dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji 6500fd ( Son Örnek Fotoğraflar)

Dün itibari ile makineye kavuştum ve yağmurlu bir hava olduğundan dışarı çıkıp gece çekimi yapma imkanım yoktu. O yüzden makineye ısınma safhalarının ilkini evde geçirdim. İlk izlenimlerim; tam DSLR görünümü var ve çok hoş. Grib bölümü biraz büyük elliler için sorun oluşturabilir ama zamanla alışılabilecek bir ayrıntı. Zum bileziği çok hızlı ve objektif çok çabuk ve net odaklama sağlıyor. Açılış hızı belirtildiği gibi bir saniye bile sürmüyor ama bir saniye diyelim biz yine. Seri çekimler umduğumdan hızlı. İlk üç kare ve son üç kare seçeneği var ve bunun yanında sınırsız seri çekim var. İLk üç kare de gayet hızlı bir şekilde peş peşe üç fotoğrafı çekip ondan sonra kayda geçiyor ve bu işlem gayet hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Sınırsız çekimde ise biraz da olsa beklemek icap ediyor. Menü gayet açık ve Türkçe menü gerçekten işimi çok kolaylaştıracak. LCD ekran ayrıntıları çok güzel sunuyor büyüklüğü bence kafi. Gece çekimlerinde harikala beklemiyorum ama ehil bir elde eminim ki gece çekimlerinde de güzel sonuçlar verebilecektir. Amatör olduğum için hemen ilk çektiğim fotoğrafları yükleyip makine hakkında yanlış izlenim vermek istemiyorum. Isınmam için biraz zaman çünkü bu makine ile çok daha şeyler yapabileceğimize inanıyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor sorularınıza elimden ve dilimden geldiğince yanıt vermek isterim...

#dervisasa' tarafından 23.01.2007 17:54:39 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 03.02.2007 21:43:35 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 12.02.2007 11:13:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2007, 10:57 - İp: 85.***.**3.83
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili Dervisasa,Bu forumun yapısı birhayli eski alışana kadar bende akla karayı seçtim.
1.Resimlerinizi ilk önce ACDSee veya benzeri bir resim prg. ile 600x800 pix indirin.
2.Resimlerinizi "http://www.imageshack.us" sitesine yükleyin
3.Yükleme İşlemi bittiten sonra gelen link sayfasının en altında "Direct Link" yazan satırdaki adresi kopyalayın,
4.Foruma gelin ve yazınızın bittiği noktada mesaj üstünde sağdan 1. düğmeye tıklayın, gelen "Explorer kullanıcı komut istemi" inde komut satırına kopyaladığınız satırı yapıştırın ve onaylayın ve bir defa daha onaylayın...
5.Ben Win98SE kullandığımdan bu böyle oluyor, XP de Windows Türkçesi biraz daha farklı olabilir.
6. Daha basit yol Kopyaladığınız adresi doğrudan resmin hangi noktada çıkmasını istiyorsanız oraya yapıştırın .daha sonra adresin başına boşluk kalmayacak şekilde [I.M.G].sonunada [/.I.M.G] yi (Noktaları kaldırın 3 defadır yazacağınız komutu doğrudan yazmaya çalışıyorum bizim forum resim anlıyor. ancak komutu böyle yazınca kandı) yazarak ilave edin. Diğer resimlerin adreslerini de alt alta gelecek şekilde yapıştırın ve adres başına ve sonuna aynı komutu ilave edin.
Ben bazen böyle yapıyorum Forum bazen nedense link ve resim komutlarını kabullenmiyeceği tutuyor.

#bipekkan' tarafından 22.01.2007 08:57:10 tarihinde düzenlendi.

#bipekkan' tarafından 22.01.2007 08:58:40 tarihinde düzenlendi.

#bipekkan' tarafından 22.01.2007 09:02:28 tarihinde düzenlendi.

#bipekkan' tarafından 22.01.2007 09:17:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ocak 2007, 08:54 - İp: 62.***.**8.125
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Tarih: 22 Ocak 2007, 11:28 - İp: 85.***.**0.107
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Bipekkan çok teşekkür ederim başardım sonunda...

Tarih: 22 Ocak 2007, 11:48 - İp: 85.***.**0.107
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

İşte fıstık gibi fotograflar, Son 2 resimde zomm ne kadardı?

Tarih: 22 Ocak 2007, 14:28 - İp: 62.***.**8.125
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Biraz geç cevap yazdım kusura bakma bipekkan işe geçtim de şimdi. Son iki fotoğrafta zum max ya da max'a çok yakındı hatırlayamıyorum. Hiç gidital zum kullanmaya da gerek duymadım. İlk izlenimlerim gerçeken çok hoş. Makro çekimlerdeki süper makro mod olayı gerçekten işe yarıyor. Kaktüs'ü süper makro modunda çektim ve objektif ile arasında 1 - 2 cm vardı. İnşallah makineye ısındığımda daha güzel fotoğraflar çıkacak.

Tarih: 22 Ocak 2007, 14:44 - İp: 88.***.**5.54
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

camiyi hangi ayarlarda çektin kardes

Tarih: 22 Ocak 2007, 15:44 - İp: 88.***.**5.240
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Bu işe yeni başladığım için genelde fotoğrafları oto modda çekiyorum. Ama makine gerçekten çok güzel oto ayarlar yapıyor. gözteriyor aslında kullandığı değerleri hatırlamaya çalışıyorum ama maalesef. Bir daha ki sefere çok dikkat edeceğim. Her halde heyecandan aklıma bile gelmedi. Eğer oto mod istediğim gibi olmasaydı o zaman kurcalayacaktım ama gerek kalmadı. İleri ki günlerde inşallah M modda fotoğraf çekmeye çabalaycağım.

#dervisasa' tarafından 22.01.2007 18:40:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ocak 2007, 15:59 - İp: 88.***.**5.54
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

camiyi makinen F:2,8 de 1/52 hızıyla iso 400 de çekmiş ve manyak güzel çıkmış. afferim fujiye ve onu kullanan sna bu arada bu ayarda ISa da gerek yok sanırım.

#ahmetdemir' tarafından 22.01.2007 22:42:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ocak 2007, 22:38 - İp: 85.***.**3.189
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

fuji umarım bu makinin sonraki versiyonuna IS komaz. sonra diğer markalar "Biri fujiyi durdursuuuuun!..." diye bağırmak için zorunda kalacaklar. bu makinayı canon yapmış olsaydı ALLAH bilir fiyatı ne kadar olurdu

Tarih: 22 Ocak 2007, 23:10 - İp: 85.***.**3.189
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Gerçekten kardeş dediğin gibi bir de IS olsa varya müthiş olurdu. Gece eve dönüşte vapurdan o zifiri karanlıkta max. zum ile galatayı çekmeye çalıştım ama maalesef hiç istediğim gibi olmadı üç ayak olsaydı ya da IS kaydeğer bir fotoğraf çıkardı galiba. Bu arada nereden bildin makinenin değerlerini merak ettim dedim ya cahillik bizdeki (hayatımızı idame ettirebilecek kadar teknolji ile hasrolduğumuz için) söylersen sevinirim...

Tarih: 23 Ocak 2007, 00:36 - İp: 85.***.**0.107