecek bir ayrıntı. Zum bileziği çok hızlı ve objektif çok çabuk ve net odaklama sağlıyor. Açılış hızı belirtildiği gibi bir saniye bile sürmüyor ama bir saniye diyelim biz yine. Seri çekimler umduğumdan hızlı. İlk üç kare ve son üç kare seçeneği var ve bunun yanında sınırsız seri çekim var. İLk üç kare de gayet hızlı bir şekilde peş peşe üç fotoğrafı çekip ondan sonra kayda geçiyor ve bu işlem gayet hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Sınırsız çekimde ise biraz da olsa beklemek icap ediyor. Menü gayet açık ve Türkçe menü gerçekten işimi çok kolaylaştıracak. LCD ekran ayrıntıları çok güzel sunuyor büyüklüğü bence kafi. Gece çekimlerinde harikala beklemiyorum ama ehil bir elde eminim ki gece çekimlerinde de güzel sonuçlar verebilecektir. Amatör olduğum için hemen ilk çektiğim fotoğrafları yükleyip makine hakkında yanlış izlenim vermek istemiyorum. Isınmam için biraz zaman çünkü bu makine ile çok daha şeyler yapabileceğimize inanıyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor sorularınıza elimden ve dilimden geldiğince yanıt vermek isterim...

#dervisasa' tarafından 23.01.2007 17:54:39 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 03.02.2007 21:43:35 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 12.02.2007 11:13:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2007, 10:57 - İp: 85.***.**3.83
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Amannnn ne yaptın levobjk bak avatarımın altında amatör yazıyor biz sana derse gelelim doğa fotoğrafçısı. Yeni başladık bir şey olduğumuzdan değil makinenin makareti tüm bunlar. Ama ileri de inşallah bizimde becerilerimizi ortaya koyan fotoğraflar çekeriz.

Tarih: 26 Ocak 2007, 00:34 - İp: 85.***.**3.9
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

sen devam et dervisasa, izleniyorsun merak etme.

Tarih: 26 Ocak 2007, 00:46 - İp: 85.***.**2.32
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Sağ ol hocha izlendiğimi bilmek güzel. Faydalı eleştiriler ve öneriler bekliyorum ve tabi destek yüreklendiriyor insanı. Tekrar sağ ol.

Tarih: 26 Ocak 2007, 00:49 - İp: 85.***.**3.9
06
06 (üye)
Ankara / Meraklı

Dervisasa kolaygelsin,

İZLEMEYE devam ediyoruz.Ama yorum yapamıyorum.
YORUMCULAR belkide biraz daha olgunlaşmış fotoğraflar beliyordur.

Kendin de söylemişsin ya hani.Çalışmaya devam etmek lazım sanırım.

Tarih: 26 Ocak 2007, 01:03 - İp: 81.***.**4.237
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Haklı olabilirsin 06 geçsin bakalım biraz zaman ve aslında işten bize de zaman kalsın hele lur bir şeyler herhalde. yorum için sağ ol

Tarih: 26 Ocak 2007, 01:09 - İp: 85.***.**3.9
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

bi makine seçebilsem kendime hemen fotoları koyucam bende ama...

en son 600$ a ikinci el temiz D50 buldum, ne dersiniz?

Tarih: 26 Ocak 2007, 10:18 - İp: 213.***.**8.2
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

İkinci eller gerçekten riskli oluyor. Kimisi hiç tavsiye etmiyor ama makineyi görmeden bir şey söylemek zor. Bende Fuji'i görmeden önce ikinci el ucuz bir Like makine arıyordum. Hayallerimi ne kadar K100D süslese de maddi durumlardan ötürü böyle bir yola baş vurmuştum. Gözüm kararmıştı yani bir yıldır sadece bakmak çok ağır. D50 hususuna gelince de bence efsane bir makine. Belki abarttığımı düşüneceksiniz ama bu benim fikrim. Bence bütçeyi biraz daha zorlayıp sıfır makinelerden D50 olur K100D olur alabilirsin belki de. Karar vermek çok zor gerçekten kafanı karıştırdım galiba. Zor...

Tarih: 26 Ocak 2007, 14:30 - İp: 88.***.**5.134
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili dervisasa, sürekli indiriyorum, Bugün, İ.C. için İstanbul'dayım ve akşama döneceğim. İzliyorum ve Ankara'ya dönünce soracaklarım var. Görüşürüz.

Tarih: 26 Ocak 2007, 14:41 - İp: 62.***.**8.125
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Hadi hayırlısı... Biz hep buradayız...

Tarih: 26 Ocak 2007, 14:53 - İp: 88.***.**5.134
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

dervisasa,

yani D50 ye D40 dan iyi mi diyorsun ???

dpreview da D40 basmış ama D50 ye ??