dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji 6500fd ( Son Örnek Fotoğraflar)

Dün itibari ile makineye kavuştum ve yağmurlu bir hava olduğundan dışarı çıkıp gece çekimi yapma imkanım yoktu. O yüzden makineye ısınma safhalarının ilkini evde geçirdim. İlk izlenimlerim; tam DSLR görünümü var ve çok hoş. Grib bölümü biraz büyük elliler için sorun oluşturabilir ama zamanla alışılabilecek bir ayrıntı. Zum bileziği çok hızlı ve objektif çok çabuk ve net odaklama sağlıyor. Açılış hızı belirtildiği gibi bir saniye bile sürmüyor ama bir saniye diyelim biz yine. Seri çekimler umduğumdan hızlı. İlk üç kare ve son üç kare seçeneği var ve bunun yanında sınırsız seri çekim var. İLk üç kare de gayet hızlı bir şekilde peş peşe üç fotoğrafı çekip ondan sonra kayda geçiyor ve bu işlem gayet hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Sınırsız çekimde ise biraz da olsa beklemek icap ediyor. Menü gayet açık ve Türkçe menü gerçekten işimi çok kolaylaştıracak. LCD ekran ayrıntıları çok güzel sunuyor büyüklüğü bence kafi. Gece çekimlerinde harikala beklemiyorum ama ehil bir elde eminim ki gece çekimlerinde de güzel sonuçlar verebilecektir. Amatör olduğum için hemen ilk çektiğim fotoğrafları yükleyip makine hakkında yanlış izlenim vermek istemiyorum. Isınmam için biraz zaman çünkü bu makine ile çok daha şeyler yapabileceğimize inanıyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor sorularınıza elimden ve dilimden geldiğince yanıt vermek isterim...

#dervisasa' tarafından 23.01.2007 17:54:39 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 03.02.2007 21:43:35 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 12.02.2007 11:13:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2007, 10:57 - İp: 85.***.**3.83
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili Dervisasa,
Gece çekimlerinden de harikalar bekleyin, Diğer bir forumda daha taze çekilmiş ve her ISO'da, ayrıca tripot kullanılmadan max zoom'da çekilmiş süper örnekler var.
Sadece aşağıdaki linki bir tıklayın....Yeni makineniz hayırlı olsun, güzel günlerde, güzel hatıralar için kullanın....

http://forum.donanimhaber.com/m_11644254/tm.htm

#bipekkan' tarafından 20.01.2007 11:37:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2007, 11:33 - İp: 62.***.**8.125
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Hayırlı olsun... Parlak ve net fotoğraflar çekmeniz dileğiyle
Eşim için düşündüğüm bir makinedir (spottan almak şartı ile ıygın fiyata iyi sonuçlar verdiğini düşünüyorum) o sebeple yazdıklarınızı takip edeceğim. iyi haftasonları dilerim

Tarih: 20 Ocak 2007, 11:38 - İp: 85.***.**7.14
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

bipekkan teşekkür ederim valla makineye ısınana kadar sabretmem lazım ondan sonra seninde dediğin gibi mükemmel şeyler bekleyeceğim çünkü bilindiği gibi makine ne kadar iyi olursa olsun çeken daha önemli. Muratsen sana da çok teşekkür ederim bence spot bulursan kaçırma derim bende zaten o şekilde aldım yeni başlayanlar ve bu işe çok fazla bütçe ayıramayıp zamanla masraf yapmadan güzel fotoğraflar çekmek isteyenler için ideal. ( Tabi uygun fiyata bulunması şart)

Tarih: 20 Ocak 2007, 11:51 - İp: 85.***.**3.83
06
06 (üye)
Ankara / Meraklı

Dervisasa, hayırlı olsun güle güle kullanın.
Kendim almış gibi sevindim.5 gün beklemek zordur,kavuşunca
günlük güneşlik

Lütfen ısınma turur bitince eksik gediğini,faydalı,sıkıntılı durumları bildirin.

Kalın sağlıkla.

Tarih: 20 Ocak 2007, 12:45 - İp: 88.***.**7.114
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Beklemek gerçekten zordu 06 ama sonuç malum dediğin gibi güllük güneşlik. İlk izlenimlerim FD teknolojisini çok iyi yapmışlar gerçekten portre çekimleri çok güzel. Bunun yanında renkleri çok güzel veriyor. İlk gördüklerim bunlar ısınmadan eksiklerini tespit etmem zor şimdilik ancak güzelliklerini görebiliyorum...

Tarih: 20 Ocak 2007, 12:52 - İp: 85.***.**3.83
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

hayırlı uğurlu olsun hocam. darısı başımıza

Tarih: 20 Ocak 2007, 21:14 - İp: 88.***.**2.204
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Güle güle kullan, darısı başımıza.

Tarih: 20 Ocak 2007, 23:02 - İp: 88.***.**7.142
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

İnşallah hayırlısı ile sizlerde alırsınız ben bir yıldır falan bekliyorum süreç garip bir şekilde gelişti fikrim çokca değişti ya hiç bir şey alamayacaktım ya da cahil cesareti ile hareket edip makine sahibi olacaktım çok şükür bu oldu. Nasip...

Tarih: 21 Ocak 2007, 12:14 - İp: 85.***.**2.209
sibelius
sibelius (üye)
Eskişehir / Amatör

merhaba öncelikle,foruma yeni katıldım,bişey sormak istiyorum 6500fd hakkında,malum türkiye fiyatı yüksek.doğubanka gelmişmidir acaba bu makina,ben eskişehirdeyimde bilginiz var mı acaba?

Tarih: 21 Ocak 2007, 21:29 - İp: 88.***.**2.91
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Buraya yüklemeye çalıştım ama beceremedim her halde. Ya da becerdim de onay alması gerekiyordu bilemiyorum cahallık işte kusura bakmayın ilk kez olduğundan sonuç böyle oluyor.
#dervisasa' tarafından 22.01.2007 00:38:57 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 22.01.2007 01:02:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ocak 2007, 00:25 - İp: 85.***.**2.209