dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji 6500fd ( Son Örnek Fotoğraflar)

Dün itibari ile makineye kavuştum ve yağmurlu bir hava olduğundan dışarı çıkıp gece çekimi yapma imkanım yoktu. O yüzden makineye ısınma safhalarının ilkini evde geçirdim. İlk izlenimlerim; tam DSLR görünümü var ve çok hoş. Grib bölümü biraz büyük elliler için sorun oluşturabilir ama zamanla alışılabilecek bir ayrıntı. Zum bileziği çok hızlı ve objektif çok çabuk ve net odaklama sağlıyor. Açılış hızı belirtildiği gibi bir saniye bile sürmüyor ama bir saniye diyelim biz yine. Seri çekimler umduğumdan hızlı. İlk üç kare ve son üç kare seçeneği var ve bunun yanında sınırsız seri çekim var. İLk üç kare de gayet hızlı bir şekilde peş peşe üç fotoğrafı çekip ondan sonra kayda geçiyor ve bu işlem gayet hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Sınırsız çekimde ise biraz da olsa beklemek icap ediyor. Menü gayet açık ve Türkçe menü gerçekten işimi çok kolaylaştıracak. LCD ekran ayrıntıları çok güzel sunuyor büyüklüğü bence kafi. Gece çekimlerinde harikala beklemiyorum ama ehil bir elde eminim ki gece çekimlerinde de güzel sonuçlar verebilecektir. Amatör olduğum için hemen ilk çektiğim fotoğrafları yükleyip makine hakkında yanlış izlenim vermek istemiyorum. Isınmam için biraz zaman çünkü bu makine ile çok daha şeyler yapabileceğimize inanıyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor sorularınıza elimden ve dilimden geldiğince yanıt vermek isterim...

#dervisasa' tarafından 23.01.2007 17:54:39 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 03.02.2007 21:43:35 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 12.02.2007 11:13:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2007, 10:57 - İp: 85.***.**3.83
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

resmi masaüstüne kaydettim. sağ tıklayıp özelliklerini açtım. oradan özete geçtim oradanda gelişmişe tıkladım ve resmin tüm bilgileri karşıma çıktı

Tarih: 23 Ocak 2007, 11:07 - İp: 88.***.**5.107
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Sağ ol hocam bir şey daha öğrendik desene. Artık yormam seni ben yazarım değerleri.

Tarih: 23 Ocak 2007, 11:35 - İp: 85.***.**0.12
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

ISO 3200'e bir örnek. F/3,7

Tarih: 23 Ocak 2007, 11:44 - İp: 85.***.**0.12
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Kirlenme bir hayli göze batıyor ama benden de kaynaklanan bir sorun da var netliği ayarlamadım sanırım...

Tarih: 23 Ocak 2007, 12:00 - İp: 85.***.**0.12
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

yinede benim kodak z740in iso 400ünden dha temiz bir görüntü. hemde 1/70 snde çekilmişki bu hızda rahatlıkla elde çekersin bu fotoyu. hava karanlıkmıydı bu fotoyu çekerken yoksa yenimi kararıyordu

Tarih: 23 Ocak 2007, 19:56 - İp: 88.***.**0.94
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Hava bir hayli kararmıştı kardeş. Eğer kararmaya yakın olsaydı çok daha güzel olabilirdi. Bugün yeni fotoğraflar çektim onları da eve vardığımda yahut yarın sabah eklerim. Onlar üzerinde de konuşuruz.

Tarih: 23 Ocak 2007, 19:59 - İp: 88.***.**3.199
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

sevgili dervisasa..
makinan hayırlı olsun.inşallah daha iyisini alırsın ileride..

Tarih: 23 Ocak 2007, 20:15 - İp: 88.***.**0.67
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Sağ ol merhaz teşekkür ederim inşallah... Bunun hakkını verdikten sonra neden olmasın değil mi

Tarih: 23 Ocak 2007, 20:31 - İp: 88.***.**3.199
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Bence, 3200 ISO'da evet gren (Noise) var, netlikte ince detaylar yok ama ekrandan şöyle 40-50 cm uzaklaşınca kesinlikle kabul edilebir bir fotograf. Zaten bu incelemelerde de böyle, ama o incelemelere göre bu daha kabul edilebilir bir sonuç. Bu fotografı ISO 1600 de çekseydiniz, netlik çok çok daha iyi olacaktı. Netlikte sizin yaptığınız veya makinanın yaptığı ayarda bir sorun yok. Otomatik olarak mı çekiyorsunuz?

Tarih: 23 Ocak 2007, 20:56 - İp: 62.***.**8.125
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

İlk fotoğraflarım olduğu için oto da çekiyorum hata sizin dediğinizi bugün düşümdüm daha da iyi olabilirdi 1600 ISO da ama acemilik alışcağız inşallah...

Tarih: 23 Ocak 2007, 21:01 - İp: 88.***.**3.199