dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Fuji 6500fd ( Son Örnek Fotoğraflar)

Dün itibari ile makineye kavuştum ve yağmurlu bir hava olduğundan dışarı çıkıp gece çekimi yapma imkanım yoktu. O yüzden makineye ısınma safhalarının ilkini evde geçirdim. İlk izlenimlerim; tam DSLR görünümü var ve çok hoş. Grib bölümü biraz büyük elliler için sorun oluşturabilir ama zamanla alışılabilecek bir ayrıntı. Zum bileziği çok hızlı ve objektif çok çabuk ve net odaklama sağlıyor. Açılış hızı belirtildiği gibi bir saniye bile sürmüyor ama bir saniye diyelim biz yine. Seri çekimler umduğumdan hızlı. İlk üç kare ve son üç kare seçeneği var ve bunun yanında sınırsız seri çekim var. İLk üç kare de gayet hızlı bir şekilde peş peşe üç fotoğrafı çekip ondan sonra kayda geçiyor ve bu işlem gayet hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Sınırsız çekimde ise biraz da olsa beklemek icap ediyor. Menü gayet açık ve Türkçe menü gerçekten işimi çok kolaylaştıracak. LCD ekran ayrıntıları çok güzel sunuyor büyüklüğü bence kafi. Gece çekimlerinde harikala beklemiyorum ama ehil bir elde eminim ki gece çekimlerinde de güzel sonuçlar verebilecektir. Amatör olduğum için hemen ilk çektiğim fotoğrafları yükleyip makine hakkında yanlış izlenim vermek istemiyorum. Isınmam için biraz zaman çünkü bu makine ile çok daha şeyler yapabileceğimize inanıyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor sorularınıza elimden ve dilimden geldiğince yanıt vermek isterim...

#dervisasa' tarafından 23.01.2007 17:54:39 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 03.02.2007 21:43:35 tarihinde düzenlendi.

#dervisasa' tarafından 12.02.2007 11:13:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2007, 10:57 - İp: 85.***.**3.83
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Aslında böyle ilginç fografları otomatiktede olsa Örneğin aynı ayarlarlarda 3200-1600-800 ISO gibi çekin ve farkı daha rahat görürüz. Aldığımda benimde yapmayı düşündüğüm böyle yapmak, ve manuele geçip aynı kadraj içinde farklı denemeler de bulunmak, Bakalın artık herhalde makineyi ya "gg" den veya dışarıdan getirteceğiz. Fuji/Türkiye' den hiçte hoş olmayan bir e-mail aldım ve kesin olarak farklı kaynaklardan almaya karar verdim. Diğer Topic'te

Tarih: 23 Ocak 2007, 21:42 - İp: 62.***.**8.125
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Çok haklısın öyle denemeler için vaktim olduğunda ayrıntıları daha yi görürüz.
Diğer topic deki postayı da gördüm. Eğer mümkünse başka yollar deneyip alman bu durumda daha mantıklı gözüküyor...

Tarih: 23 Ocak 2007, 21:51 - İp: 88.***.**3.199
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

arkadaşlar merhaba
burda reklama mı girer, yasak mıdır değil midir bilmiyorum ama izmirde yaşıyorum. Ve bir arkadaşım amerikadan getirttiği s6500fd leri satıyor yana yana hangi makineyi ucuza alabilirim derken bu akşam denkgele eski bir arkadaşımla görüştüm. uzun hikaye ama sonuçta bu adam zaten amerikadan kendi getirdiği makineleri satıyormuş. Bende s6000fd nin tr de arandığını söyledim, fiyatının pahalı olduğunu vs anlattım.

Uzun lafın kısası s6000fd , amerikadan faturasıyla beraber sıfır kutusunda ve 1gb xd kartı ile beraber 729 YTL ye sattığını söyledi. İlgilenenler bana özel mail atabilir. Ben şahsen kendime bir tane alıyorum haliyle. Bu fiyat kaçmaz değil mi?(kendim için diyorum) Yakın zamanda hemalhemsat.om da ilanı da çıkacak...

Tarih: 24 Ocak 2007, 00:13 - İp: 85.***.**1.110
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Bu çok güzel bir imkan kaçırmayın derim bipekkan, ahmetdemir...

#dervisasa' tarafından 24.01.2007 09:42:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ocak 2007, 09:38 - İp: 85.***.**0.12
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Makro çekim benim hoşuma gitti...
ISO - 1600
F/ 2,8

Tarih: 24 Ocak 2007, 10:46 - İp: 85.***.**0.12
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Tarih: 24 Ocak 2007, 10:59 - İp: 85.***.**0.12
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

arkadaşlar anlayamadığım bir sebepten özel mesajlarınıza cevap veremiyorum. Hata mesajı veriyor.

isteyenler [email protected] adresine mail atabilir iletişime geçmek için.

Tarih: 24 Ocak 2007, 11:06 - İp: 213.***.**8.2
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

arkadaşlar anlayamadığım bir sebepten özel mesajlarınıza cevap veremiyorum. Hata mesajı veriyor.

isteyenler [email protected] adresine mail atabilir iletişime geçmek için.

Tarih: 24 Ocak 2007, 11:06 - İp: 213.***.**8.2
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili Lovobjk,
Ok !

Tarih: 24 Ocak 2007, 16:20 - İp: 62.***.**8.125
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

arkadaşlar bir bilgilendirme ve düzeltme yapıyorum

makinenin fiyatı tek başına 730 YTL
1gb xd kartla beraber 800 YTL olacak.

henüz tek mi gelecek, memory cardla mı gelecek belli değil ama fiyat bu.

GG den değil, hemalhemsat'dan satış yapmayı düşünüyoruz. Sanırım orada kesinti yok yada çok çok az. İzmirdekiler ise elden alabilir.

toplam 3 adt olacak.

Tarih: 24 Ocak 2007, 16:58 - İp: 213.***.**8.2